Papağanlar

Sevda Papağanı Fiyatları 2021

sevda papağanı fiyat 2021

Tek başına yaşamını sürdürenler evde bir hayvan besleyerek kendilerine arkadaş edinmek isteyebilir. Ev içerisinde bir ses olmasını isteyenler papağan beslemeyi tercih ederek kendilerine yeni bir ev arkadaşı edinebilir. Papağan çeşitlerine pet shoplardan kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Papağan çeşitleri arasında tercih edilebilecek türlerden biri sevda papağanıdır. Sevda papağanı fiyat açısından da uygun bir papağan türüdür. Papağanların fiyatlarının uygun olması ve eğitilmesi nedeniyle tercih edenler tarafından artış yaşandığı görülmektedir.

Sevda Papağanı Özellikleri

Sevda papağanı Türkiye’de cennet papağanı ile karıştırılabilir. Ancak sevda papağanı cennet papağan familyasında yer alır. Siyah kanatlı ve kırmızı kafalı sevda papağanı ile gül yüzlü sevda papağanı gibi farklı türleri mevcuttur. Sevda papağanı eşlerine olan bağlılıkları ile bilinir. Beslenme şekilleri de çift olarak gerçekleşir. Bu yüzden sevda papağanı fiyatları 2021 konusunda bilgi alırken çift olarak almayı düşünebilirsiniz. Ancak tek başına beslenen sevda papağanları da sahibine büyük bir şekilde bağlanmaktadır.

Sevda Papağanı Fiziksel Özellikleri

Anavatanı Güney Afrika olan sevda papağanlarının 9 farklı türü bulunmaktadır. Güçlü ve büyük gagaları ile bilinen sevda papağanı fiyatları 2021 açısından renk ve türüne göre değişiklik gösterir. 12 ya da 18 cm arasında boyları değişebilir. Tüyleri kısadır. Ses olarak gürültülüdür. Konuşma yeteneği açısından fazla gelişmezler. Ancak profesyonel bir eğitim ile bazı kelimelerin tekrarlarını yapabilirler. Bu yüzden eğer konuşmasını istediğiniz bir papağan türü istiyorsanız farklı türleri de düşünebilirsiniz.

Sevda Papağanı Bakacaklar İçin Öneriler

Daha önce de belirttiğimiz gibi sevda papağanları çift olarak beslenen hayvanlardır. Bu yüzden sevda papağanı almak istediğiniz de eşli almayı düşünebilirsiniz. Eşlerine düşkün olan sevda papağanları tek olduklarında daha çok ilgi bekler. Bu kuş türü yaramaz ve hareketlidir. Eğer evde serbest bıraktığınızda ede bulunan eşyalara zarar verebilir.

Evde sahibiyle birlikteyken ise sahibinin yanında yarılmaz ya başında ya da omuzunda durur. Sevda papağanının beslenmesinde ise tohum ya da meyveler kullanılabilir. Aynı zamanda muhabbet kuşları için satılan yemler de tercih edilebilir. Ancak yemle beslediğiniz sevda papağanlarında meyve takviyesi yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Sevda Papağan Fiyatları

Sevda Papağan Fiyatları 2016
Sevda papağan fiyatları 2016 yılında 60₺ ile 70₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2017
Sevda papağan fiyatları 2017 yılında 70₺ ile 80₺ fiyatları arasında değişmekteydi.
Sevda Papağan Fiyatları 2018
Sevda papağan fiyatları 2018 yılında 90₺ ile 100₺ arasındaki fiyatlarla sahiplendirme yapılmaktaydı.
Sevda Papağan Fiyatları 2019
Sevda papağan fiyatları 2019 yılında 100₺ ile 120₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanları Fiyatları 2020
Sevda papağan fiyatları 2020 yılında 120₺ ile 140₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2021
Sevda papağan fiyatları 2021’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 200₺ ile 500₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2022
Sevda papağan fiyatları 2022’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 300₺ ile 700₺ arasında değişmekteydi.
Sevda Papağanı Fiyatları 2023
Sevda papağan fiyatları 2023’de öngördüğümüz sevda papağanları fiyatları 400₺ ile 800₺ arasında değişmektedir.
Sevda Papağanı Fiyatları 2024
Sevda papağanları, zarif ve sevgi dolu kişilikleri ile bilinen özel papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sevda papağanlarının fiyatları genellikle 700₺ ile 1.500₺ arasında değişmektedir. Bu sevimli ve duygusal kuşları sahiplenmek isteyenler için uygun fiyat seçenekleri sunulmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sevda Papağanı 700₺ - 1500₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Oğuz Özen
Oğuz Özen
2 yıl önce

Merhaba, Sevda (Cennet) papağanı ile sultan papağanı aynı kafeste yaşar mı? Cennet papağanı 15 aylık erkek, sultan papağanı 3 aylık cinsiyeti belli değil, şimdiden Teşekkür ederim…

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
2 yıl önce
Cevapla  Oğuz Özen

Merhabalar, her iki cinste farklı bir enerjiye sahiptir. Sultan papağanı agresif tavır ve biraz daha hantal kalacağı için sevda papağanı daha hiperaktif olduğu için pek sağlıklı yaşam süreceklerini zannetmiyorum.