Papağan Fiyatları, Papağanlar

Monk Papağan Fiyatları

monk papağan fiyatları

Monk Papağan fiyatları Pet Shop mağazalarında rahatlıkla bulunan bu papağan türü diğer papağan türlerine göre oldukça uygun fiyattadır. Çok tercih edilen bu papağan türünün fiyatları hayvanın besisine göre, yaşına göre ve eğitimine göre farklılık gösterebilir. Özellikle çiftleştirmek için satın almak isteyen kişiler daha yüksek fiyat ödemek zorunda kalabilir. Yine de herkesin bütçesine göre Monk Papağan türü bulunmaktadır. Çok iyi bir hayat arkadaşı olan bu papağan türü uzun ömürlü olması sebebi ile kuşları seven kişiler tarafından çok sevilmektedir.

mavi monk papağanı fiyatları

Monk Papağan Özellikleri

Monk Papağan fiyatları kadar bu papağan türünün özellikleri de hayranları tarafından merak edilen bir konudur. Monk papağanı Avrupa Bölgesinde daha fazla bulunurken Türkiye ‘de daha seyrek görülüyor. Fakat yapılan çiftleşmeler sonucu günümüzde ülkemizde de sıklıkla bulunuyor. Doğal Yaşam alanları ise Güney Amerika başta olmak üzere Uruguay, Arjantin, Paraguay, Brezilya ve Bolivya ülkelerdir. Tabi günden güne yaşam alanı yayılmış ve pek çok ülkede kolayca bulunur olmuştur. Değişik bir yapıya sahip olmaları ve sevimli görünüşleri ile ülkemizde pek çok hayvan severin beğenisini kazanmıştır.

mavi mutasyon monk papağanı fiyatları

Monk Papağanı Ne ile Beslenir?

Monk papağanı fiyatları konusundan sonra bu papağanların ne ile besledikleri de büyük bir merak konusu. Çünkü kuşları iyi beslemek uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Neyse ki Monk papağanı satın alan kişiler çok şanslı çünkü bu tür papağanlar yemek açısından çeşitli olmayı sever. Tek bir gruba bağlı kalmadan farklı besin grubu ile beslenmeyi severler. Yalnızca ilk zamanlarda hayvansal gıdalar ile beslenmek isterler ancak büyüme çağında besin sayısını arttırmak onların da sağlığı açısından faydalı oluyor. Monk papağanı besinleri şu şekilde gösterilebilir:

monk papağanı fiyatları

Görüldüğü üzere monk papağanlarının yediği besinler oldukça çeşitli. İyi besledikleri zaman kendilerini daha mutlu hissettikleri de unutulmamalıdır. Şunu da belirtmek gerekir ki tarım alanlarında yaşayan kişiler için kesinlikle sevilen hayvanlar değillerdir çünkü tüm tarım ürünlerine zarar verebiliyorlar.

monk papağanı fiyatları 2019

Monk Papağan Genel Bilgileri

Monk papağanı genel olarak uyumlu ve ortama karşı uysal hayvanlar olarak bilinirler. Doğal Yaşam alanlarında sürü halinde gezen hayvanlar olsalar da evde bakılırken genelde tek ya da çift şeklinde bakılabilir. Eşleşme ve üreme zamanlarında 10 çiftlik grupta incelenirler. Bu papağan türleri ortalama olarak 20 ile 30 yıl arasında yaşar. Bununla birlikte soğuktan ya da sıcaktan etkilenen hayvanlar değillerdir her ortama ayak uydurabilirler.

mutasyon monk papağanı fiyatları

Monk papağanları oyun oynamaya bayılan hayvanlardır. Bu sebepten dolayı onları küçük bir kafese hapsetmek yerine rahat hareket edebilecekleri büyük bir kafese yerleştirmek daha doğru olacaktır. Kafesin içine olabildiğince fazla oyuncak koymak can sıkıntılarını giderme konusunda onlara yardımcı olacaktır. Hem çok hareketli hem de cana yakın papağan türlerinden biridir. İnsanları çok severler ve bir dakika bile yerlerinde durmazlar. Zeki oldukları için insanları çok iyi takip ederler ve bir insan gibi insanlarla konuşabilirler. Evde beslenerek en iyi papağan türleri arasında yer alıyorlar.

Monk Papağan Bakımı Nasıl Yapılır?

Monk Papağan kafesi ortalama 2 haftada bir temizlenmelidir. Ilık suyla kafes yıkanmalı ve sık sık dezenfekte edilmelidir. Bununla birlikte en azından haftada bir kez papağan özel bir kap içinde yıkanmalıdır. Papağan yıkanırken kendi kendine yıkanarak şekilde serbest bırakılmalıdır.

yavru monk papağanı fiyatları

Monk Papağan Fiyatları

Monk Papağan Fiyatları 2023
Monk papağanları(keşiş paraket) yeni yılda 2023 yılında 5.500₺ ile 7.000₺ arası sahiplendirme yapılacaktır. Sahip olacağınız monk papağanları hakkında detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Monk Papağan Fiyatları 2022
Monk papağanları fiyatları bulunduğu coğrafi bölgeye papağanın tüyü, yaşı(yavru veya yetişkin), eğitimi ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Monk papağanı ortalama fiyatları 2.500₺3.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Monk Papağan Fiyatları 2024
Monk papağanları, evinize sıcaklık ve neşe katan canlı renkleri ve eğlenceli kişilikleriyle öne çıkan özel evcil hayvanlardır. 2024 yılında Monk papağanları için belirlenen fiyat aralığı genellikle 6.000₺ ile 8.000₺ arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar, papağanın özelliklerine, renk seçeneklerine ve genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir.
Monk Papağanı Renkleri Fiyat Aralığı
Yeşil 6.000₺
Mavi 7.000₺
Sarı ve Beyaz 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Ömer
Ömer
3 yıl önce

Hocam bilgiler için sağolun ancak hiçbiryerde belirttiğiniz fiyatlara tedarik edemiyorum monk papağanını…en azından fiyat aralıklarını güncelleyerek daha da yardımcı olabilirsiniz.

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Ömer

Merhaba Ömer, monk papağan fiyatları oldukça esnek olabilmektedir. Bunun sebeplerinden birisi yetiştiricileri çok az olması yem ve mama fiyatlarının her şeyde olduğu gibi zamlanması gibi faktörler başında gelmektedir. Tekrar piyasa araştırması yapıp 2021 monk papağanı fiyatlarını güncelleyeceğiz.

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Ömer

MerhabaÖmer, değreli yorumun için çok teşekkür ederiz. Uyarından sonra monk papağanı için tekrar piyasa araştırması yapıp monk papağanı üreticilerinden fiyatlar alarak yazı içerisindeki fiyatları güncelledik. Sağlıcakla kal.

Cagla
Cagla
3 yıl önce

Merhaba,
Monk papağanları şu an piyasada 2.5 – 3 bin tl fiyat aralığında bulunuyor. Yazdığınız fiyatlarda bulamadım. O fiyatlara alabilecegimiz bir yer varsa yönlendirebilir misiniz?

Ali Köse
Ali Köse
3 yıl önce
Cevapla  Cagla

Merhaba bende eğitimli monk papağanı var. 6 aylık. Egitmli iletişim atarsaniz video gonderirim. Ali kose

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  Ali Köse

Merhaba Ali bey bana ulasirmisiniz
05426805821

Ali Burhan ÖNGELİ
Ali Burhan ÖNGELİ
2 yıl önce
Cevapla  Ali Köse

Hala duruyormu Monk papağını , duruyorsa Fiyat nedir ? , iletişime geçmek isterseniz
[email protected]

Mehmet çatlı
Mehmet çatlı
2 yıl önce

Monk papaganım kanatlarını kırmıştı yenisi çıksın diye 3 filiz çekildi yeni gelen filizleri sürekli oluşmadan ısırıyo kanatıyor ve bi türlü kanatları oluşmuyor bilen arkadaşlar başına gelen arkadaşlar varsa acil yardım bekliyom şimdiden teşekkürler

Ali Fuat
Ali Fuat
1 yıl önce

01.01.2023 Tarihinden itibaren MONK PAPAĞANLARIN FİYATLARI 5.500-7.000 tl kadar çıkmaktadır Lütfen Fiyatları Güncelleyelim

furkan şah
furkan şah
1 yıl önce

Monk Papağanları 2023 fiyatları 5.500-6.000 tl arasındadır güncel

İbrahim ertürk
İbrahim ertürk
11 ay önce

Monk papağanım var eşleştirmek istiyorum
Nasıl olacak bilmiyorum