Sultan Papağanı

Sultan Papağanı Fiyatları

Sultan Papağanı Fiyatları Hakkında Genel Bilgi

Sultan papağanı, Avustralya kökenli bir kuştur ve evcil kuş türleri arasında yer almaktadır. Sultan papağının latince ismi Nmphicus Hollandicu’dır. İsminden kolaylıkla anlaşılabileceği üzere gezginler tarafından Avustralya’dan getirilen bu kuş türleri, Hollanda’ya getirilerek buraya üretilmeye ve çoğaltılmaya başlanmıştır. Bu işlemin ardından da Sultan papağanları dünyanın dört bir yerine ihraç edilmeye başlanmıştır. Yakın tarihlerden beri Petshop’larda yer alan sultan papağanlarının büyük çoğunluğu Hollanda’dan ithal edilmektedir. Bu sebeple de ithal olan Sultan papağanı fiyatları diğerlerine göre bir hayli fazla olmaktadır. Bu fiyatlarda sürekli değişiklik yaşanmasının sebebi kuşların yetiştirilme biçimidir. Bu sebeple de Sultan papağanı fiyatları Petshop gibi yerlerde daha farklı ve daha çeşitlidir.

Sultan Papağanı Fiyatları Petshop

İlk dönemlerde daha çok evcil kuş türlerinin beslenmesi sayesinde artık Sultan papağanları da çeşitli alanlarda kullanılmakta ve binlerce kişi tarafından koruma altına alınmaktadır. Son zamanlarda bu canlıların çok fazla talep görmesinden dolayı da Sultan papağanı sahiplendirme işlemleri artmış ve birçok kişi bu canlıları sahiplenmeye başlamıştır.

Sultan papağanı sahiplendirme işlerinin artması ile birlikte bu canlıların farklı platformlarda satışı da gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Yakın bir süre önce Türkiye’ye giriş yapmış kuş türü, kısa süreler içerisinde çok fazla talep görmüştür. Dolayısıyla da arz – talep dengesi sayesinde Sultan papağanı fiyatları artış göstermiştir. Sultan papağanlarının birçok türleri bulunmaktadır. Fakat bu türlerin her biri kilo ve boy olarak birbirleri ile neredeyse bire bir aynıdır. Kısa sürede ün salmasının en büyük sebebi, konuşmaya veyahut da evcilleştirilmeye en yatkın kuş türlerinden biri olmasıdır. Evcilleştirilmiş olan diğer kuş türlerine göre daha az öten kuş türü olan Sultan papağanları, bu yönü ile de fazlasıyla tercih edilmektedir. Talep böyle fazla olunca da satılık Sultan papağanı fiyatları artmaktadır. Fakat bu artışa rağmen ülke genelinde halen büyük bir talep söz konusudur.

Sultan Papağanlarının Beslenmesi

Sultan papağanları genellikle her kuşun yediği ürünleri yemektedir. Çekirdeğe ek olarak, darıdan oluşturulan karışımları da tüketmektedirler. Fakat alışılmışın dışında, lahana, salatalık, biber gibi besinler de verilebilmektedir. Fakat bazı besinlere dikkat etmek gerekmektedir. Avokado asla ama asla verilmemelidir. Sultan papağanı için son derece zehirlidir. Ele gelmesi için de kiraz sapı gibi ürünler tercih edilebilmektedir. Bu sayede canlının alışması sağlanabilmektedir. Her türlü ürünü tüketebildiği için aslında satılık Sultan papağanı fiyatları düşmektedir. Yemek masrafı neredeyse yok denecek kadar az olduğu için, sahiplendirilmiş kişiye herhangi bir maddi külfeti bulunmamaktadır.

Sultan Papağanlarının Bakımları

Sultan papağanları Türkiye genelinde farklı alanlarda satılabilmektedir. Sultan papağanı fiyatları Eminönü bölgesinde ve çevresinde diğer bölgelere nazaran daha düşüktür. Sebebi ise, papağan sayısının daha yüksek olmasıdır. Bu sebeple de Sultan papağanı fiyatları Eminönü çevresinde düşük olduğu için kişiler internet üzerinden alışveriş yapabildiği gibi bu tür yer ve mekanları da tercih edebilmektedir. Fakat daha iyi bakım gördükleri için Sultan papağanı fiyatları Petshop için daha fazla tutulmuştur. Çünkü burada satılan canlılar daha iyi bakılmakta ve daha iyi beslenmektedirler. Yani diğerlerine göre daha iyi bir ortamda yetiştirilmektedirler.

Sultan papağanları bakılırken genellikle çift olarak bakmak gerekmektedir. Bu sebeple papağan tek başına kalmamakta ve ikisi de birbirine arkadaş olmaktadır. Bu sebeple de sahibinden satılık Sultan papağanı fiyatları araştırılarak, iki farklı papağan satın alınmaktadır. Ve bakım için de gerekli sıcaklık 15 – 20 derece arası oda sıcaklığıdır. Eğer bu sıcaklık 15 derecenin altına inerse, kuş için bazı tehlikeler ortaya çıkabilmektedir. Daha iyi bakım ve daha rahat bir evcilleştirme süreci için 2 adet sahibinden satılık Sultan papağanı almak daha iyi olacaktır.

Sultan Papağanı Satın Al

Sultan papağanları internet üzerinden farklı platformlar aracılığı ile de satın alınabilmektedir. Ayrıca çoğu satış platformu papağan satın alındığında yanında kuş kafesi de göndermektedir. Bu sebeple de birçok kişi satış sitelerinde bulunan ‘Sultan papağanı satın al’ butonu aracılığı ile bu canlılara kolaylıkla erişim sağlayabilmektedir. Bu seçeneklilik sayesinde istenilen tipte ve türde kuş seçimi yapılabilmektedir. Seçimin yapılmasının ardından kişinin ‘Sultan papağanı satın al’ butonuna tıklayarak alış işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Çok çeşitli şekillerde satın alınabilen papağan, ev içerisine veyahut da genel anlamda mekan içerisine farklı bir hava katmaktadır. Kolay evcilleştirilebilirliği sayesinde çeşitli mekanlarda kullanılmaktadır.

Sultan Papağanı Fiyatları çok tercih edilen evcil kuşlardan biri olan Sultan Papağanı, Avusturalya kökenlidir. Latince ismi Nymphicus hollandicu’dur. İsminden de anlaşıldığı gibi, bu kuşlar doğal ülkeleri olan Avusturalya’dan gezginciler sayesinde Hollanda’ya götürülmüş olup, burada da daha sonra ilk olarak “üretimine” geçilmiştir. ve dünyaya ihraç edilmiştir. Hala günümüzde de PetShop’lardaki Sultancıkların çoğu Hollanda dan getirtilmektedir. Ülkemizde muhabbet kuşu beslemekle başlayan evcil kuş sahipliği daha sonra arayışlar sonucu insanları bu türe yönlendirmiştir. Sultan Papağanlarının üst türü Paraket adı verilen türdür. En çok beslenen türleri ise, Lutino’lar ile Gray’lerdir. Rengarenk tüyleriyle ayırt edilen bir çok Sultan çeşitleri bulunmaktadır. Fakat hepsi genel olarak boy, kilo vb özellikler bakımından aynıdırlar. Sultan Papağanını evde beslenen kuşlardan ayıran en büyük özelliği ise, evcilleşmeye ve konuşmaya daha yatkın olmalarıdır. Özellikle insanlara yakınlıklarıyla tanınırlar. Diğer evcil kuşlar oranla daha az ötmeleri de tercih edilmelerinde büyük rol oynamaktadır. Sultan Papağanları çeşitleri Grey, Lutino, Cinnamon, Albino, Whiteface, Pied, Pearl, Silver En az rastlanan türü Albino’dur. Albino’dan sonra ise, Whiteface türüdür.

Sultan Papağanı Fiyatları:

