Papağan Eğitimi

Peluş Papağan

Peluş Papağan

Evlere renk katması amacı ile alınan papağanlar, gerekli olan bazı eğitimlerin verilmesinden sonra bu görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Papağanlar kolay eğitilen hayvanlar olmalarına karşın, eğitim süreçlerine hassasiyet gösterilmelidir. Zira bu süreçte yapılacak olan yanlışlar, papağanların içine kapanmalarına ve sahiplerine olan güvenlerini kaybetmelerine neden olabilir. Bu da eğitim açısından istenmeyen bir durumdur. Papağanlar açısından en iyi ve etkili eğitim yöntemi oyun ile eğitimdir. Eğlenerek öğrenmek, insanlarda olduğu gibi papağanlarda da olumlu sonuçlar vermektedir. Bu amaçla kullanılan oyuncaklar arasında peluş papağanların ayrı bir yeri vardır. Papağanın kendisi ile özdeşlik kurmasını sağlayan bu oyuncaklar, hayvanın kendisini daha mutlu hissetmesine yardımcı olmaktadır.

Peluş Papağan Oyuncakları

Peluş Papağan Oyuncakları

Peluş papağanlar hem sağlığa zararsız olmaları hem de yumuşak olmaları nedeni ile tercih sebebidir. Yumuşak olması sayesinde hayvanın oynarken kendine zarar verme olanağı ortadan kalkmaktadır. Peluş papağan oyuncakları, papağanın sosyalleşmesi ve insanlarla daha iyi iletişim kurabilmesi açısından gereklidir. Zira papağanlar, kendilerine eğlenebilecekleri bu tür oyuncakları alan sahiplerine karşı derin bir sevgi ve güven beslemektedir. Zaman zaman bu tür hediyelerin ve oyuncakların papağanlara verilmesi, sahiplerine olan güvenlerinin tazelenmesine yardımcı olur. Bunun dışında papağanların eğitilmelerinde kolaylık sağlaması nedeni ile peluş papağan oyuncakları reddedilemez bir role sahiptir.

Peluş Sultan Papağanı

Peluş Sultan Papağanı

Papağan türleri arasında sultan papağanları en oyuncu olan türlerden biridir. Bütün günü oyun ve eğlence ile geçirse bile yorgunluk nedir bilmeyen bu papağanlar, oyuncaklar ile oynamayı da çok severler. Bu yüzden de sultan papağanı besleyen kişiler, oyuncaklarını eksik etmemelidir. Peluş sultan papağanları, kendisi ile özdeşlik kurması ve bu yüzden de zevkle oynayabilmesi açısından mutlaka sağlanmalıdır. Papağan sahipleri, hayvanları ile ilgilenecek kadar vakit bulamadıklarında, onlara oyuncaklar ile oynayıp vakit geçirebilecekleri bir alan sunmalıdır. Aksi halde papağanlar mutsuzluğa kapılabilir ve içlerine kapanabilirler. İçe kapanma, papağanlarda en istenmeyen durumlardan biridir. Ve normale dönmeleri bazen çok uzun yıllar alabilir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak adına sultan papağanları ilgiden mahrum bırakılmamalı ve eğlenebilecekleri her türlü oyuncak da kendilerine sağlanmalıdır.

Sultan Papağanı Peluş Oyuncak

Sultan Papağanı Peluş Oyuncak

Peluş oyuncakların en büyük özelliklerinden biri gerçekçi olmalarıdır. Bu yüzden de papağanlar tarafından oldukça ilgi ile karşılanırlar. Peluş oyuncaklara alıştırılan papağanlar bu oyuncağı zaman içerişinde kendi arkadaşları olarak benimsemekte ve bir samimiyet ilişkisi kurmaktadır. Ayrıca papağanların konuşma yeteneklerinin geliştirilmesi bakımından da bu oyuncaklar yararlıdır. Sahiplerinin yeterince ilgilenmediği durumlarda papağanlar bu oyuncaklar ile konuşarak kendilerini geliştirmeye devam ederler. Peluş oyuncaklar kullanılarak papağanların nasıl eğitilebileceği konusunda daha detaylı bilgi almak için profesyonel papağan eğitmenlerinin deneyimlerinden yararlanmak ve bu doğrultuda eğitimler sağlamak oldukça faydalı bir seçimdir. Özellikle papağan eğitimi konusunda yeterli bilgi ve birikime sahip olmayan kişiler, bilinçsizce ve kulaktan dolma bilgiler ile papağan eğitmekten kaçınmalıdır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle