Papağan Eğitimi

Papağan Salıncağı

papağan salıncak

Papağan oyun alanlarında mutlaka olması gereken malzemelerden biri de papağan salıncaklarıdır. Oyun oynamaktan azami derecede zevk alan papağanlar, salıncaklar üzerinde eğlenerek keyifli zaman geçirebilmektedir. Ancak salıncağın papağanın rahat edecek bir tasarıma sahip olmasına dikkat edilmelidir. Papağanlar için salıncak seçimi yaparken plastik ya da demir malzemelerden uzak durulmalı; bunun yerine ahşap kullanmaya özen gösterilmelidir. Ahşap, papağanların kendilerini huzurlu hissetmelerine yol açan bir malzemedir. Bu malzemeden yapılan salıncaklarda papağanlar doya doya eğlenirler. Özellikle evde yalnız kalacakları zaman papağanların zaman geçirebilmeleri için oyuncaklara ihtiyaçları vardır. Papağanlar yalnız kaldıklarında oyun oynayarak keyifli zaman geçirebilirler.

muhabbet kuşu salıncak

Papağan Salıncağı Yapımı

Papağan salıncağı satın almanın yanı sıra bir diğer alternatif de papağan salıncağı yapmaktır. Esasında papağan salıncağı yapmak zor bir olay değildir. Basit malzemeler ve basit bir işçilik ile papağan salıncağı yapabilmek mümkündür. Bu konuda internette yer alan videolardan yararlanmak etkili olabilir. Ancak papağan salıncağı yapmadan önce, bir papağan salıncağının nasıl olması gerektiği hakkında deneyimli papağan eğitmenlerinden destek alınmalıdır. Papağanların rahat edemeyecekleri türden tasarıma sahip olan salıncaklar, onların mutsuz olmasına yol açabilir. Papağanlarda mutsuzluk asla istenmeyen bir durumdur ve bu durumun geri dönüşü bazen çok uzun süreçlere yayılabilmektedir. Papağan salıncakları açısından en etkili malzeme ahşaptır.

Jako Papağan Salıncağı

Jako papağanlarının en önemli özelliği konuşabilmeleridir. Özellikle gri renkli olan Jako papağanları, iyi bir eğitim ile 250 kelimeye kadar konuşabilmektedir. Bu potansiyelin ortaya çıkarılabilmesi için papağanların kendilerini rahat ve mutlu hissetmesi gereklidir. Mutlu olmayan papağanlar, eğitim için kendilerini hazır hissetmezler. Bu da öğretilmek istenilen davranışları kabul etmemeleri anlamına gelir. Papağanların kendilerini rahat hissetmesi açısından salıncaklar önemli malzemeler arasındadır.

jako papağan salıncağı

Özellikle Jako papağanları için hazırlanan salıncaklar sayesinde bu hayvanların kendilerini doğal bir ortamda hissetmeleri ve eğitimlere karşı olumlu yanıt vermeleri sağlanabilir. Hem konuşma eğitimi için hem de diğer eğitim türleri için papağanlara salıncak ve bu oyuncaklar sunulmalıdır.

Papağan Oyuncakları

Büyük bir çoğunluğu oyuncu karaktere sahip olan papağanlar, oyuncaklar ile oynamaktan büyük zevk alırlar. Özellikle ahşap ya da peluş oyuncaklar ile oynamak papağanların en sevdiği aktiviteler arasındadır. Papağanların eğitimleri açısından oyuncaklar oldukça yardımcıdır. Ayrıca sahipleri tarafından yeterince ilgi görmeyen papağanlar, bu ilgi eksikliğini oyuncaklar ile giderebilirler. Bu yüzden de evden çıkarken ya da papağanlara yeterince zaman ayrılamadığı durumlarda iyi bir oyun alanı hazırlanmalı ve oyuncaklar ile zenginleştirilmelidir.

papağan salıncağı

Ev sahipleri evden çıkarken papağanlarını kafese kilitlemek yerine bu oyun alanında serbest olarak bırakmalıdır. Bu sayede hem papağanların canı sıkılmaz hem de kendilerini eğitebilecek oyuncaklar ile gelişirler. Özellikle zeka geliştirici oyunlar ile papağanların baş başa bırakılması, uzun dönemde gözle görülür sonuçlar elde edilebilmesine olanak tanımaktadır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle