Muhabbet Kuşu, Yem & Mama

Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet kuşlarının asıl ana vatanı Avustralya’dır ve otçul olan hayvanlardır. Muhabbet kuşları doğada yaşadıkları zaman birçok besinle beslenme şansı yakalarlar, ancak evde bakıldıklarında daha çok darı ve tohumlar ile beslenirler.

Oldukça sevimli olan bu kuş türü eve ayrı bir neşe ve samimiyet katar. Muhabbet kuşu besleyen kişiler bu konuda dikkatli olmak ve kuşlarının sağlığını koruyarak, iyi gelişmesini sağlamak durumundadır. Muhabbet kuşları günde 10 gr yeme ihtiyaç duyarlar.

Lora Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet Kuşu Yemleri

Muhabbet kuşları için en temel besin kaynağı tohumlar olarak bilinir. Yağlı ya da unlu tohumlar karbonhidrat, yağ ve lif bakımından son derece zengindir. Muhabbet kuşlarının yediği yemlerde; nijer tohumu, kırmızı, beyaz, sarı darı olur. Muhabbet kuşları yulaf yemekten de oldukça hoşlanırlar. Ancak çok fazla yemeleri halinde aşırı yağlanma söz konusu olacağı için dikkatli verilmelidir. Muhabbet kuşu yemleri arasında dal darı da vardır.

Darı dallarından üretilen bu besin kurutulur ve muhabbet kuşları için hazır edilir. Haftada bir kez verilmesi iyi olacaktır. Fazla verilirse kuş kilo alır ve tembelliğe alışır, başka bir şey yemek istemez. Aspur da muhabbet kuşları tarafından sevilen bir besindir ve diğer adı kanarya yemidir. Genelde yem karışımlarının %50’sini oluşturur.

Versele Laga Muhabbet Yemi

Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi

Versele laga muhabbet kuşu yemi, diğer kuşlar için de faydalı olan bir yem çeşididir. %100 doğal olan bu yem karışımı, renkli tohumlardan oluşur. İçeriğinde gerekli olan bütün mineral ve vitaminler yer alır. Özel içeriğe sahip olan bu yem çeşidi kuşun tüylerinin sağlıklı olmasını sağlarken aynı zamanda parlaklığını da arttırır.

Yaşamsal kalite açısından kuşun ihtiyaç duyduğu besinleri içerir. İçeriğinde ise; kırmızı darı, sarı darı, beyaz darı, keten tohumu, yulaf, kanarya tohumu, aspir ve nijer tohumu vardır.

Muhabbet Kuşu Yemi 25 kg

Muhabbet kuşu yemi 25 kg tercih etmek uzun süre kuşunuzu beslemeniz için idealdir. Devamlı yem almak yerine 25 kg almanız hem daha karlı hem de daha rahattır. Rutubetsiz ve serin ortamda saklanması gereken 25 kg muhabbet kuşu yemi besin bakımından oldukça zengindir.

Muhabbet kuşunuzun dirençli, hareketli ve sağlıklı olmasını istiyorsan bu yem çeşidinden satın alarak onun daha hızlı gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Kaliteli tohumları ile harmanlanarak elde edilen muhabbet kuşu yemi 25 kg olarak satılır ve içinde; kırmızı, sarı, beyaz darı ile keten tohumu ve aspur vardır.

Polo Muhabbet Kuşu yemi 25 Kg

Karışık Muhabbet Kuşu Yemi 25 Kg

Karışık muhabbet kuşu yemi 25 kg, oldukça sağlıklı koşullarda üretilir ve muhabbet kuşlarının gelişimleri açısından oldukça yararlıdır. Elenmiş ve tozsuz şekilde satılan bu yem çeşidi tertemiz ve sağlıklı olduğu için güvenilirdir. Birinci sınıf tohumlar ile hazırlanan, ilaç ve pestisit kalıntısı içermeyen 25 kg karışık yem, üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar bitmelidir.

Funny Birds Mama

Yavru Muhabbet Kuşu Maması

Yeni doğan ve henüz yem kırma konusunda usta olmayan yavru muhabbet kuşları mama ile de beslenebilir. Ana besinleri dışında bu mamalar muhabbet kuşları için oldukça yarayışlıdır. Özel karışımlardan oluşan, kuvvetli ve besleyici mamaların içinde tohum, tahıl, pastacılık ve ekmek ürünleri ile mineraller vardır. Yavru muhabbet kuşu maması paketi açıldıktan kısa süre sonra kullanılmalıdır. İlk 10 gün bu mama ile beslenen kuşlar sağlıklı olarak gelişecektir.

Vitakraft Yem 1000 GR

Vitakraft Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet kuşlarının çok severek tükettiği bir mama olan vitakraft muhabbet kuşu yemi özel tohumlar ile hazırlanmıştır. Genel sağlığı kuvvetlendiren, bağışıklık sistemi üzerinde etkili ve vücut direncine katkı sunan bir yapıda olan bir yavru muhabbet kuşu yemidir. Kuşların tüylerinin de daha sağlıklı ve gür olmasına da fayda sağlar.

Protein açısından da oldukça zengin olan bu mama çeşidi, muhabbet kuşunan sağlığı için gerekli miktarda iyot içerir, şeker ilavesizdir, hava almayan paketlerde satılır, besleyicidir, vitamin katkısı konusunda zengindir. İçeriğinde; soyulmıuş yulaf, kırmızı darı, sarı darı, çim tohumu, beyaz darı, kanarya yemi, bal ve CaCo3 vardır. Günde 1 yemek kaşığı verilmelidir.

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi

En iyi muhabbet kuşu yemi denilince birçok tohum karışımından oluşan yemler karşımıza çıkar. İyi bir muhabbet kuşu yeminin içinde genellikle; kırmızı darı, sarı darı, siyah darı, beyaz darı, nijer tohumu, keten tohumu, aspur, çekirdek, yulaf, kanarya yemi, istiridye kabuğu, bal tozu, deniz yosunu, buğday, mercimek, mısır, pirinç, bezelye, bisküvi, fıstık, kanola gibi besinler vardır.

Muhabbet Kuşu Kızıştırıcı Yem

Muhabbet kuşlarının çiftleşme zamanlarında, hormonlarının daha da aktifleşmesi adına özel şekilde hazırlanan bir yem çeşididir. Muhabbet kuşu kızıştırıcı yem kuşların sağlıklı şekilde çiftleşmeleri için oldukça faydalıdır. İçeriğinde birçok mineral, iyot, vitamin ve maden vardır.

İçinde yer alan tohumlar temizlenmiş ve özel olarak seçilmiştir. Yem kabına günde 1 tatlı kaşığı eklenebilir. Günde yaklaşık 10 gr kızıştırıcı yem verilebilir. Bunun yanında lezzetli olan kuş yemişleri de muhabbet kuşunuzun beslenmesine katabileceğiniz besinlerdendir. Yemin yanında ise her zaman su bulundurulmalıdır.

My yem Yavru Muhabbet Kuşu Yemi

Yavru Muhabbet Kuşu Yemi

Yavru olan muhabbet kuşlarına, yetişkin olanların yediğine benzeyen bir yem çeşidi verilebilir. Ancak bu muhabbet kuşu yemlerinin içeriğinde yer alan besinler, rahat soyulan, ince, besleyici ve içinde çeşitli vitamin takviyesi bulunan yemlerdir. İçinde; beyaz darı, sarı darı, aspur, kızıl darı, ballı mama ve nijer tohumu bulunur.

Yavru muhabbet kuşları doğumdan sonra 2 ay bu yem ile beslenirlerse gelişimleri iyi olacaktır. Yavru muhabbet kuşu yemi söz konusu olduğu zaman, mama takviyeli olan kuş yemlerinden tercih etmek bu açıdan önemlidir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle