Papağan Fiyatları, Papağanlar

Papağan Fiyatları Pet Shop

petshop papağan fiyatları

Papağanlar genel itibariyle sevecen, cana yakın ve farklı renklerde bulunan bir kuş türüdür. Özellikle bazı türler cennet papağanı, Jako Papağanı, Lori papağanı gibi türler sık sık evcilleştirilen papağan türlerindendir. Çünkü bu papağanlar ev ortamlarına en hızlı ayak uydurabilen papağanlardır.

petshop papağanı fiyatları

Aynı zamanda bu papağanlar evcilleştirildiğinde sahipleri ile hızlı bir şekilde duygusal bağ kurarlar. Genel itibariyle papağanlara farklı isim verilirken rengini ya da ağırlıktaki rengine göre bir isim verilir. Farklı tür ve farklı renkler söz konusu olduğunda papağan fiyatları pet shop içerisinde  en geniş fiyat karşılaştırılması yapılabilir.

Kakadu Papağanı Fiyatları Pet Shop

Papağanlar ve Türleri

Oldukça farklı papağan türleri mevcuttur ve genel itibariyle renklerine göre isimlendirilirler. Örneğin kırmızı ara papağanı, Duble Sarı Başlı Amazon papağanı, Mealy Amazon papağanı, Jako yavru, gibi papağanlar yavru ve renklerine göre isim alırlar. Bazı papağanlarda Amerika kırmızı gibi yaşadığı yere göre isimlendirilir. Bunlardan biri de Pakistan papağanıdır.

Bu papağanlar aynı zamanda isim verilirken yine geveze ya da hareketli gibi isimler de alırlar. Bu da o papağanın durumunu gösterir. Bu konuda papağanların renk seçimi yine kişilerin tercihlerine kalmıştır. Renk ve fiyat konusunda en iyi araştırma papağan fiyatları pet shop bünyesinde yapılabilir. Farklı yavru ya da renk seçimi konusunda oldukça geniş bir Ağa sahiptir. Bu yüzden sizin istediğiniz papağan en uygun fiyatlarla bulunmaktadır.

sevda papağanı fiyatları pet shop

Papağanlarda Cinsiyet ve Yaş Ayrımı

Bazı papağanlarda cinsiyet ve yaş ayrımı oldukça zordur. Hatta sadece dış görünüşleri ile bunu ortaya koymak imkânsızdır. O yüzden özellikle bu tarz bir papağan almak istiyorsanız cinsiyetini özel olarak test yap yaptırarak öğrenebilirsiniz. Seçeceğiniz papağanların cinsiyeti papağan  fiyatları pet shop içerisinde yer almaktadır. Oradaki yer alan bilgilere göre de cinsiyet seçimi ve papağan türü seçimi yapabilirsiniz.

sultan papağanı fiyatları pet shop

Yaş ayrımı da yine papağanlarda oldukça zordur. Sadece bazı papağanlarda Gagalarından ve gagalarının renginden yaş ayrımı yapılabilir. Onun haricinde genel itibariyle yaş konusunda da genel bir tahmin yapılamaz. Yine bu da belli başlı bilgilere dayanarak ortaya koyulabilir. O yüzden sadece dışarıdan dış görünüşten çoğu papağan cinsiyet ve yaşı net olarak belirlenemez.

Papağanların Eğitilmesi Hakkında

Papağanların çoğunluğu özellikle yavru döneminde alınmış ise eğitilmesi kolaydır. Bir papağanın yavru olduğunu anlamak için ise ayak kısımlarına bakmak ve doğum lekelerini görmek yeterlidir. Aynı zamanda bazı papağan türlerinde yavru olduğunu gösteren bir diğer özellikte göz rengidir. Papağanın göz rengine göre yavru olup olmadığını test edebilirsiniz. Örnek Jako papağanın göz rengi siyah olduğu sürece bu yavru olduğunu gösterecektir.

yavru papağan fiyatları pet shop

Eğer yavru bir papağan istiyorsanız papağan fiyatları Pet Shop verilen papağan  bilgilerinden yavru olup olmadığı hakkında da net bir bilgi edinebilirsiniz. Ancak yavru papağan alacak kişi yavru papağanına karşı sabırlı olabilecek bir kişi olmalıdır. Çünkü eğitilmesine varıncaya kadar bir bebek gibi bakılması gerekir.

Papağanların Beslenmesine Dikkat Edilmesi Gerekir

Papağanlar genel itibariyle beslenme konusunda eğer yavru ise biberon ve şırınga kullanılarak beslenir. Ancak biraz yetişkin bir yavru ise onun için hazır mamalar kullanılır. Yine yetişkin bir papağan türü ise bu durumda o papağana meyve püresi de yedirilebilirsiniz.

jako papağan fiyatları pet shop istanbul

Ancak bu papağan üzerinde test edilmesi gerekir. Aynı zamanda papağana alerjik olabilecek türde yiyecekler ve sert yiyecekler verilmemelidir. Papağan beslenmesi ve bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus da kafesidir. Kafesi oldukça geniş olmalı ve aşırı sıcak bir ortamda olmaması gerekir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Şener Genç
Şener Genç
3 yıl önce

Merhaba
Çocuklarla arası iyi olan,toz yayılımı az olan(çocuklarım ev tozu akar alerjisi var) papağan türü önerilerinizi rica ederim
Şener Genç

Harun
Harun
2 yıl önce
Cevapla  Şener Genç

Papağan lazım