Papağan Fiyatları

İskender Papağanı Fiyat 2022

İskender Papağanı Fiyat 2022

İskender papağanı fiyat bakımından oldukça yüksek fiyatlar verilmektedir. Bakmak isteyen evine kendine bir arkadaş arayanlar için en doğru bir tercih olacaktır. İskender papağanlar kendine hayran bırakan birer hayvanlardır. Son derece güzel olmaları ve özellikleri oldukça fazlada rağbet görmekteler.

Bu papağana sahip olmak isteyen ancak İskender papağanı fiyat 2022 konusunda tereddüt yaşayan kişiler derin bir nefes alarak rahatlayabilirler. İskender papağan fiyatları aslında son derece uygundur.

Fiyat konusu birazda kuşu alacak kişiye bağlıdır. Kişiler kuşu almaya karar verdikleri zaman en doğru ve en güvenilir pet shoplar hakkında bilgi sahibi olmalı ve fiyat karşılaştırması yapmalıdır.

Pet shoplardan arasından en uygun fiyatta İskender papağanı satımı yapandan bu kuşu alabilirsiniz. Bununla birlikte fiyat konusunu etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu İskender papağanı özellikleri cinsiyeti ve cinsidir.

İskender Papağanı Bakımı

İskender Papağanı Bakımı

Kişiler kuş sahiplenmek istedikleri ve tercihlerini İskender papağandan yana yaptılar zaman son derece dikkat etmeleri gerekir. İskender papağan bakımı hemen hemen herkese kolay gelmeyen belirli hususlara dikkat edilmesi gereken bir konudur. İskender kuşu aldıktan sonra boyları uzun olduğu için geniş kafes seçmek son derece doğru bir seçim olacaktır.

Bununla birlikte İskender papağanlar güçlü bir gaga yapısına sahip oldukları için kafesin sağlam olması büyük önem taşır. İskender papağan günde bur kaç saat kafes içinden dışarı bırakılmalıdır.

Ancak meraklı ve oyuncu bir yapısı olduğu için dikkat edilmesi tavsiye edilir. Kafesinden dışarı çıktığı zaman zarar görebileceği yerlerden ve kaçabileceği alanlardan uzak tutulması son derece faydalı olacaktır. İskender papağan karışık yemler ile veya meyveler ile beslenmesi gereken bir kuş türü olup aynı zamanda beslenmesinde tahıl tohum ve yeşil sebzelerde kullanılabilir.

Bununla birlikte papağanınızın tırnak bakımına dikkat etmekte son derece önemlidir. Aksi takdirde hem kuş bundan olumsuz etkilenirken hem de ev veya sahipleri zarar görebilir. Uzun ve sivri tırnaklara sahip olan papağanlarda bir süre sonra kırılma görülebilir veya kendine herhangi bir zarar verebilir.

Aynı zamanda İskender papağanları beslemeye karar verdikten sonra evinizdeki diğer bir başka canlı var ise onu düşünmeniz gerekir. Bunun nedeni ise İskender papağanın muhabbet kuşu gibi canlılara zarar verebileceği riskinin olmasıdır. Aynı zamanda evde beslenen ve üreme döneminde olan iki İskender papağanın birbirinden ayrı tutulması gerekir.

Bu dönemde hırçın olan İskender papağanları birbirine zarar verebilir. Bu kuşlar için uygun ortamın yaratılması da son derece doğru olacaktır. Su ve su ile oynamaktan hoşlanan papağanlar için banyo yapacakları bir alan oluşturabilirsiniz. Bu özellikleri ile kendileri temizlenip sahiplerine sonradan zorluk yaşatmazlar.

İskender papağanı için 2022 yılında fiyat ön görümüz 3.000₺ ile 10.000₺ arasında değişmektedir. Bu değişekenlik papağanın eğitim, bakım ve coğrafik olarak değişkenlik göstermektedir.

İskender Papağanı Fiyatları 2022

İskender Papağanı Fiyatları 2022

Sevilen kuş türlerinden biri olan İskender papağanı Fiyatları 2022 fiyatlarını birçok etken etkilemektedir. İskender kuş alımı yaparken en uygun yeri bulmak fiyat konusunda kişilere yardımcı olurken aynı zamanda fiyat konusu sadece kuşu almak ile sonlanmaz. İskender papağanı bakım için gereken yemler belirli ilaçlar ve kontroller fiyat belirlemede üstün rol oynayan etkenler arasındadır.

Gün gittikçe fiyatların arttığı bu dönemde iki bin yirmi iki yılını tahmin etmek hiçte zor değil. Bu nedenden dolayı kullanılan yem ve bakım ürünleri fiyatı da bu artıştan nasibini alan ürünler arasındadır. Özellikle çift kuş besleme konusundaki masraf bir kuşa oran ile ikiye katlanarak kişiyi sonradan daha fazla zorlayabilir. Bu nedenden dolayı kişilerin İskender papağan beslemeden önce bu etkenleri göz önünde bulundurması gerekir.

İskender Papağanı Satılık

İskender Papağanı Satılık

Kişiler İskender papağanı satılık olması ile sahiplenmeye karar verdikleri zaman özellikleri ve nasıl ne şekillerde beslendiğini bilmeleri gerekir. Kuşun sağlığını olumsuz etkileyecek faktörlerden kaçınıp bilmedikleri yerlerde en doğru bilgiyi alabilecekleri yerlerden fikir sahibi olmalıdırlar. Bu işe ilk önce papağanın beslenmesi ile başlayabilirsiniz.

Papağanın dengeli ve yeterli beslenmesi için taze yapraklar yeşil renkli sebzeler fındık veya pelet yem ile beslenebilirler. İskender papağını alacağınız vakit ise dişi veya erkek olduğunu küçük yöntemler ile anlayabilirsiniz. Dişi İskender papağan boynunda erkek papağandaki gibi bir halka bulunmaz. Aynı zamanda erkek papağanın önünde siyah bir leke olup arka kısmında ise pembe bir leke hâkimdir.

Listeye geri dön

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir