Papağanlar

Yavru Papağan

Yavru Papağanlar

Papağan, size alıştığı zaman, çok iyi ev arkadaşı olabilir. Fakat unutmamanız gerekir ki bu iri dostlar aynı zamanda son derece hassastırlar. Onlara özenli ve temiz bir bakım sağlamalısınız.

İşte papağan bakımında işinize yarayacak ipuçları:

yavru kakariki papağanı fiyatları

Yavru Papağan Ne Yer

Suyunu ve yemini temiz tutun

Yavru papağanın yem ve su kaplarını her gün temizleyerek, içine taze su ve yem koyun.

Kafesi düzenli olarak temizleyin

Kafesin dibine gazete kağıtları sererek 2-3 günde bir bu kağıtları değiştirebilir ve temizlik işini kolaylaştırabilirsiniz. Kabuk, çekirdek yiyecek artıklarını, dağılmış oyuncakları da kafesten düzenli olarak temizlemeyi unutmayın. Ayrıca kafeste tuttuğunuz oyuncakların temiz olmalarına özen gösterin. Kafes temizliği yaparken, kuşlar için zararlı olmayan dezenfektanları kullanın.

Macaw Papağanı Yavrusu Fiyatları

Yavru Papağan Fiyatı

Oyuncaklarını farklı farklı yerlere koyun

Papağanınızın oyuncaklarını temizledikten sonra onları farklı yerlere yerleştirin. Papağanlar hem çok meraklı hem de çok zekidirler aynı zamanda etraflarında değişiklik olmasından hoşlanırlar.

Papağanınızı sürekli eğiterek zekasını kullanabilmesini sağlayın

Bir papağan, kafesinde izole bir şekilde yaşamaktan hoşlanmaz. Biraz araştırma yaparak papağanınızı eğitmenin değişik yollarını bulabilir onu uyanık, ilgili ve mutlu tutabilirsiniz.

Yavru Ara Macaw Fiyatları

Papağanınıza konuşmayı öğretmek

Pek çok papağan önünde sonunda sahibini taklit ederek bir iki kelime konuşmayı öğrenecektir ama ona gerçekten çabalayarak bir şeyler öğretmek istiyorsanız, onunla düzenli zaman geçirmeniz gerekir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle