Papağan Fiyatları

Konur Papağanı Fiyat

konur papağanı fiyat

Konur papağan fiyatları, kuş meraklılarının özellikle papağana ilgi duyanların sıkça takip ettiği bir konudur. Renkli görüntüsü, uzun kuyruğu, meraklı yapısı ve dost canlı olmasından ötürü ilgi duyulan bir tür haline gelmiştir.

konur papağanı fiyatları

Kolay evcilleştirilebilir olan ve bakımı oldukça basit olan bu papağan türü petshoplarda ve kuş pazarlarında bulunabileceği gibi, internet üzerinden kendi papağanını satmak isteyen insanlardan da pazarlıklı bir fiyat ile alınabilir. Konur papağan fiyatları petshoplarda ve kuş pazarlarında daha yüksek bir meblağda satılırken, sahibinden almanız ortaya bir pazarlık payı da çıkaracaktır. Fiyatları, renkleri, görüntülerine ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. 2021 yılında ön gördüğümüz fiyat aralıkları minimum 2.500₺ ile 5.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

konur papağanı türleri

Konur Papağanı Özellikleri

Konur Papağan fiyatları, en başta fazla gibi gözükse de özelliklerine bakınca buna değeceği düşünülür. Çok fazla yavrulayan bu papağanlar ev için evcilleştirilmiş halleri 2 kez yuvalanabilirler. Oldukça renkli, zeki ve oyuncu olan bu kuşların cinsiyeti erkek ve dişi olarak dıştan ayırt edilemiyor. Cinsiyetleri ancak 2 yıldan sonra belli olur. Yaklaşık 5 yıla kadar yaşama süreleri vardır. Parlak ve renkli tüylere sahip olan bu papağanların genç olanları daha mat renkli tüylere sahiptir.

konur papağanı satın al

Alacağınız papağanın genç olmasını istiyorsanız tüy renginden ve gagasının açık renkli olmasından anlayabilirsiniz. Kuş meraklılarının ilk görüşte çok beğeneceği görüntülerinin ardında bir dezavantaj taşırlar. Yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir.

konur papağanı özellikleri

Konur Papağanları Üreme ve Beslenmeleri

Rahatça ve çokça üreyebilen bir papağan çeşididir. Kendi doğal ortamlarında çok üreyen bu türü evcilleştirdikten sonra bir iki kez yavrularlar. Üreme için follukları daima hazırda bekler. Yapmanız gereken tek şey üreme dönemlerinde onları ayrı ve daha temiz bir kafese almaktır. Üreme dönemlerinde bağışıklıkları daha zayıf olur ve folluklara parazitler bulaşabilir bu yüzden titiz davranmanız gerekir.

konur papağanı bakımı

Beslenmeleri oldukça zahmetsizdir. Meyve, yemiş ve tohumlar ile beslenmenin yani sıra çok nadiren marul ya da ıspanak da verilebilir. Tabi bunu asla aşırıya kaçırmamanız gerekir. Ayrıca brokoli de verilebilir, papağanlar için oldukça sağlıklı bir besindir.

Konur Papağan Fiyatları

Konur Papağanı Fiyatları 2016
Evlerimizin neşe kaynağı haline gelen evin bir bireyi konumunu alan papağanlar, Konur papağanları fiyatları 2016 yılı içerisinde 500₺ ile 700₺ arasında evlerinize hem neşe hem de ayrı bir hava katacak olan bu papağan türü ile stresinizi atabilirsiniz.
Konur Papağanı Fiyatları 2017
Konur Papağanı Fiyatları 2017 yılında renkleri, görüntülerine ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. 2017 yılında ön gördüğümüz fiyat aralıkları minimum 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2018
Konur Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 1.500₺ ile 2.000₺ arasında farklılık gösteriyor. Günümüzdeki en iyi evcil hayvanlar arasında yer aldıkları için fiyatları bu düzeydedir. Hayvan sever insanlar bu fiyat düzeyinde Konur Papağanı sahibi olabilirler.
Konur Papağanı Fiyatları 2019
Konur Papağanı Fiyatları 2019 yılı içerisinde minimum 2.000₺‘den başlayıp 2.500₺‘ye kadar çıktığını piyasada sosyal medya ve petshop dükkanlarından araştırmalarımıza göre fiyatlar verilmektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2020
Konur Papağanı Fiyatları 2020 parlak ve renkli tüylere sahip olan bu papağanların genç olanları daha mat renkli tüylere sahiptir. Konur papağanları 2020 yılı içerisinde 2.500₺ ile 3.000₺ arasında değişerek sahiplendirme yapılmaktadır.
Konur Papağanı Fiyatları 2021
Konur Papağanları her papağan türü olduğu gibi çeşitlerine tüy, boyut, sağlık, eğitim gibi fizyolojik her türlü etkene göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Konur Papağanı Fiyatları 2021 yılında da artış göstermiştir. Konur Papağanları 3.000₺ ile 3.500₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Konur Papağanı Fiyatları 2022
Konur Papağanı Fiyatları 2022 yılı içerisinde de her yıl olduğu gibi fiyatları piyasada artış göstermiştir. 2022 yılında konur papağan fiyatları 3.500₺ ile 4.000₺ arasında değişecektir. Alacağınız papağanın genç olmasını istiyorsanız tüy renginden ve gagasının açık renkli olmasından anlayabilirsiniz. Kuş meraklılarının ilk görüşte çok beğeneceği görüntülerinin ardında bir dezavantaj taşırlar.
Konur Papağanı Fiyatları 2023
Konur papağanları yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir. Konur Papağanı Fiyatları 2023 yılı içerisinde 4.000₺ ile 6.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2024
Konur papağanları, canlı renkleri ve ilginç özellikleri ile dikkat çeker. 2024 yılında, Konur papağanlarının fiyatları genellikle 5.500₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu özel kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk seçenekleri ve uygun fiyatlar sunulmaktadır.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Konur Papağanı 5.500₺ - 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Erol
Erol
2 yıl önce

Abi dün petogonya konur papagan aldım 3 yaşında sahini hiç kafese koymamış ayakkabılıgın üstüne yuva yapmış suan büyük kafeste ama sabaha kadar öttü Bi saga Bi sola gidiyor 1 günü birşey yemedi içmedi