Papağan Fiyatları, Papağanlar

Sevda Papağanı Fiyat

sevda papağanı fiyat

Asıl vatanları Güney Afrika olarak bilinen, renkli tüyleri ile ışıl ışıl parlayan ve sevimli bir yüz ifadelerine sahip olan sevda papağanları, Türkiye de cennet papağanı adı altında bir karışıklık ile insanların bilgisinde yer edinmiş durumdadır. Türk halkının bildiği Cennet papağanları aslında dünya genelinde sevda papağanı olarak adlandırılan bir grupta yer almaktadır. Bu sebepten ötürü sevda papağanları konusunu ayrıntılı bir şekilde ele alarak bu karışıklığın giderilmesi sağlanmıştır. Sevda papağanları grubunun içerisinde gül yüzü sevda papağanı, Cennet papağanı, Kırmızı kafalı sevda papağanı, lilian’s sevda papağanı ve Siyah kanatlı sevda papağanları diye adlandırılarak ayrılmıştır. Sevda papağanı fiyat olarak ideal türler arasında yer almaktadır.

sevda papağan fiyatları

Sevda Papağanları Özellikleri Göre Sevda Papağanı Fiyatları

Sevda papağanları kendi yuvalarına ve eşlerine olan bağlılıkları ile bilinmektedir. Bu bağlılığın bir simgesi olarak onlara sevda papağanı adı verilmiştir. Sevda papağanlarının sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için çift olarak beslenmesi daha doğru olur ve bu papağanların mutlu olmasını sağlayacak etkenlerden biridir. Sevda papağanları çiftleri çoğunlukla günün her saatini birbirleri ile ilgilenerek geçirmeye özen gösterirler. Verimlilik bakımından çift olarak beslenilmesi gereken bu papağanlar tek olarak beslendiğinde de kendisini besleyen sahibine düşkün olur ve aynı düşkünlüğü de sahibinden bekler.

sevda papağanı fiyatları sahibinden

Sevda Papağanlarının Fiziksel Özellikleri Göre Sevda Papağanı Fiyatı

Görünüşleri ve sevecen yapıları ile kendine hayran bırakan sevda papağanlarının doğa üzerinde 9 farklı türü bulunmaktadır. Bu papağan türlerinin gaga yapısı büyük ve güçlüdür. Ayrıca farklı renk çeşitlerine sahiptirler. Boyutsal olarak 12 ila 18 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Tüyleri kısadır. Şiddetli ve kaba bir ses tonları ile gürültü çıkarma bakımından oldukça iddialıdır. Papağan denildiğinde konuşabilen bir kuş akıllara gelse de bu türlerin konuşma kabiliyeti pekte gelişmiş değildir. Ancak biraz eğitim verilerek birkaç kelime öğretilebilmesi mümkün olabilir.

sevda papağanı fiyatları pet shop

Peki Sevda Papağanı Bakımı Nasıl Olmalı?

Anlatıldığı üzere çift olarak beslenilmesi daha sağlıklıdır. Eşli olarak yaşamayı severler. Eğer ki tek olarak beslenilecekse ona yalnızlığını hissettirmeyecek bir şekilde ilgi gösterilmelidir. Hareketli ve meraklı bir yapıya sahiptirler. Bu sebepten dolayı evde kafesten çıkardığınız anlarda dikkat edilmesi gerekmektedir. Hareketli yapıları ile etraftaki eşyalara ve kendi canlarına zarar verme tehlikesi ile karşı karşıya kalınabilir. Kafes dışında iken alıştıkları sahiplerinin omuzlarında be başının üstünde dolaşmayı çok severler.

sevda papağanı fiyatları 2020

Sevda Papağanı Beslenme Alışkanlıkları

Hayvan satıcılarında bulunan muhabbet kuşlarının da yediği tohum yemleri ile beslenilebilir. Ayrıca ara ara meyveler ile desteklenebilir.

sevda papağanı fiyatları

Sevda Papağanı Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Erkek olan sevda papağanlarının kuyruk şekilleri sivri olarak uzanır. Dişi sevda papağanlarının ise yelpaze tarzında görünür. Bunun yanı sıra yetişkin bir erkek sevda papağanın ayak kısmı 1 cm ayrık dururken dişi sevda papağanın ise 1 cm den daha fazla durmaktadır. Ama bunların hepsi tahmini belirtilerden ibarettir. Kesin bir cinsiyet tanısı isteniyorsa eğer DNA testi yapılması şarttır.

sevda papağanı fiyatları 2019

Sevda Papağanlarının Yaşı Nasıl Anlaşılır?

Yavru bir sevda papağanına bakıldığında burun delikleri yetişkinlere göre daha belirgin bir şekilde görünmektedir. Çünkü yetişkinlerin burun yapısı nemli olmadığı müddetçe belirginliğini göstermez. Gazasının tamamı beyaz yada kırmızı tonu ile kaplanmış ise o papağan 3 aylık bir büyümeyi aşmıştır demektir. Ayrıca ayak bölgesinde görünen kahverengi lekelerin yoğun olması da onun bir yavru papağan olduğunun işaretidir. Eğer ki ayak kısmında herhangi bir detay görünmüyor ise 5 ayı aşmış demektir.

sevda papağanı fiyatları 2018

Bu Sevimli Sevda Papağanı Fiyatı Ne Kadar?

Geçtiğimiz yıllarda yani 2016 yıllarında sevda papağanı fiyat olarak 80₺ ila 100₺ arasında değişiyordu. Fakat bu son yıllarda hem yem hem de sevda papağanı fiyat biraz artışlar yaşayarak 150₺ ve üzerinde satılmaya başlanmıştır.

Sevda Papağan Fiyatları

Sevda Papağan Fiyatları 2016
Sevda papağan fiyatları 2016 yılında 60₺ ile 70₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2017
Sevda papağan fiyatları 2017 yılında 70₺ ile 80₺ fiyatları arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2018
Sevda papağan fiyatları 2018 yılında 90₺ ile 100₺ arasındaki fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Sevda Papağan Fiyatları 2019
Sevda papağan fiyatları 2019 yılında 100₺ ile 120₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanları Fiyatları 2020
Sevda papağan fiyatları 2020 yılında 120₺ ile 140₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2021
Sevda papağan fiyatları 2021’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 200₺ ile 500₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2022
Sevda papağan fiyatları 2022’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2023
Sevda papağan fiyatları 2023’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 400₺ ile 800₺ arasında değişmektedir.
Sevda Papağanı Fiyatları 2024
Sevda papağanları, zarif ve sevgi dolu kişilikleri ile bilinen özel papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sevda papağanlarının fiyatları genellikle 700₺ ile 1.500₺ arasında değişmektedir. Bu sevimli ve duygusal kuşları sahiplenmek isteyenler için uygun fiyat seçenekleri sunulmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sevda Papağanı 700₺ - 1500₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle