Papağan Fiyatları

İskender Papağanı Fiyatları

iskender papağanı fiyat

İskender papağanı Türkiye sınırları içerisinde yer alan bir türdür. İhtişamlı bir görünüme sahip olduğu gibi yeşil renkli ve uzun bir kuyruğa sahiptir. Köken kısmı Hindistan’a dayanır. Gerekli eğitimler verildikten sonra evde beslenmeye en uygun olan papağan türleri arasında yer alır. Zeki bir hayvan olmasından dolayı hem görünüm olarak hem de zeka olarak sizleri kendisine hayran bırakır. Kendisini sevdirmeyi başarabilen bu papağan tam anlamıyla evcildir. İskender papağan fiyatları 250₺ ila 3000₺ arasında değişkenlik gösterebilir.

iskender papağanı fiyatları

İskender Papağanı Özellikleri Nelerdir?

İskender papağanı fiyatları her bütçeye uyumlu olarak belirlenmesinden dolayı kuş severlerin en gözdesidir. Ancak tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak satın almanızda fayda vardır. İskender papağanın özellikleri ise şu şekildedir;

iskender papağan fiyatları pet shop

  • İskender papağan sahibine itaat etmeyi seven bir türdür. Ona bakan ve besleyenlere karşı minnet duygusu besler.
  • Boyun bölgesi siyah renkli olması ile birlikte üst kısmı pembedir. Göz rengi ise soluk bir renktir. Ayak kısımları ise gri ve yeşil rengine dönük bir renge sahiptir.
  • İskender papağanı kendisinin okşanmasını çok sevmesi bir yana ilgiyi seven bir türdür.
  • Konuşma yeteneği gelişmiş olan bir papağan türüdür. Aynı zamanda konuştuğu zaman söyledikleri kolaylıkla anlaşılabilir.
  • 8 ila 12 aylıkken konuşmaya başlayan bir türdür. Hem dişi hem de erkekleri konuşurlar. Erkek papağanlar dişilere oranla daha fazla kelime öğrenip konuşurlar.
  • Taklit etme yetenekleri yoktur.

iskender papağanı fiyatları 2021

İskender Papağanın Beslenmesi Nasıldır?

İskender papağanı başta olmak üzere diğer papağan türlerini göz önüne aldığınız da mutlaka sağlıklı ve düzgün gıdalar ile beslenmesine dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı ve dengeli beslenen papağanlar hem daha dinç hem de daha sağlıklı bir yaşam sürerler. İskender papağan genel olarak yeşil sebze, taze yapraklar, tahıllar, tohum ve fındık gibi gıdalar ile beslenirler. İskender papağan için sağlıklı bir beslenme programı oluşturmak isterseniz taze sebzeler ile besleyebilirsiniz.

Taze sebze ile beslerseniz kısa süre içerisinde yeme düzenini kurabilirsiniz. İskender papağan fiyatlarını piyasa üzerinden araştırarak mutlaka yeni doğmuş olan papağanı tercih etmeniz gerekir. Bunun en önemli sebebi ise küçüklükten bu yana sizinle olması daha iyi olacaktır.

İskender papağanlarını İstanbul’da yeşillik alanlarda sıklıkla yaban hayatı içerisinde görebilirsiniz. Yeşil Papağan olarak istanbul içerisinde görünmektedirler.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir