Muhabbet Kuşu

Rainbow Muhabbet Kuşu

rainbow muhabbet kuşu özellikleri

Rainbow muhabbet kuşları hakkında merak edilen çok fazla detay vardır. Bunlardan birisi de bu kuşlarına anavatanlarının neresi olduğudur. Muhabbet kuşlarının anavatanı Avustralya’dır. Avustralya da bulunan Melopsittacus cinsinin bir üyesi olan muhabbet kuşları içerisinde yer aldığı türün tek örneği olma gibi son derece ilginç bir özellik taşıyor. Bu özelliği onu aslında ilgi çekici ve diğer kuş türlerine göre de farklı bir tür yapıyor.

Avustralya’nın bu kendi türü içerisindeki tek örneği olan bu muhabbet kuşları dünyanın başka bölgelerine göçerek zamanla yayılmışlardır. Ayrıca halen Avustralya kıtasında doğanın her bir yerinde muhabbet kuşlarına rastlamak mümkündür. Bu ülkede muhabbet kuşlarını genellikle çalı, çimenlik alanlar ve doğaya açık ormanlık alanlarda görebilirsiniz. Dolayısıyla bu kadar sık görülen bir ülkede insan oradaki muhabbet kuşları fiyat tabanını da merak etmiyor değil.

Muhabbet Kuşları Özellikleri

Avustralya’nın hemen hemen her bölgesinde ve dünyanın başka bölgelerinde de nadir olarak görülen muhabbet kuşlarının en büyük özelliklerinden birisi sürü olarak geziyor olmalarıdır. Muhabbet kuşlarının ortalama büyüklüğü ise Türkiye de her yerde gördüğümüz serçeler ile aynıdır. Bu da 18 santimetre büyüklüğüne denk gelmektedir. Ağırlık olarak ise 40 gram kadarlardır. Rainbow muhabbet kuşlarının genellikle mavi, yeşil renklerine sahiptirler. Ayrıca bu renk cümbüşlerine göre de muhabbet kuşları fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Muhabbet kuşlarının bir diğer önemli özelliklerinden birisi de zeki olmalarıdır.

Rainbow Muhabbet Kuşu Yavru

Rainbow Muhabbet Kuşu Eğitimi

Rainbow Muhabbet Kuşları

Rainbow Muhabbet Kuşunun Özellikleri

Yeşil Rainbow Muhabbet Kuşu

Satılık Rainbow Muhabbet Kuşu
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle