Papağan Sahiplendirme

Papağan Satılık Sahibinden

Papağan Satılık Sahibinden

Latince ismi Psittaciformes olan papağanlar, kuş sınıfı içerisinde olan hayvanlar arasındadır. Bu kuş cinsinin kendine has karakteristik özellikleri bulunmaktadır. Papağanların baş kısmı büyüktür ve gagaları alın kemiğine bağlı bir şekilde belli bir haldedir. Tırnak yapıları, tutucu biz özelliğe sahiptir. Özellikle ağaç dallarına rahat bir şekilde tutunabilirler. Papağanlar, beyinleri en gelişmiş kuş türleri arasındadır. Bundan dolayı papağanlar bütün duydukları sesleri çok rahat bir şekilde taklit edebilirler. Fiziki açıdan son derece gösterişli olan papağanlar son derece özel renklere sahiptir. Bununla beraber tüy yapısı son derece yumuşak olan bu hayvanlar, evde rahatlıkla beslenebilirler. Sizde güzel bir papağan almak için, papağan satılık sahibinden ilanı üzerinden sahiplenebilirsiniz.

jako papağan satılık sahibinden

Papağan Özellikleri Nelerdir?

Papağan insanlara cevap verebilir, ayrıca duydukları ses tonlarını son derece başarılı bir şekilde taklit edebilirler. Kuş cinsleri arasında en çok bilinen kuşlardan biridir. Bin yıldan fazla süredir, evde beslenmesi ile bilinen papağanların birçok farklı cinsi bulunur. Ancak papağan türleri arasında en sık tercih edilen türler belirli sayıdadır. En çok papağan satılık sahibinden alınan, papağan türü Afrika Gri Papağan türüdür. Bu papağanlar Jako papağanı olarak da bilinir. Ev içerisinde en sık beslenen papağan türleri arasındadır. Orta büyüklükte olan papağanlardan biri olan Jako türünün en zeki papağanlarından biridir. Bu papağanlar ortalama 1500 kelimeye kadar kelime ezberleme yeteneğine sahiptir.

sultan Papağanı sahibinden satılık

Sultan Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Sultan Papağanı dünyada en çok bilinen papağan türlerinden biridir. Özellikle son derece akıcı ıslık çalmaları ile bilinmektedir. Son derece tatlı bir görünümü olan bu papağanlar, ev içerisinde rahat bir şekilde bakılabilirler. Sultan Papağanı en çok Avustralya’da bulunur. Bu papağanlar ortalama otuz beş yıl boyunca yaşayabilirler.

papağan satılık fiyatları

Cennet Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Cennet Papağanı sevgi ve sevgi kuşu olarak bilinen bir papağan türüdür. Afrika Kıtası içerisinde sıklıkla bu tür bulunur. Bu papağan türü konuşma yeteneğine sahip değildir. Boyutları en fazla 15 cm olur. Cennet Papağanı son derece minik yapıya sahip hayvanlardır. Uysal olan bu kuşlar özellikle evde ilk defa kuş bakacak kişiler için son derece ideal kuşlardır. Sizde cennet papağanı almak için papağan satılık sahibinden ilanı üzerinden bu papağanları evinize alabilirsiniz.

kakadu Papağan sahibinden satılık

Sülfür Kakadu Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Endonezya bölgesinde sıklıkla bu papağan türü görülür. Son derece büyük bir ilgi ve sevgi arayan bu papağan türü konuşabilme özelliğine sahiptir. Bu papağan türü, sadece iyi olduğu anlarda konuşmaya tercih eder. Konuşmaları ve ses tonları sıklıkla çığlığa benzemektedir. Bundan dolayı yüksek ses sevmeyen kişiler için evde beslemeye uygun değildir. Sülfür Kakadu papağanı son derece büyük bir kuş türüdür ayrıca renkleri son derece gösterişlidir.

satılık papağanlar sahibinden

Caique Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Papa Papağanı küçük papağan türlerinden biridir. Bu papağanlar son derece enerjik bir yapıya sahiptir. Amazon ırkından gelen bu tür gezmeyi, uçmayı ve kişilerle oynamayı son derece severler. Başları genel olarak siyah olan bu hayvanlar karınlı bir yapıya sahiptir. Papağan satılık sahibinden üzerinden sizde en güzel ırkı alabilirsiniz.

papağan satılık istanbul

Papağanlarda Beslenme Nasıl Olur?

Papağanların yiyecek alışkanlıkları türüne göre değişiklik gösterir. Genel olarak papağanlar meyve, çekirdek, tohum veya sebze ağırlıklı yiyecekler yerler. Ancak bu tamamen geldiği ırka göre değişiklik gösterir. Tohum ağırlıklı yem yiyen papağanlar yiyeceklerinin yüzde yetmişini tamamen tohum üzerinden karşılar. Ancak buna rağmen geri kalan yiyeceklerini meyve ve sebze gibi ürünlerden alabilirler. Özellikle Sultan Papağanı, Sevda Papağanı ve Hindistan Papağanı tohum ağırlıklı yiyecekler sevmektedir. Papağan satılık sahibinden sizlerde evinizin neşesi olabilecek papağanları bulabilirsiniz. Ancak papağanların yemlerini iyi dengelemeniz gerekmektedir, Yanlış yem kullanımı papağanların ölümüne neden olabilir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle