Anasayfa / Kakadu Papağanları / Kakadu Fiyatları
Kakadu Beyaz Papağan Fiyatları
Kakadu Beyaz Papağan Fiyatları

Kakadu Fiyatları

Kakadu papağanları, Cacatuidae familyasında yer alan papağanlara verilen genel bir isimdir. Anavatanı Avustralya, Güney Pasifik Adaları, Solomon Adaları ve Malakka Yarımadası bölgeleridir. Şu ana kadar tespit edilen 17 farklı türü vardır. Ağaçlarda yaşarlar ve ağaç kavuklarına yuva yaparlar. Geniş sürüler halinde hareket ederler. Ortalama yaşam süreleri 20-50 yıl arasında değişmektedir. Sultan papağanları bu familyanın en bilindik türüdür. Bunların dışında palmiye kakadusu, sarı kuyruklu kakadu, pembe kakadu, goffin kakadusu gibi türleri mevcuttur.

Kakadu Beyaz Papağan Fiyatları

Renkleri genellikle beyazdır. Fakat farklı renk özelliklerine sahip türleride mevcuttur. Siyah ve pembe renk, beyaz dışında en yaygın olan renklerdir. Dış görünüşteki önemli özelliklerinden birisi başlarında yer alan kalkık tüyleridir. Tüyler bazı kakadu türlerinde sürekli kalkık dururken, bazıları ortamın durumuna göre kaldırmaktadır. İnsanlar ile ilişkisi en iyi olan papağan türüdür.
– Cennet papağanı fiyatı nekadardır?
+ Yaşadığınız bölgeye göre ortalama 60 90 tl arasındadır. Beyaz gagalıların fiyatı biraz daha yüksek olabilir.

Beyaz Kakadu Papağanları Genel Görünüm

Kakadu Beyaz Papağan Fiyatları
Kakadu Beyaz Papağan Fiyatları
Beyaz kakadu papağanları başların üstündeki ibiklerinin varlığı onu güzel yaparken zekası ve bir o kadar da güzel olması bu cins papağanını kendini sevdirmeye teşvik ediyor.
Papağan Portalı

5 Yorumlar

 1. Kakadu Papağanı Sevdalısı

  Yok böyle bir güzellik Allah’ın yarattığı en güzel kuşlardan biri bence Maşallahh evimde yerim olsa alırım ama yok kahretsin 🙁

 2. Merhbalar, elimde bir çift kakadu papağanı var ve bakımında zorlanıyorum ilgisiz kalıyorlar tek yaşadığımdan dolayı bu kuşlarımdan birini sahiplendirmek istiyorum bu konuda çift oldukları için birbirlerinden ayırmam sorun olur mu bilgi verir misiniz ?

  • Habip bey merhabalar kakadu papağanından birini sahiplendirmek istediğinizi yazmışsınız. Sahiplendirme ücretlimi yoksa ücretsizmi onu öğrenebilir miyim. Eğer kakaduyu sahiplendirmediyseniz.

  • habip bey sahiplendirmek istiyormusunuz hala acaba ve ücretlimi düşünüyorsunuz düşünüyorsanız ne kadar düşünüyorsunuz acaba.

   yani hala düşünüyorsanız 0541-677-0117 no lu telden ulaşabilirmisiniz bana acaba

 3. çok akıllı ve zeki hayvanlar youtube de onlarca videosu var neye alıştırırsan alıştır sana bir dost olu veriyor geçenler de eminönündeki petsholculara uğradım orda bir dükkanda gördüm yeminle hayranım hayvanlara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.