Papağan, Papağan Fiyatları

Konur Papağanları Fiyatları

güneş konur papağan fiyatı

Konur papağanları, papağan ailesinin en tatlı, en sevimli ve en şirin kuşlarından bir tanesidir. Göz kamaştırıcı rengi ile bulunduğu ortama ayrı bir hava katar. Konur papağanı aynı zamanda cins bir kuş olduğundan dolayı dilediğiniz zaman göremeyeceğiniz bir kuştur. Özellikle her yaştan herkes bu kuşu görmeyebilir. Cins bir kuş olmasından dolayı farklı noktalarda yaşarlar. Canlı, zeki ve en önemlisi dost canlısı özellikleri ile onu besleyen insanlara karşı minnet duygular ile besleyerek sahibini çok severler. Konur papağanı fiyatları diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman diğerlerine göre daha yüksek tutarlarda satışa sunuluyor. Bunun en önemli nedeni ise cins bir kuş türü olmasıdır. Her zaman her noktada dilediğiniz zaman bulamadığınızdan dolayı konur papağan fiyatları bu nedenler göz önüne alınarak belirlenir.

konur papağanı özellikleri

Konur papağanları özellikleri nelerdir?

Konur papağanları bir diğer adıyla güneş konurları olarak bilinen papağan familyasının en güzel ve en ihtişamlı görünüme sahip olan papağanlardır. Özellikleri, görünümü, güvenilir ve sadık oluşlarından dolayı beslenmeye uygun olan varlıklardır. Üretici bir yapıları olmasından dolayı her ne kadar cins bir kuşta olsa üretkenliğe sahipliği nedeniyle kısa süre içerisinde ürerler. Bu durumda da kuş beslemeyi seven insanlar cins türleri ellerinde bulundurduklarından dolayı şanslı kişilerdir. Sizlerde evinize hava katacak ve bulunduğu ortamı güzelleştirecek bir kuş ararsanız tercihinizi konur papağanlarından yana kullanabilirsiniz. Konur papağanlarının birbirinden farklı özellikleri ise şu şekildedir;

conure papağan

 • Üretken özelliği bu papağanın en önemli özellikleri arasında yer alıyor. Cins bir tür alıp sizler dilerseniz çoğaltabilirsiniz.
 • Cinsiyetlerini ayırmakta zorlanabilirsiniz. Dişi ve erkek tonlar birbirleri ile kıyaslandığı zaman görünüm bakımından aralarında pek fazla fark yoktur.
 • Genç olan kuşların özellikleri genelde tüyleri daha incedir, gözleri gri ve kahve tonlarındadır. Üst gagaları ise krem rengi bir tona sahiptir.
 • Yavru konur papağanları 8 haftalık bir süreç içerisinde gelişimlerini tamamlayabilir. Yaklaşık olarak 1 yıl içerisinde tamamen renk değiştirerek tam rengine ulaşır.
 • Geniş alanda yaşamayı seven bir türdür. Dar kafesler konur papağanlara uygun değildir.

konur papağanı konuşurmu

Konur papağanların eğlenceli yapıları vardır. Bu eğlenceli yapıları sayesinde oyun oynamaya oldukça düşkündürler. Beslendikleri alanlarda mutlaka onlara ait bir oyun alanı olması onları- için faydalıdır.

güneş konur papağanı satılık

Konur papağanı beslenmesi nasıl olur?

Konur papağanları genel olarak her türlü yiyeceği kolaylıkla yerler. Kaliteli bir şekilde karıştırılan papağan yemlerini rahatlıkla yiyebilirler. Bunlar dışında ise genel olarak meyve ve sebze ile kolaylıkla besleyebilirsiniz. Diğer papağan türlerinde üremeleri için yapılan folluklar hazır bir şekilde bulundurulmalıdır. Fakat üreme sezonu geçtikten sonra bu folluklar kaldırılmalıdır. Eğer kaldırmazsanız parazitler oluşarak üreme engellenebilir.

konur papağanı konuşması

Konur papağanları sayesinde evinize güzellik gelsin

Daha önce hiç kuş beslemediyseniz ve hem özellikleri bakımından hem de görünüm açısından daha ihtişamlı görünen bir kuş arıyorsanız konur papağanlarını tercih edebilirsiniz. Diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman çok fazla gürültü yapmaması evde besleyecek olanlar için herhangi bir rahatsızlığa sebep olmaz. Kuşlar hakkında tüm bilgileri öğrendikten sonra örnek olarak gösterilecek olur ise ne şekilde besleneceği, nasıl bakılacağı, papağan strese girdiği zaman nasıl bir şekilde kontrol altına alacağınız konusunda mutlaka bilgi edinmenizde fayda vardır.

Aksi takdirde papağanınız eski eğlenceli tavırlarını bir süre sergileyemeyebilir. Sizlerde konur papağanları satın almak isterseniz konur papanı fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yaparak bu güzel papağana sahip olabilirsiniz. Konur papağanları fiyatları 700₺ ile 1500₺ arasında evlerinize hem neşe hem de ayrı bir hava katacak olan bu papağan ile stresinizi atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzman Görüşleri “Konur Papağanları Fiyatları

 1. Papağan Sahibi Burak yilmaz Burak yilmaz dedi ki:

  Merhaba,

  Ogluma papagan almak istiyorum , iletisim numaranizi alabikir miyim ?

  1. Papağan Sahibi cicikus cicikus dedi ki:

   Merhabalar Burak Bey, çocuklarımıza bir heves için bir canlı alıp sonrasında o hevesin bittiğinde bir eşya gibi köşeye atılmasına karşıyız. Bir papağan sahiplenildiğinde onun sorumluluğunu bilmeniz gerekmektedir. Tabi ki çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılayalım fakat sorumluluk bilincini de bununla beraber aşılamayı da unutmayalım.

   Papağan Sahibi Olma ve Bakımı

   Sorunuza gelecek olursak; web sitemizde papağan satışı vs. gibi işlemler olmamaktadır. Bu tip işlemler yasa olarak da yasaktır. Sizlere tavsiyemiz facebook gruplarından üretim yapan kişilere ulaşmanız sağlıklı bir papağan sahiplenmenizdir. Satın alma sahiplenelim lütfen.

   Size önereceğimiz papağan türü Monk papağanı, Forpus papağanı, sevda papağanı, muhabbet kuşları ve sultan papağanları olabilir. Cennet papağanları çok hareketli olduğu için çocuklarımızın sevebilmesi onlara alışabilmesi çok zaman alabilir.

 2. Papağan Sahibi Ertuğrul kağızman Ertuğrul kağızman dedi ki:

  Konur Papağan arıyorum.uygun fiyatlı .sevdiren cana yakın

 3. Papağan Sahibi Metin Şeker Metin Şeker dedi ki:

  Lütfen iletişim bilgilerinizi verirmisiniz.Konur papağanı için fiyat istiyorum

 4. Papağan Sahibi Miray Miray dedi ki:

  Belki 30kisiyle iletisime gectim hepside fahis bir fiyat istedi neden bu guzellikleri boyle bir fiyata satarlarki anlamiyorum hergun ruyamda bir papagan seviyorum uyandigimda gercek olmadigi icin uzuluyorum papagan satanlar eger okursa sunu bilmenizi isterimki cok isteyip alamiyorum istediginiz paralar yuzunden :(((( ve kalp kirmis oluyorsunuz

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Merhabalar Miray, malesef durum anlattığınız gibi oluyor. Her şey paraya dayalı bir hayatın içinde yaşıyoruz. Hobilerimizi sevgimizi katarak yapabileceğimiz çoğu şey ancak hayallerde rüyalarda kalıyor. Yorumunuzu gören hobi severler umarım sizinle irtibata geçerler.