Papağan, Papağan Fiyatları

Monk Papağan Fiyatları

monk papağan fiyatları

Monk Papağan fiyatları Pet Shop mağazalarında rahatlıkla bulunan bu papağan türü diğer papağan türlerine göre oldukça uygun fiyattadır. Çok tercih edilen bu papağan türünün fiyatları hayvanın besisine göre, yaşına göre ve eğitimine göre farklılık gösterebilir. Özellikle çiftleştirmek için satın almak isteyen kişiler daha yüksek fiyat ödemek zorunda kalabilir. Yine de herkesin bütçesine göre Monk Papağan türü bulunmaktadır. Çok iyi bir hayat arkadaşı olan bu papağan türü uzun ömürlü olması sebebi ile kuşları seven kişiler tarafından çok sevilmektedir.

mavi monk papağanı fiyatları

Monk Papağan Özellikleri

Monk Papağan fiyatları kadar bu papağan türünün özellikleri de hayranları tarafından merak edilen bir konudur. Monk papağanı Avrupa Bölgesinde daha fazla bulunurken Türkiye ‘de daha seyrek görülüyor. Fakat yapılan çiftleşmeler sonucu günümüzde ülkemizde de sıklıkla bulunuyor. Doğal Yaşam alanları ise Güney Amerika başta olmak üzere Uruguay, Arjantin, Paraguay, Brezilya ve Bolivya ülkelerdir. Tabi günden güne yaşam alanı yayılmış ve pek çok ülkede kolayca bulunur olmuştur. Değişik bir yapıya sahip olmaları ve sevimli görünüşleri ile ülkemizde pek çok hayvan severin beğenisini kazanmıştır.

mavi mutasyon monk papağanı fiyatları

Monk Papağanı Ne ile Beslenir?

Monk papağanı fiyatları konusundan sonra bu papağanların ne ile besledikleri de büyük bir merak konusu. Çünkü kuşları iyi beslemek uzun ömürlü olması açısından oldukça önemlidir. Neyse ki Monk papağanı satın alan kişiler çok şanslı çünkü bu tür papağanlar yemek açısından çeşitli olmayı sever. Tek bir gruba bağlı kalmadan farklı besin grubu ile beslenmeyi severler. Yalnızca ilk zamanlarda hayvansal gıdalar ile beslenmek isterler ancak büyüme çağında besin sayısını arttırmak onların da sağlığı açısından faydalı oluyor. Monk papağanı besinleri şu şekilde gösterilebilir:

monk papağanı fiyatları

Görüldüğü üzere monk papağanlarının yediği besinler oldukça çeşitli. İyi besledikleri zaman kendilerini daha mutlu hissettikleri de unutulmamalıdır. Şunu da belirtmek gerekir ki tarım alanlarında yaşayan kişiler için kesinlikle sevilen hayvanlar değillerdir çünkü tüm tarım ürünlerine zarar verebiliyorlar.

monk papağanı fiyatları 2019

Monk Papağan Genel Bilgileri

Monk papağanı genel olarak uyumlu ve ortama karşı uysal hayvanlar olarak bilinirler. Doğal Yaşam alanlarında sürü halinde gezen hayvanlar olsalar da evde bakılırken genelde tek ya da çift şeklinde bakılabilir. Eşleşme ve üreme zamanlarında 10 çiftlik grupta incelenirler. Bu papağan türleri ortalama olarak 20 ile 30 yıl arasında yaşar. Bununla birlikte soğuktan ya da sıcaktan etkilenen hayvanlar değillerdir her ortama ayak uydurabilirler.

mutasyon monk papağanı fiyatları

Monk papağanları oyun oynamaya bayılan hayvanlardır. Bu sebepten dolayı onları küçük bir kafese hapsetmek yerine rahat hareket edebilecekleri büyük bir kafese yerleştirmek daha doğru olacaktır. Kafesin içine olabildiğince fazla oyuncak koymak can sıkıntılarını giderme konusunda onlara yardımcı olacaktır. Hem çok hareketli hem de cana yakın papağan türlerinden biridir. İnsanları çok severler ve bir dakika bile yerlerinde durmazlar. Zeki oldukları için insanları çok iyi takip ederler ve bir insan gibi insanlarla konuşabilirler. Evde beslenerek en iyi papağan türleri arasında yer alıyorlar.

Monk Papağan Bakımı Nasıl Yapılır?

Monk Papağan kafesi ortalama 2 haftada bir temizlenmelidir. Ilık suyla kafes yıkanmalı ve sık sık dezenfekte edilmelidir. Bununla birlikte en azından haftada bir kez papağan özel bir kap içinde yıkanmalıdır. Papağan yıkanırken kendi kendine yıkanarak şekilde serbest bırakılmalıdır.

yavru monk papağanı fiyatları

Monk Papağan Fiyatları

Monk papağanları fiyatları bulunduğu coğrafi bölgeye papağanın tüyü, yaşı(yavru veya yetişkin), eğitimi ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Monk papağanı ortalama fiyatları 400₺800₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.