Papağan Sahiplendirme

Papağan Fiyatları Sahibinden

Papağan Fiyatları Sahibinden

Farklı türde birçok papağan vardır. Bunlar soyu tükenmekte olan ya da soyu sürekli devam eden papağanlar olabilir. Genellikle renklerine göre isimlendirilen bu papağanlar yavru ya da yetişkin olabilmektedirler. Ayrıca bu papağanların beslenmesi de yine durumlarına göre yapılmalıdır. Özellikle bazı papağanlar evcilleştirilirken ev ortamına daha çabuk adapte olabilirler.

O yüzden de bu tarz papağanlar için papağan fiyatları sahibinden incelenebilir. Oldukça farklı türde bulunan papağanlar ve yavru olup olmadıkları durumuna göre yine farklı fiyatlarla karşınıza çıkacaktırhttps://papaganlar.org/papagan-fiyatlari/. Ancak kişiler bu konuda eğer yavru seçip bakabileceklerine emin oldukları sürece bu tercihi yapmaları gerekir.

Sahibinden Sitesinde Satılan Hayvanlar Hangileridir

Papağan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papağanlar oldukça farklı türlerde bulundukları için farklı özelliklerde de olurlar. Ancak özellikle seçtiğiniz papağan yavru ise bu konuda daha dikkatli davranmanız gerekir. Yavru papağanlar genel itibariyle bir bebekten farksız olmazlar.

O yüzden bu papağanlara karşı sabırlı ve yine aynı şekilde özenli olmanız gerekir. Yavru papağanın sahibi ile arasındaki ilişkinin kuvvetli olabilmesi için ilk adımları her zaman sahibi atmalıdır. Papağanı kızdırmamalı ve ona karşı hassas davranmalıdır.

Aynı zamanda onun yaptığı hareketlere ve saldırılara karşı da kaçmamalı ya da karşılığında yem vermemelidir. Çünkü papağan böyle düşündüğün de sahibine sürekli saldırır ve bir zaman sonra da bu konuda koşullar alır ve sürekli saldırdığında yemek alabileceğini düşünmeye başlar.

jako papağan fiyatları pet shop

Papağanlarda Cinsiyet Ayrımı

Papağanların hemen hemen hepsinde cinsiyet ayrımı yapmak oldukça güçtür. Özellikle kendini belli etmeyen ve eşlerinde de aynı özellikte bulunan papağanlar mevcuttur. Bu papağanlarda o yüzden cinsiyet ayrımı yapılması zordur.

Bunlardan biri de Lori türüdür. Lori türünde cinsiyeti hemen hemen yapmak imkansız gibi bir şeydir. Yine Pakistan ve Amazon’da cinsiyet ayrımı kesin bir şekilde belli olmamaktadır. Ancak bazı durumlarda papağanlarda sadece erkek yada dişisinde bulunan çizgi, renk ya da irilik yapı gibi durumları ile cinsiyet ayrımı tahmininde buluna bilinir.

Ancak gerçek bir sonuç için kesinlikle test yaptırılması gerekir. Bazı dişi papağanlar erkek papağanlara göre daha cılızdır.  Bu konuda bilgi almak adına papağan fiyatları sahibinden bir araştırma yapılabilir.

sultan papağanı satılık sahibinden

Papağanlarda Genel Fiziksel Özellikler

Papağanlar genel itibarıyla 30 ya da 100 santimetreyi aşan boyutlarda olurlar. Aynı zamanda papağanların genel olarak 15 ila 30 yıl arasında bir ömürleri bulunur. Yine bu papağanların çoğunluğunun ağırlığı değişmekle birlikte genel itibariyle en fazla  1.300 gr olmaktadır. Y

ine bu papağanların oldukça farklı fiziksel özelliklerinin yanında kimisinin kuyruğu uzun kimisinin ise kuyruğu kısa ya da kanatları çok kısa olabilir. Farklı fiziksel özellik de bulunan papağanların yine fiyatları da farklı gerçekleşir. O yüzden farklı boyut, farklı renk ve farklı fiziksel özelliklerine göre fiyatları papağan fiyatları sahibinden incelenmesi mümkündür.

Sahibinden Satılık Sultan Papağanı Gaziantep

Papağan Türleri ve Karakteristik Özellikleri

Papağanlar türlerine göre karakteristik olarak farklı bir özelliğe sahiptir. Örneğin Loriler sahibi ile anlaşamayan bir papağan türüdür. Ancak sonradan sahibi ile anlaştıkları takdirde sahibine karşı hassas bir bağ kurabilirler.

Bunun yanında Amerikan papağanı yine asi papağanlar arasında yer alır. Bu papağanlarla başta anlaşmak ve eğitimini sağlamak oldukça zordur. Çünkü bu papağanların oldukça yüksek ses tonları ve yine rahatsız edici hareketleri bulunabilmektedir.

kakadu papağanı fiyatı sahibinden

Ancak bu papağanlarda da eğitim sağlanması durumunda iyi bir sonuç elde edilebilir. Ancak bu karakteristik özellikleri kişilerin vermiş olduğu eğitimlerle alakalıdır. Yine papağanların kafeslerinin geniş olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde bir ortamda yaşayan papağan daha rahat hareket edecektir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle