Kakadu Papağanları

Kakadu Fiyatları

Kakadu Beyaz Papağan Fiyatları

Kakadu papağanları, Cacatuidae familyasında yer alan papağanlara verilen genel bir isimdir. Anavatanı Avustralya, Güney Pasifik Adaları, Solomon Adaları ve Malakka Yarımadası bölgeleridir. Şu ana kadar tespit edilen 17 farklı türü vardır. Ağaçlarda yaşarlar ve ağaç kavuklarına yuva yaparlar. Geniş sürüler halinde hareket ederler. Ortalama yaşam süreleri 20-50 yıl arasında değişmektedir. Sultan papağanları bu familyanın en bilindik türüdür. Bunların dışında palmiye kakadusu, sarı kuyruklu kakadu, pembe kakadu, goffin kakadusu gibi türleri mevcuttur.

Kakadu Beyaz Papağan Fiyatları

Renkleri genellikle beyazdır. Fakat farklı renk özelliklerine sahip türleride mevcuttur. Siyah ve pembe renk, beyaz dışında en yaygın olan renklerdir. Dış görünüşteki önemli özelliklerinden birisi başlarında yer alan kalkık tüyleridir. Tüyler bazı kakadu türlerinde sürekli kalkık dururken, bazıları ortamın durumuna göre kaldırmaktadır. İnsanlar ile ilişkisi en iyi olan papağan türüdür.

Sultan papağanı fiyatı ne kadar?
+ Yaşadığınız bölgeye göre ortalama (2017 yılı) 6.000₺9.000₺ arasındadır. Beyaz gagalıların fiyatı biraz daha yüksek olabilir.

Beyaz Kakadu Papağanları Genel Görünüm

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzman Görüşleri “Kakadu Fiyatları

 1. Papağan Sahibi Kakadu Papağanı Sevdalısı Kakadu Papağanı Sevdalısı dedi ki:

  Yok böyle bir güzellik Allah’ın yarattığı en güzel kuşlardan biri bence Maşallahh evimde yerim olsa alırım ama yok kahretsin 🙁

 2. Papağan Sahibi Habip Habip dedi ki:

  Merhbalar, elimde bir çift kakadu papağanı var ve bakımında zorlanıyorum ilgisiz kalıyorlar tek yaşadığımdan dolayı bu kuşlarımdan birini sahiplendirmek istiyorum bu konuda çift oldukları için birbirlerinden ayırmam sorun olur mu bilgi verir misiniz ?

  1. Papağan Sahibi Themariposa Themariposa dedi ki:

   Habip bey merhabalar kakadu papağanından birini sahiplendirmek istediğinizi yazmışsınız. Sahiplendirme ücretlimi yoksa ücretsizmi onu öğrenebilir miyim. Eğer kakaduyu sahiplendirmediyseniz.

  2. Papağan Sahibi burak burak dedi ki:

   habip bey sahiplendirmek istiyormusunuz hala acaba ve ücretlimi düşünüyorsunuz düşünüyorsanız ne kadar düşünüyorsunuz acaba.

   yani hala düşünüyorsanız 0541-677-0117 no lu telden ulaşabilirmisiniz bana acaba

  3. Papağan Sahibi Anonim Anonim dedi ki:

   Duruyormuş hala kuşlar

  4. Papağan Sahibi Özgür Özgür dedi ki:

   Sahiplenmek isterim

  5. Papağan Sahibi Papağan isteyen ama ailesi izin vermeyen genç Papağan isteyen ama ailesi izin vermeyen genç dedi ki:

   Birbirlerine çok bağlılarsa sorun olabilir ama cinsiyetleri farklıysa çifleştirin 1 yavruya siz bakın öteki yavruları satın çift olarak papağanları da satın dediğim gibi yaparsan yakında zengin olursun

  6. Papağan Sahibi Arife Arife dedi ki:

   Merhabalar sahiplendirdinizmi acaba

  7. Papağan Sahibi Habip Habip dedi ki:

   Merhaba arkadaşlar, ilginiz için teşekkür ediyorum. Bir yakın arkadaşıma verdim kakaduların birini galiba dişi olanı bende cinsiyette pek emin değilim hangisi erkek hangisi dişi olduğunu ayrıca fiyat olarak soracak olursanız 7.000₺’ye verdim. Eğer ucuz yada pahalı diyecekseniz tanıdık olduğu için böyle yaptım.

  8. Papağan Sahibi Abdullah şahin Abdullah şahin dedi ki:

   Abi numaranı yazabilir misin
   Benim ki 05452966154

   Acil bir durumdan dolayı sahiplenmek istiyorum

 3. Papağan Sahibi Mehmet Mehmet dedi ki:

  çok akıllı ve zeki hayvanlar youtube de onlarca videosu var neye alıştırırsan alıştır sana bir dost olu veriyor geçenler de eminönündeki petsholculara uğradım orda bir dükkanda gördüm yeminle hayranım hayvanlara

 4. Papağan Sahibi Alper Alper dedi ki:

  Duruyormuş hala kuşlar

 5. Papağan Sahibi Hafsa Yördem Hafsa Yördem dedi ki:

  Merhaba papağanı sahiplendirmek istemissiniz ücretli mi yoksa yuva mi bulmak istiyorsunuz

 6. Papağan Sahibi İbrahim Hakkı İbrahim Hakkı dedi ki:

  öncelikle papağanın fiyatı 60 ila 90 tl arasında olamaz yeğenim 1000 tl ye aldı.

  1. Papağan Sahibi Ömer Yetim Ömer Yetim dedi ki:

   Düzeltme yapılmıştır. 1000₺’ye aldığınız papağan türü cinsi nedir bilgi verebilir misiniz? Bir kakadu papağanını günümüzde o fiyatlara bulabilmek oldukça zor.