Papağan Fiyatları

Kakadu Papağanı Fiyat

kakadu papağan fiyatı

Evde hayvan beslemek isteyenler için son dönemlerde hem fiyatların uygun olması hem de farklı bir hayvan olduğundan papağan çeşitleri ön plana çıkmaya başladı. Ev arkadaşı olarak papağan almak isteyenlerin son dönemlerde en çok tercih ettiği papağan türü ise kakadu’dur.

Kakadu papağanı fiyat konusunda ise normal papağanlara göre daha pahalıdır. Bunun nedeni çok uzun yıllar yaşamalarıdır. Bir kakadu papağanının ortalama yaşam süresi 90 yıla olarak bilinirken 120 yıla kadar yaşayan kakadu papağan türleri de olduğu bilinmektedir.

Kakadu Papağanı Özellikleri

Kakadu papağanının anavatanı Güney yarım küredir. Tespit edilen 17 kakadu papağanı türü vardır. Kakadu papağanı ağaç kovuklarında yaşamayı tercih eder. Bu yüzden evde kakadu papağan beslemek isterseniz kafesi ya da duracağı yer için özel bir tasarım yaptırmanız papağanın daha rahat etmesi için önemlidir. Kakadu papağan fiyat aralıkları 4 ila 8 bin arasında değişiklik gösterir. Kakadu papağanın Türkiye’de en bilinen türü ise Sultan Papağanı’dır.

Kakadu Papağanı Dış Özellikleri

Kakadu papağanlarında renk olarak beyaz ön plana çıkar. Nadir olmakla birlikte siyah renkleri de vardır. Baş kısmında bulunan kalkık tüyleri kakadu papağanının en bilinen özelliğidir. Bu papağanlardan bazıları baş üstündeki tüyleri istediği zaman kaldırır. Sahibi ve diğer insanlarla en iyi iletişim kuran papağan türüdür. Kelime ezberleme kapasitesi yüksektir.

İyi bir eğitim aldığında cümle de kurabilme yeteneğine sahiptir. Meraklı ve kemirmeyi de seven bir türdür. Oyuncu özellikleri de olduğundan dolayı kakadu papağan fiyat açısından diğer papağan türlerine göre daha yüksektir.

Kakadu Papağanı Beslenme

Kakadu papağanının da beslenme şekli diğer türdeki papağanlarla birbirine benzer. Doğada serbest olan kakadular meyve ya da tohum yiyerek hayatta kalırlar. Kakadu’nun en çok tükettiği ve sevdiği meyveler çilek, üzüm, böğürtlen ve dut olarak ön plana çıkar.

Evde kakadu papağanı beslemek isteyenler ise beslenme oranının yüzde 70’inin meyvelerden oluşturmalıdır. Geri kalan kısımda ise tohum ya da çekirdek kullanılabilir. Kakadular için aynı zamanda kemirebilecekleri ve ağaç kavuğu hissini yakalayabilecekleri bir kafes almalısınız. Yer konusunda yabancılık çekmemelidir.

Kakadu papağanı fiyatları bulunduğunuz bölgeye papağanın eğitimine, ırkına, yaşına ve tüy yapısına göre değişiklik göstersede minimum fiyat 5.000₺ ile 25.000₺ arasında değişiklik gösterecektir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir