Papağan Fiyatları, Papağanlar

Konur Papağanları Fiyatları

güneş konur papağan fiyatı

Konur papağanları, papağan ailesinin en tatlı, en sevimli ve en şirin kuşlarından bir tanesidir. Göz kamaştırıcı rengi ile bulunduğu ortama ayrı bir hava katar. Konur papağanı aynı zamanda cins bir kuş olduğundan dolayı dilediğiniz zaman göremeyeceğiniz bir kuştur. Özellikle her yaştan herkes bu kuşu görmeyebilir. Cins bir kuş olmasından dolayı farklı noktalarda yaşarlar. Canlı, zeki ve en önemlisi dost canlısı özellikleri ile onu besleyen insanlara karşı minnet duygular ile besleyerek sahibini çok severler. Konur papağanı fiyatları diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman diğerlerine göre daha yüksek tutarlarda satışa sunuluyor. Bunun en önemli nedeni ise cins bir kuş türü olmasıdır. Her zaman her noktada dilediğiniz zaman bulamadığınızdan dolayı konur papağan fiyatları bu nedenler göz önüne alınarak belirlenir.

konur papağanı özellikleri

Konur papağanları özellikleri nelerdir?

Konur papağanları bir diğer adıyla güneş konurları olarak bilinen papağan familyasının en güzel ve en ihtişamlı görünüme sahip olan papağanlardır. Özellikleri, görünümü, güvenilir ve sadık oluşlarından dolayı beslenmeye uygun olan varlıklardır. Üretici bir yapıları olmasından dolayı her ne kadar cins bir kuşta olsa üretkenliğe sahipliği nedeniyle kısa süre içerisinde ürerler. Bu durumda da kuş beslemeyi seven insanlar cins türleri ellerinde bulundurduklarından dolayı şanslı kişilerdir. Sizlerde evinize hava katacak ve bulunduğu ortamı güzelleştirecek bir kuş ararsanız tercihinizi konur papağanlarından yana kullanabilirsiniz. Konur papağanlarının birbirinden farklı özellikleri ise şu şekildedir;

conure papağan

  • Üretken özelliği bu papağanın en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Cins bir tür alıp sizler dilerseniz çoğaltabilirsiniz.
  • Cinsiyetlerini ayırmakta zorlanabilirsiniz. Dişi ve erkek tonlar birbirleri ile kıyaslandığı zaman görünüm bakımından aralarında pek fazla fark yoktur.
  • Genç olan kuşların özellikleri genelde tüyleri daha incedir, gözleri gri ve kahve tonlarındadır. Üst gagaları ise krem rengi bir tona sahiptir.
  • Yavru konur papağanları 8 haftalık bir süreç içerisinde gelişimlerini tamamlayabilir. Yaklaşık olarak 1 yıl içerisinde tamamen renk değiştirerek tam rengine ulaşır.
  • Geniş alanda yaşamayı seven bir türdür. Dar kafesler konur papağanlara uygun değildir.

konur papağanı konuşurmu

Konur papağanların eğlenceli yapıları vardır. Bu eğlenceli yapıları sayesinde oyun oynamaya oldukça düşkündürler. Beslendikleri alanlarda mutlaka onlara ait bir oyun alanı olması onları- için faydalıdır.

güneş konur papağanı satılık

Konur papağanı beslenmesi nasıl olur?

Konur papağanları genel olarak her türlü yiyeceği kolaylıkla yerler. Kaliteli bir şekilde karıştırılan papağan yemlerini rahatlıkla yiyebilirler. Bunlar dışında ise genel olarak meyve ve sebze ile kolaylıkla besleyebilirsiniz. Diğer papağan türlerinde üremeleri için yapılan folluklar hazır bir şekilde bulundurulmalıdır. Fakat üreme sezonu geçtikten sonra bu folluklar kaldırılmalıdır. Eğer kaldırmazsanız parazitler oluşarak üreme engellenebilir.

konur papağanı konuşması

Konur papağanları sayesinde evinize güzellik gelsin

Daha önce hiç kuş beslemediyseniz ve hem özellikleri bakımından hem de görünüm açısından daha ihtişamlı görünen bir kuş arıyorsanız konur papağanlarını tercih edebilirsiniz. Diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman çok fazla gürültü yapmaması evde besleyecek olanlar için herhangi bir rahatsızlığa sebep olmaz. Kuşlar hakkında tüm bilgileri öğrendikten sonra örnek olarak gösterilecek olur ise ne şekilde besleneceği, nasıl bakılacağı, papağan strese girdiği zaman nasıl bir şekilde kontrol altına alacağınız konusunda mutlaka bilgi edinmenizde fayda vardır.

Aksi takdirde papağanınız eski eğlenceli tavırlarını bir süre sergileyemeyebilir. Sizlerde konur papağanları satın almak isterseniz konur papanı fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaparak bu güzel papağana sahip olabilirsiniz. Konur papağanları fiyatları 2.500₺ ile 5.000₺ arasında evlerinize hem neşe hem de ayrı bir hava katacak olan bu papağan ile stresinizi atabilirsiniz.

Konur Papağanı Fiyatları
Konur Papağanı Fiyatları 2016
Evlerimizin neşe kaynağı haline gelen evin bir bireyi konumunu alan papağanlar, Konur papağanları fiyatları 2016 yılı içerisinde 500₺ ile 700₺ arasında evlerinize hem neşe hem de ayrı bir hava katacak olan bu papağan türü ile stresinizi atabilirsiniz.
Konur Papağanı Fiyatları 2017
Konur Papağanı Fiyatları 2017 yılında renkleri, görüntülerine ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. 2017 yılında ön gördüğümüz fiyat aralıkları minimum 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2018
Konur Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 1.500₺ ile 2.000₺ arasında farklılık gösteriyor. Günümüzdeki en iyi evcil hayvanlar arasında yer aldıkları için fiyatları bu düzeydedir. Hayvan sever insanlar bu fiyat düzeyinde Konur Papağanı sahibi olabilirler.
Konur Papağanı Fiyatları 2019
Konur Papağanı Fiyatları 2019 yılı içerisinde minimum 2.000₺‘den başlayıp 2.500₺‘ye kadar çıktığını piyasada sosyal medya ve petshop dükkanlarından araştırmalarımıza göre fiyatlar verilmektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2020
Konur Papağanı Fiyatları 2020 parlak ve renkli tüylere sahip olan bu papağanların genç olanları daha mat renkli tüylere sahiptir. Konur papağanları 2020 yılı içerisinde 2.500₺ ile 3.000₺ arasında değişerek sahiplendirme yapılmaktadır.
Konur Papağanı Fiyatları 2021
Konur Papağanları her papağan türü olduğu gibi çeşitlerine tüy, boyut, sağlık, eğitim gibi fizyolojik her türlü etkene göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Konur Papağanı Fiyatları 2021 yılında da artış göstermiştir. Konur Papağanları 3.000₺ ile 3.500₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Konur Papağanı Fiyatları 2022
Konur Papağanı Fiyatları 2022 yılı içerisinde de her yıl olduğu gibi fiyatları piyasada artış göstermiştir. 2022 yılında konur papağan fiyatları 3.500₺ ile 4.000₺ arasında değişecektir. Alacağınız papağanın genç olmasını istiyorsanız tüy renginden ve gagasının açık renkli olmasından anlayabilirsiniz. Kuş meraklılarının ilk görüşte çok beğeneceği görüntülerinin ardında bir dezavantaj taşırlar.
Konur Papağanı Fiyatları 2023
Konur papağanları yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir. Konur Papağanı Fiyatları 2023 yılı içerisinde 4.000₺ ile 6.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2024
Konur papağanları, canlı renkleri ve ilginç özellikleri ile dikkat çeker. 2024 yılında, Konur papağanlarının fiyatları genellikle 5.500₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu özel kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk seçenekleri ve uygun fiyatlar sunulmaktadır.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Konur Papağanı 5.500₺ - 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Burak yilmaz
Burak yilmaz
3 yıl önce

Merhaba,

Ogluma papagan almak istiyorum , iletisim numaranizi alabikir miyim ?

cicikus
cicikus
3 yıl önce
Cevapla  Burak yilmaz

Merhabalar Burak Bey, çocuklarımıza bir heves için bir canlı alıp sonrasında o hevesin bittiğinde bir eşya gibi köşeye atılmasına karşıyız. Bir papağan sahiplenildiğinde onun sorumluluğunu bilmeniz gerekmektedir. Tabi ki çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılayalım fakat sorumluluk bilincini de bununla beraber aşılamayı da unutmayalım.

Papağan Sahibi Olma ve Bakımı

Sorunuza gelecek olursak; web sitemizde papağan satışı vs. gibi işlemler olmamaktadır. Bu tip işlemler yasa olarak da yasaktır. Sizlere tavsiyemiz facebook gruplarından üretim yapan kişilere ulaşmanız sağlıklı bir papağan sahiplenmenizdir. Satın alma sahiplenelim lütfen.

Size önereceğimiz papağan türü Monk papağanı, Forpus papağanı, sevda papağanı, muhabbet kuşları ve sultan papağanları olabilir. Cennet papağanları çok hareketli olduğu için çocuklarımızın sevebilmesi onlara alışabilmesi çok zaman alabilir.

Ertuğrul kağızman
Ertuğrul kağızman
3 yıl önce

Konur Papağan arıyorum.uygun fiyatlı .sevdiren cana yakın

Metin Şeker
Metin Şeker
3 yıl önce

Lütfen iletişim bilgilerinizi verirmisiniz.Konur papağanı için fiyat istiyorum

Ero
Ero
1 yıl önce
Cevapla  Metin Şeker

Başkanım bende var bir çift
Telefon numaram:05449694404

Miray
Miray
3 yıl önce

Belki 30kisiyle iletisime gectim hepside fahis bir fiyat istedi neden bu guzellikleri boyle bir fiyata satarlarki anlamiyorum hergun ruyamda bir papagan seviyorum uyandigimda gercek olmadigi icin uzuluyorum papagan satanlar eger okursa sunu bilmenizi isterimki cok isteyip alamiyorum istediginiz paralar yuzunden :(((( ve kalp kirmis oluyorsunuz

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Miray

Merhabalar Miray, malesef durum anlattığınız gibi oluyor. Her şey paraya dayalı bir hayatın içinde yaşıyoruz. Hobilerimizi sevgimizi katarak yapabileceğimiz çoğu şey ancak hayallerde rüyalarda kalıyor. Yorumunuzu gören hobi severler umarım sizinle irtibata geçerler.

Esra
Esra
2 yıl önce
Cevapla  Miray

Merhaba miray hanım yaklaşık güncel fiyatı ne kadardır bilgi verebilir misiniz? Bir de satın almayın sahiplenin diyorsunuz ama kimse sahiplendirmek istemiyor kimse bedavaya vermiyor papağanları herkes satıyor bende sahiplenmek istiyorum arıyorum da soruyorum minimum piyasadaki fiyatlar 3bin-10bin tl arasında değişiyor. Malesef bu kadar bütçem yok benim. Çoğu ilanlarda da ”bakamadığım için satıyorum” vs gibi şeyler yazıyor ama kimse sahiplendirmek istemiyor bu halde bile. Çok uzun zamandır neredeyse her cinsten papağan bakıyorum çok pahalılar.

Esra
Esra
2 yıl önce

Geçen bir kuşçuya sordum güncel fiyatı 2500tl ve beni üzdü bu fiyat

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
2 yıl önce
Cevapla  Esra

Merhaba Esra, günümüz ekonomisinde fiyatlar hızla artmaktadır. Bunların içerisinde yem fiyatları ilaçlar vs. dikkate aldığımızda otomatikmen yetiştiricilerde bu fiyatları yükseltmektedir.

Talip
Talip
1 yıl önce

Merhaba

Pineaple konur papağanı arıyorum. Yeme yeni düşmüş. Varsa elinde olan ve satmak isteyen iletişim bırakabilir mi