Sultan Papağanı Fiyatları 2016
Sultan papağanı fiyatları 2016 yılında 100₺ ile 150₺ arasında değişmekteydi. 2016 yılı enflasyon oranına göre oldukça uygun fiyatlara sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2017
Sultan papağanı fiyatları 2017 yılında 200₺ ile 250₺ arasında renk, tüy, cinsiyet ve tür bakımında değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2018
Sultan Papağanı Fiyatları 2018 yılı içerisinde 300₺ ile 400₺ arasında değişmekteydi. Sultan papağanları renk, tüy, cinsiyet, cins gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2019
Sultan Papağanı Fiyatları 2019 yılı itibari ile her yıl ülke enflasyonuyla beraber yükselmektedir. Pet shop mağazaları ve üreticilerden aldığımız bilgiye göre 400₺ ile 500₺ arasında değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2020
Enflasyonun hızla yükselmesi yem ve ilaçlarında fiyatlarının yükselmesine neden olmuştur. Bu fiyatların yükselmesi üreticilerinde sultan papağanı fiyatlarına yansıtmasıda oldukça doğalda karşılanmaktadır. Sultan papağanı fiyatları 2020 yılı içerisinde 500₺ ile 600₺ arasında fiyatlarla sahiplendirmeler yapılmaktaydı.
Sultan Papağanı Fiyatları 2021
Sultan papağanları kakadu ailesinin en çok tercih edilen ve en ekonomik papağan türleri arasındadır. Diğer papağan türlerine nazaran kafa üstündeki havaya kalkık tüyleri ile farklılık göstermektedir. Kakadu ailesinin küçük bireyleri 2021 yılında 700₺ ile 800₺ arasında sahiplendirilmekteydi.
Sultan Papağanı Fiyatları 2022
Sultan papağanı fiyatları 2022 yılında fiyatlarının 800₺ ile 1.000₺ arasında değişiklik göstereceğini düşünüyoruz. Bu fiyat değişikliği cinsiyet, bakım, eğitim gibi etkenlere göre değişiklik gösterecektir.
Sultan Papağanı Fiyatları 2023
Sultan papağanları kakudugiller familyasından olup oldukça sarı ve gri renkleri ile dikkat çekmektedir. Sultan papağanı fiyatları 2023 fiyatları ekonomik olarak oldukça uygun fiyatlı papağan seçenekleri arasında yer almaktadır. Sultan papağanlarının en bilindik özellikleri arasında oldukça cana yakın yapıları ve zeki kuşları olmaları gelmektedir. 2023 yılında sultan papağanı fiyatları 1.000₺ ile 1.200₺ arasında değişiklik göstererek bu aralıklarda sahiplenebilirsiniz.
Sultan Papağanı Fiyatları 2024
Sultan papağanları, ihtişamlı görünümleri ve çeşitli renk seçenekleri ile dikkat çeken papağan türlerindendir. 2024 yılında, Sultan papağanlarının fiyatları genellikle 5.000₺ ile 7.000₺ arasında değişmektedir. Bu gösterişli ve zarif kuşları sahiplenmek isteyenler için çeşitli renk mutasyonları ve uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
Papağan Cinsi Fiyat Aralığı
Sultan Papağanı 5.000₺ - 7.000₺
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

23 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
cicikus
cicikus
6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar sultan papağanı sevenler için tavsiyem sultanlarınızı üretici den yavru şekilde alın yeni yeme düştükten sonra alın ki hayvanlarınız sizden başkasını tanımasın.

Saygılarımla

Şule çaşkır
Şule çaşkır
2 yıl önce
Cevapla  cicikus

Merhaba ben sultan papağanı yavrusu arıyorum aylardır üreticisini bulamadım İzmir de yaşıyorum eğer üreticisi ile ilgili bilginiz varsa cevap yazabilir misiniz???

Zuhal
Zuhal
3 yıl önce

Ama o zaman erkek dişi nasıl ayrılır

ramazan
ramazan
3 yıl önce
Cevapla  Zuhal

yavruları ayırmak bıraz zor oluyor ama ötüşlerinden anlaşılır bana videosunu atarsanız sıze yardımcı olurum 9 yıldır beslıyorum ve yavru alıyorum

Anonim
Anonim
2 yıl önce
Cevapla  ramazan

Satlik varmi

Deniz berk
Deniz berk
3 yıl önce

Abi benim var ama dişi alacagım

ramazan
ramazan
3 yıl önce
Cevapla  Deniz berk

ben yavru satıyorum tekırdag yer

Reyhan
Reyhan
3 yıl önce
Cevapla  ramazan

Fiyat nedir

Reyhan
Reyhan
3 yıl önce
Cevapla  ramazan

Kızıma almak istiyorum

Orcunl
Orcunl
3 yıl önce
Cevapla  ramazan

Tekirdağ kapaklî sen neresinden yakınsa almayî fúşúnúyirum

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  ramazan

Fiyat nedir

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  ramazan

Merhaba ben çorludan size nasıl ulaşabilirim sultan papağını istiyorum

Esma
Esma
2 yıl önce
Cevapla  ramazan

Kaça ne neresinde

Esra Erdoğan
Esra Erdoğan
3 yıl önce

Kızıma almak istiyorum erkek yavru Sultan papağan ne kadar ögrenebilir miyim?

Anonim
Anonim
3 yıl önce
Cevapla  Esra Erdoğan

400-700 arası

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Anonim

Bilgilendirme için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Anonim
Anonim
2 yıl önce
Cevapla  Anonim

Yer neresi

Doruk
Doruk
3 yıl önce

abi sultan papagni nakadar

Undefined
Undefined
2 yıl önce

70-120 diyorsunda ben gittim 500 tl istedi qwe

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
2 yıl önce
Cevapla  Undefined

tutturabildiğine

Hacer
Hacer
2 yıl önce

Satılık sultan papağanı erkek fiyatı 600 yer İstanbul

Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin
2 yıl önce

Bu kuş türü konuşurmu ve 10 15 yaş arası çocuklar besleyebilirmi kafes türü ne olması lazım?

Anonim
Anonim
1 yıl önce

Sultan papağanı fiyatları