Papağan Fiyatları, Papağanlar

Konuşan Papağan Fiyat

Konuşan Papağan Fiyatları

Konuşan papağanlar tercih ettiğiniz zaman evinizde hiçbir zaman dinmeyecek bir ses oluşsa da kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmezsiniz. Eve geldiğiniz zaman size laf atan ve sizlerin söylediği, öğrettiği tüm cümleleri kurarlar. Evin içerisinde özgür bıraktığınız zaman sizlerin yanınıza konarak evin içerisinde dolaşırlar.

Papağanların kendine has çeşitli türleri vardır. Sizlerin evi için hangi tür daha uygun olacaksa o türlerden dilerseniz satın alabilirsiniz. Konuşan papağan fiyat olarak hem uygun hem de her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz kuş türleridir. Konuşan papağan fiyat olarak minimum 250₺‘den başlayıp 25.000₺ arasında değişen papağan fiyatları mevcuttur. Dilerseniz hem ev hem de özellikleri bakımından sizler için uyumlu olan papağan türleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Kakadu Papağanı Fiyatı Sahibinden

Konuşan Sultan Papağanları

Sultan papağanı, papağan türleri arasında en çok tercih edilen ve evlerde beslenen kuş türlerinden bir tanesidir. Sarı ve turuncu renkleri ile çok tatlı bir görünümü vardır. Aynı zamanda dünyanın birçok farklı yerinde bilinen bir kuştur. Bakımı kolay bir kuş olması ile birlikte zekiliği ile sizleri şaşırtır. Papağan türleri arasında konuşma yeteneği en çok gelişmiş olan türdür. Aynı zamanda bilinen en önemli özellikleri arasında ıslık çalma yeteneği vardır. Profesyonel bir şekilde ıslık çalarlar. Sahibine karşı oldukça sevecen olan sultan papağanı sahibinin peşinden hiç ayrılmaz.

Cennet Papağanı Yavru Fiyatları

Aşk Kuşu

Aşk kuşu bir diğer adıyla cennet papağanı olarak bilinen bu kuş Afrika kıtasında yaşayan bir kuştur. Yalnız bu papağan türü diğer papağan türleri ile kıyaslandığı zaman boyut olarak oldukça küçüktür. 50 gram ağırlığı ve 15 cm kadar boyu vardır. İlk defa kuş besleyecek olanlar için tercih edilebilir bir kuştur. Konuşma yeteneği gelişmemiş olan ve sahibine alışsa bile konuşmayan bir türdür. Enerjik ve eğlenceli yapıları vardır.

caique papağanı ankara

Caique Papağanı

Küçük papağan türleri arasında en bilinen papağan türlerinden bir tanesidir. Caique Papağanı Enerji dolu bir kişiliğe sahip olan bu kuşu evde beslenmeye uygun bir kuştur. Sırtta dolaşmaya bayıldığı gibi, evin etrafında sürekli olarak dolaşırlar. Ortalama olarak 25 yıl yaşama süresi vardır. Konuşma özelliği yoktur ancak enerjili bir yapısı olmasından dolayı kendisini sevdirmeyi başaran bir kuş türüdür.

Konuşan Papağan Özellikleri Nelerdir?

Konuşan papağanlar evde beslendiği zaman aileden birisi gibi olur. Her zaman neşeli tavırları, enerjik yapısı ve konuşkan tavırları ile dikkatleri çekmeyi başaran bu kuş türlerine alıştığınız zaman vazgeçmeniz kolay olmayacaktır. Evde beslemeye uygun bir yapıları olmasından dolayı beslenme ve eve alıştırma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Söylediklerinizi tekrar etme özellikleri sayesinde kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmezsiniz. Konuşan papağanın birbirinden güzel özellikleri şu şekildedir;

Vücut yapılarında konuşan papağanların ayak kısımları kısa ve iki tarafı önde yer alıyor. İki parmakları arkada olmakla birlikte toplamda 4 adet ayağa sahiptir.

Çiçek, meyve, tomurcuk ve tohum gibi çeşitli besinler ile beslenirler. Evde yaşayan kuşlar için genellikle kuş yemi ile beslenebilir.

Papağanların birden fazla çeşitleri olmasından dolayı her birinin yaşam süreleri birbirinden farklıdır. Bazı papağan türleri 70 yıla kadar yaşarken bazıları ise 25 yıla kadar yaşayabilirler.

Konuşan papağanların hafızası çok kuvvetli olmasından dolayı yanında konuştuğunuz tüm kelimeleri hafızasında tutarak kelime tekrarı yaparlar.

Papağanlar genel olarak ağaçlarda yaşasa da insanlara kolaylıkla alışabilmesinden dolayı evlerde de rahatlıkla yaşayabilirler.

Satılık Yavru Macaw Papağanı

Konuşan papağanlar ile eviniz şenlensin

Konuşan papağanların hem eve hem de sahibinde yarattığı enerjik his evin içerisinde barındığı sürece baki kalacaktır. Sizlerde evlerinize neşe gelsin isterseniz konuşan papağanları tercih edebilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Yakup
Yakup
3 yıl önce

Merhaba ilk defa bir kuş beslemek bakmak istiyorum muhabbet kuşu veya konuşan papağan özellikle papağanlar olan ilgim sahada fazla bana nasıl bir papağan önerirsiniz birde fiyatları çok fazla fiyatdada yardımcı olur musunuz tşk ederim

Ömer Yetim
Yönetici
Ömer Yetim
3 yıl önce
Cevapla  Yakup

Merhaba Yakup, bakımı kolay ve oldukça keyif verecek olan ayrıca ilk defa bir papağan besleyecek iseniz, muhabbet kuşlarını kesinlikle önermekteyiz.. Bu tür papağan ile tecrübe edinerek ilerleyen zamanlarda paraket papağanlar sahiplenebilir yada büyük papağan cinslerine yönelebilirsiniz. Muhabbet kuşları da özel bir ilgi ve çaba ile cicikuş, babacık, aşkım vb. kelimelerle konuşturabilirsiniz.