Papağan Fiyatları, Papağanlar

Konur Papağanı Fiyatları

konur papağanı fiyat

Konur Papağanı Fiyatları konusundan sonra özellikleri de kuş severlerin merak konusudur. Konur Papağanı capcanlı renklere sahiptir ve bu nedenle yaşadıkları eve neşe katarlar. Bir o kadar da zeki olan bu hayvanlar dost canlısıdır. Her şeyi çok çabuk kavrayabilirler ve insanları çok severler. Sürekli ilgi gördükleri kişilere sevimli hareketler yaparak dikkat çekmeye çalışırlar. Meraklı olmaları da sahipleri tarafından dikkat çeker. Kafesin içinden beri gördükleri eşyalara merak duyarlarsa kafesten çıkınca o eşyalara konmak için sabırsızlık duyarlar. Kuş deyip geçmemek lazım çünkü bu hayvanlar karakter sahibidir ve bir diğer adı güneş konur Papağanıdır.

Uzun zamandır evcil hayvan olarak beslenen bu hayvanlar oldukça gürültülü hayvanlardır yani bu kulu ilk defa sahiplenecek olan vatandaşların bunu bilerek göze almaları gerekir. Öyle ki orta boylu papağanlar arasında en gürültülü olan kuşlar bu türlerdir. Konuşmayı ve ötmeyi çok severler.

güneş konur papağan fiyat

Konur Papağanı Yaşam Alanı

Konur Papağanı Fiyatları gibi yaşam alanları yani nereden geldikleri de alıcıları tarafından merak edilen konulardan bir tanesidir. Konur Papağanı, bir diğer adı ile Güneş Konur Papağanı Brezilya, Venezuela ve Guyana gibi Güney Amerika ülkelerinden gelmektedir. Genellikle torpik bölgelerin iç kesimlerinde bulunurlar. Bu kuşlar genellikle meyve ağaçlarına ya da palmiye ağaçlarına yuva yaparlar. Konur Papağanı nesli günden güne tükenmeye başlamıştır özellikle evcil hayvan olarak beslenmeye başladıktan sonra nesli risk altına girmiştir. Bu nedenle Avrupa Birliği tarafından bu kuşun ticareti yasaklanmıştır.

konur papağanı

Konur Papağanı Genel Özellikleri

Konur Papağanı orta boylu bir hayvandır. Yetişkin çağına geldiği zaman boyları ortalama 30 cm civarında olur. Kilo açısından ise ortalama 100 ile 200 gram arasında farklılık gösterir. Konur Papağanı kafeste beslendiği zamanlarda ortalama 20 ile 30 yıl boyunca yaşarlar. Kafeste tek başına ya da çift halinde rahatça yaşayabilirler. Bu kuşlar yetişkinlik çağına geldikleri zaman genel olarak parlak kavun içi renginde olurlar. Ancak Yavru konur papağanları yetişkinler kadar renkli değildir. Ara ara vücutlarında kırmızı, mavi ve yeşil renkler bulunabilir. Yetişkin rengine bürünmslsri için ortalama 1 yaşında olmaları gerekir.

konur papağanı çeşitleri

Güneş konur Papağanının gagası ve ayakları siyah renkte olur. Bununla birlikte gözlerinin etrafında halkalar bulunur. Erkek ve dişi türleri arasında gözle görülür bir fark yoktur ancak erkek türleri çok daha konuşkan olur.

konur papağanı cinsiyet ayrımı

Konur Papağanı Fiyatı

Konur Papağanı oyuncu karakterine sahiptir ve insanları eğlendirmeyi çok severler. Kendisini sahiplenen aile bireylerini çok severler ve atletik hareketler yapmayı çok severler. Eğitimi oldukça kolaydır ve saldırgan değillerdir. Ancak tahrik edirse son derece agresif olabiliyorlar.

konur papağanı eğitimi

Konur Papağanı oldukça hareketli olduğu için kafes deliklerinin arasında 2.5 cm boşluk olması gerekir aksi taktirde kafası sıkışır. Kafesin üst kısmında salıncak bulundurmak oldukça faydalıdır böylece rahat vakit geçirirler. Ayrıca konur Papağanı yıkanmalı pek sevmez bu nedenle haftada bir yıkamak oldukça idealdir. Bu kuşları kueuyemiş ve hububat ile beslemek mümkündür. Arada değişik tatlar da tattırmak iyi olabilir.

konur papağan fiyatları

Konur Papağanları her papağan türü olduğu gibi çeşitlerine tüy, boyut, sağlık, eğitim gibi fizyolojik her türlü etkene göre fiyatlarında değişiklik göstermektedir. Konur papağanı fiyatları minimum 2.500₺‘den başlayıp 5.000₺‘ye kadar çıktığını piyasada sosyal medya ve petshop dükkanlarından araştırmalarımıza göre fiyatlar vermekteyiz.

konur papağanı kaç yıl yaşar

Konur Papağanı Fiyatları 2.500₺ ile 5.000₺ arasında farklılık gösteriyor. Günümüzdeki en iyi evcil hayvanlar arasında yer aldıkları için fiyatları bu düzeydedir. Hayvan sever insanlar bu fiyat düzeyinde Konur Papağanı sahibi olabilirler. Uzun ömürlü canlılar oldukları için ve o kadar masraflı olmadıkları için pek çok kişi parasını vererek Papağanı satın almak isterler. Hele ki son zamanlarda evcil hayvanların popüler olması ile konur Papağanı da ün kazanmıştır.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Konur Papağanı Fiyatları

 1. Papağan Sahibi Evren Dilek Evren Dilek dedi ki:

  Konur papağanı çok gürültü yaparmı. En azından geceleri gürültü çıkarırmı.

  1. Papağan Sahibi Ahmet Ahmet dedi ki:

   Geceleri hiç gürültü yapmıyorlar. Gece yatarken yanından ayrılınca biraz dikkat çekmeye çalışıyor ilgilenmezseniz sesini kesiyor. Çok sevimli keratalar.

   1. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

    Hocam ısırma olayı varmıdır bu kuşlarda konusurmu ve cana yakınmıdır

    1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

     Merhabalar, her papağan da ısırma güdüsü mevcuttur. Bu durum evcilleştirme durumuna göre değişiklik göstermektedir.

  2. Papağan Sahibi onur onur dedi ki:

   kardeşim benim erkek konur papağanım var beni görür görmez bağırmaya başlıyor ve onun yüzünden önünden geçemiyorum
   bana ilgi bağımlısı oldu alacaksan çift olarak al yoksa pişmanlık duyarsın

   1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

    Merhaba Melike, keşke banyo yaptırmasaydınız zaten yeni bir yere gelmiş alışmaya çalışıyor bu size karşı güvensiz olarak görecektir. Patates vermeye devam edebilirsiniz ishal olmasına iyi gelecektir.

  3. Papağan Sahibi Yiğit Yiğit dedi ki:

   Hayır

  4. Papağan Sahibi Dilek Dilek dedi ki:

   Merhaba benim iki tane var konur papağanım 1 yıldır benleler korktukları zaman çok bağırıyorlar onun dışında gece çok sessizler sabahta evde insan sesi duymadan sesleri çıkmıyor keşke 1 değilde 10 yıl önce sahiplenseymişim çok tatlılar çok

 2. Papağan Sahibi Ali Güngör Ali Güngör dedi ki:

  Merhaba papagonya konur papağanı almak istiyorum..
  Fiyat konusunda yardımcı olabilir misiniz
  Şimdiden teşekkür ederim

 3. Papağan Sahibi Bedirhan aslan Bedirhan aslan dedi ki:

  Bebek yada çocuk olarak fiyatlrı ne