Papağan

Sevda Papağanı Fiyatları 2021

sevda papağanı fiyat 2021

Tek başına yaşamını sürdürenler evde bir hayvan besleyerek kendilerine arkadaş edinmek isteyebilir. Ev içerisinde bir ses olmasını isteyenler papağan beslemeyi tercih ederek kendilerine yeni bir ev arkadaşı edinebilir. Papağan çeşitlerine pet shoplardan kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Papağan çeşitleri arasında tercih edilebilecek türlerden biri sevda papağanıdır. Sevda papağanı fiyat açısından da uygun bir papağan türüdür. Papağanların fiyatlarının uygun olması ve eğitilmesi nedeniyle tercih edenler tarafından artış yaşandığı görülmektedir.

Sevda Papağanı Özellikleri

Sevda papağanı Türkiye’de cennet papağanı ile karıştırılabilir. Ancak sevda papağanı cennet papağan familyasında yer alır. Siyah kanatlı ve kırmızı kafalı sevda papağanı ile gül yüzlü sevda papağanı gibi farklı türleri mevcuttur. Sevda papağanı eşlerine olan bağlılıkları ile bilinir. Beslenme şekilleri de çift olarak gerçekleşir. Bu yüzden sevda papağanı fiyatları 2021 konusunda bilgi alırken çift olarak almayı düşünebilirsiniz. Ancak tek başına beslenen sevda papağanları da sahibine büyük bir şekilde bağlanmaktadır.

Sevda Papağanı Fiziksel Özellikleri

Anavatanı Güney Afrika olan sevda papağanlarının 9 farklı türü bulunmaktadır. Güçlü ve büyük gagaları ile bilinen sevda papağanı fiyatları 2021 açısından renk ve türüne göre değişiklik gösterir. 12 ya da 18 cm arasında boyları değişebilir. Tüyleri kısadır. Ses olarak gürültülüdür. Konuşma yeteneği açısından fazla gelişmezler. Ancak profesyonel bir eğitim ile bazı kelimelerin tekrarlarını yapabilirler. Bu yüzden eğer konuşmasını istediğiniz bir papağan türü istiyorsanız farklı türleri de düşünebilirsiniz.

Sevda Papağanı Bakacaklar İçin Öneriler

Daha önce de belirttiğimiz gibi sevda papağanları çift olarak beslenen hayvanlardır. Bu yüzden sevda papağanı almak istediğiniz de eşli almayı düşünebilirsiniz. Eşlerine düşkün olan sevda papağanları tek olduklarında daha çok ilgi bekler. Bu kuş türü yaramaz ve hareketlidir. Eğer evde serbest bıraktığınızda ede bulunan eşyalara zarar verebilir.

Evde sahibiyle birlikteyken ise sahibinin yanında yarılmaz ya başında ya da omuzunda durur. Sevda papağanının beslenmesinde ise tohum ya da meyveler kullanılabilir. Aynı zamanda muhabbet kuşları için satılan yemler de tercih edilebilir. Ancak yemle beslediğiniz sevda papağanlarında meyve takviyesi yapmayı ihmal etmemelisiniz.

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Uzman Görüşleri “Sevda Papağanı Fiyatları 2021

  1. Papağan Sahibi Oğuz Özen Oğuz Özen dedi ki:

    Merhaba, Sevda (Cennet) papağanı ile sultan papağanı aynı kafeste yaşar mı? Cennet papağanı 15 aylık erkek, sultan papağanı 3 aylık cinsiyeti belli değil, şimdiden Teşekkür ederim…

    1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

      Merhabalar, her iki cinste farklı bir enerjiye sahiptir. Sultan papağanı agresif tavır ve biraz daha hantal kalacağı için sevda papağanı daha hiperaktif olduğu için pek sağlıklı yaşam süreceklerini zannetmiyorum.