Papağan Fiyatları, Papağanlar

Konur Papağanı Fiyatları

konur papağanı fiyat

Konur Papağanı Fiyatları konusundan sonra özellikleri de kuş severlerin merak konusudur. Konur Papağanı capcanlı renklere sahiptir ve bu nedenle yaşadıkları eve neşe katarlar. Bir o kadar da zeki olan bu hayvanlar dost canlısıdır. Her şeyi çok çabuk kavrayabilirler ve insanları çok severler. Sürekli ilgi gördükleri kişilere sevimli hareketler yaparak dikkat çekmeye çalışırlar. Meraklı olmaları da sahipleri tarafından dikkat çeker. Kafesin içinden beri gördükleri eşyalara merak duyarlarsa kafesten çıkınca o eşyalara konmak için sabırsızlık duyarlar. Kuş deyip geçmemek lazım çünkü bu hayvanlar karakter sahibidir ve bir diğer adı güneş konur Papağanıdır.

Uzun zamandır evcil hayvan olarak beslenen bu hayvanlar oldukça gürültülü hayvanlardır yani bu kulu ilk defa sahiplenecek olan vatandaşların bunu bilerek göze almaları gerekir. Öyle ki orta boylu papağanlar arasında en gürültülü olan kuşlar bu türlerdir. Konuşmayı ve ötmeyi çok severler.

güneş konur papağan fiyat

Konur Papağanı Yaşam Alanı

Konur Papağanı Fiyatları gibi yaşam alanları yani nereden geldikleri de alıcıları tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Konur Papağanı, bir diğer adı ile Güneş Konur Papağanı Brezilya, Venezuela ve Guyana gibi Güney Amerika ülkelerinden gelmektedir. Genellikle torpik bölgelerin iç kesimlerinde bulunurlar. Bu kuşlar genellikle meyve ağaçlarına ya da palmiye ağaçlarına yuva yaparlar. Konur Papağanı nesli günden güne tükenmeye başlamıştır özellikle evcil hayvan olarak beslenmeye başladıktan sonra nesli risk altına girmiştir. Bu nedenle Avrupa Birliği tarafından bu kuşun ticareti yasaklanmıştır.

konur papağanı

Konur Papağanı Genel Özellikleri

Konur Papağanı orta boylu bir hayvandır. Yetişkin çağına geldiği zaman boyları ortalama 30 cm civarında olur. Kilo açısından ise ortalama 100 ile 200 gram arasında farklılık gösterir. Konur Papağanı kafeste beslendiği zamanlarda ortalama 20 ile 30 yıl boyunca yaşarlar. Kafeste tek başına ya da çift halinde rahatça yaşayabilirler. Bu kuşlar yetişkinlik çağına geldikleri zaman genel olarak parlak kavun içi renginde olurlar. Ancak Yavru konur papağanları yetişkinler kadar renkli değildir. Ara ara vücutlarında kırmızı, mavi ve yeşil renkler bulunabilir. Yetişkin rengine bürünmslsri için ortalama 1 yaşında olmaları gerekir.

konur papağanı çeşitleri

Güneş konur Papağanının gagası ve ayakları siyah renkte olur. Bununla birlikte gözlerinin etrafında halkalar bulunur. Erkek ve dişi türleri arasında gözle görülür bir fark yoktur ancak erkek türleri çok daha konuşkan olur.

konur papağanı cinsiyet ayrımı

Konur Papağanı Fiyatı

Konur Papağanı oyuncu karakterine sahiptir ve insanları eğlendirmeyi çok severler. Kendisini sahiplenen aile bireylerini çok severler ve atletik hareketler yapmayı çok severler. Eğitimi oldukça kolaydır ve saldırgan değillerdir. Ancak tahrik edirse son derece agresif olabiliyorlar.

konur papağanı eğitimi

Konur Papağanı oldukça hareketli olduğu için kafes deliklerinin arasında 2.5 cm boşluk olması gerekir aksi taktirde kafası sıkışır. Kafesin üst kısmında salıncak bulundurmak oldukça faydalıdır böylece rahat vakit geçirirler. Ayrıca konur Papağanı yıkanmalı pek sevmez bu nedenle haftada bir yıkamak oldukça idealdir. Bu kuşları kueuyemiş ve hububat ile beslemek mümkündür. Arada değişik tatlar da tattırmak iyi olabilir.

konur papağan fiyatları

Konur Papağanları her papağan türü olduğu gibi çeşitlerine tüy, boyut, sağlık, eğitim gibi fizyolojik her türlü etkene göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Konur papağanı fiyatları minimum 2.500₺‘den başlayıp 5.000₺‘ye kadar çıktığını piyasada sosyal medya ve petshop dükkanlarından araştırmalarımıza göre fiyatlar vermekteyiz.

konur papağanı kaç yıl yaşar

Konur Papağanı Fiyatları 2.500₺ ile 5.000₺ arasında farklılık gösteriyor. Günümüzdeki en iyi evcil hayvanlar arasında yer aldıkları için fiyatları bu düzeydedir. Hayvan sever insanlar bu fiyat düzeyinde Konur Papağanı sahibi olabilirler. Uzun ömürlü canlılar oldukları için ve o kadar masraflı olmadıkları için pek çok kişi parasını vererek Papağanı satın almak isterler. Hele ki son zamanlarda evcil hayvanların popüler olması ile konur Papağanı da ün kazanmıştır.

Konur Papağan Fiyatları
Konur Papağanı Fiyatları 2016
Evlerimizin neşe kaynağı haline gelen evin bir bireyi konumunu alan papağanlar, Konur papağanları fiyatları 2016 yılı içerisinde 500₺ ile 700₺ arasında evlerinize hem neşe hem de ayrı bir hava katacak olan bu papağan türü ile stresinizi atabilirsiniz.
Konur Papağanı Fiyatları 2017
Konur Papağanı Fiyatları 2017 yılında renkleri, görüntülerine ve yaşına göre değişiklik gösterebilir. 2017 yılında ön gördüğümüz fiyat aralıkları minimum 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2018
Konur Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 1.500₺ ile 2.000₺ arasında farklılık gösteriyor. Günümüzdeki en iyi evcil hayvanlar arasında yer aldıkları için fiyatları bu düzeydedir. Hayvan sever insanlar bu fiyat düzeyinde Konur Papağanı sahibi olabilirler.
Konur Papağanı Fiyatları 2019
Konur Papağanı Fiyatları 2019 yılı içerisinde minimum 2.000₺‘den başlayıp 2.500₺‘ye kadar çıktığını piyasada sosyal medya ve petshop dükkanlarından araştırmalarımıza göre fiyatlar verilmektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2020
Konur Papağanı Fiyatları 2020 parlak ve renkli tüylere sahip olan bu papağanların genç olanları daha mat renkli tüylere sahiptir. Konur papağanları 2020 yılı içerisinde 2.500₺ ile 3.000₺ arasında değişerek sahiplendirme yapılmaktadır.
Konur Papağanı Fiyatları 2021
Konur Papağanları her papağan türü olduğu gibi çeşitlerine tüy, boyut, sağlık, eğitim gibi fizyolojik her türlü etkene göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Konur Papağanı Fiyatları 2021 yılında da artış göstermiştir. Konur Papağanları 3.000₺ ile 3.500₺ arasında sahiplendirme yapılmaktaydı.
Konur Papağanı Fiyatları 2022
Konur Papağanı Fiyatları 2022 yılı içerisinde de her yıl olduğu gibi fiyatları piyasada artış göstermiştir. 2022 yılında konur papağan fiyatları 3.500₺ ile 4.000₺ arasında değişecektir. Alacağınız papağanın genç olmasını istiyorsanız tüy renginden ve gagasının açık renkli olmasından anlayabilirsiniz. Kuş meraklılarının ilk görüşte çok beğeneceği görüntülerinin ardında bir dezavantaj taşırlar.
Konur Papağanı Fiyatları 2023
Konur papağanları yüksek seslere sahiptirler ve sürekli yüksek bir tonla öterler. Bu özeliğini göze alarak satın almanız gerekir. Konur Papağanı Fiyatları 2023 yılı içerisinde 4.000₺ ile 6.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.
Konur Papağanı Fiyatları 2024
Konur papağanları, canlı renkleri ve ilginç özellikleri ile dikkat çeker. 2024 yılında, Konur papağanlarının fiyatları genellikle 5.500₺ ile 8.000₺ arasında değişmektedir. Bu özel kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk seçenekleri ve uygun fiyatlar sunulmaktadır.
Papağan Türü Fiyat Aralığı
Konur Papağanı 5.500₺ - 8.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Evren Dilek
Evren Dilek
3 yıl önce

Konur papağanı çok gürültü yaparmı. En azından geceleri gürültü çıkarırmı.

Ahmet
Ahmet
3 yıl önce
Cevapla  Evren Dilek

Geceleri hiç gürültü yapmıyorlar. Gece yatarken yanından ayrılınca biraz dikkat çekmeye çalışıyor ilgilenmezseniz sesini kesiyor. Çok sevimli keratalar.

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  Ahmet

Hocam ısırma olayı varmıdır bu kuşlarda konusurmu ve cana yakınmıdır

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Anonim

Merhabalar, her papağan da ısırma güdüsü mevcuttur. Bu durum evcilleştirme durumuna göre değişiklik göstermektedir.

onur
onur
3 yıl önce
Cevapla  Evren Dilek

kardeşim benim erkek konur papağanım var beni görür görmez bağırmaya başlıyor ve onun yüzünden önünden geçemiyorum
bana ilgi bağımlısı oldu alacaksan çift olarak al yoksa pişmanlık duyarsın

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  onur

Merhaba Melike, keşke banyo yaptırmasaydınız zaten yeni bir yere gelmiş alışmaya çalışıyor bu size karşı güvensiz olarak görecektir. Patates vermeye devam edebilirsiniz ishal olmasına iyi gelecektir.

Yiğit
Yiğit
3 yıl önce
Cevapla  Evren Dilek

Hayır

Dilek
Dilek
2 yıl önce
Cevapla  Evren Dilek

Merhaba benim iki tane var konur papağanım 1 yıldır benleler korktukları zaman çok bağırıyorlar onun dışında gece çok sessizler sabahta evde insan sesi duymadan sesleri çıkmıyor keşke 1 değilde 10 yıl önce sahiplenseymişim çok tatlılar çok

Ali Güngör
Ali Güngör
3 yıl önce

Merhaba papagonya konur papağanı almak istiyorum..
Fiyat konusunda yardımcı olabilir misiniz
Şimdiden teşekkür ederim

Bedirhan aslan
Bedirhan aslan
3 yıl önce

Bebek yada çocuk olarak fiyatlrı ne

Havalı
Havalı
10 ay önce

Uygun fiyatlı güneş konur papağanını nerde bulurum