Yem & Mama

Tropifit Egzotik Bülbül Finch Kuş Yemi 700 Gr

Tropifit

Egzotik ortam seven finchlerin doğal ortamda arayıpta bulamayacağı bir çok tohum vitamin ve minerallerin bir araya geldiği muhteşem bir karışımdan bahsetmek istiyoruz sizlere. İnternet üzerinden satın alabilirsiniz rahatlıkla. Petshop mağazalarına özel istek üzerine getirtebilirsiniz. Diğer bilindik markalar gibi her yerde bulamayabiliriz. Bu nedenle internet üzerinden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz. Bilindik internet mağazalarından sipariş vermenizde bir o kadar da kafanızın rahat olmasına sebep olur.

Finch bülbül yemi olarak özel hazırlanan diğer bülbül yemlerine göre daha fazla tohum vitamin ve mineral bulunmaktadır. Kuşlarınızın yeteri kadar vitamin ve mineral almasına sebep olan tüm tohumlar bu egzotik karışımda bir araya gelmiştir.Temizlik ve hijyen bakımından temiz ekolojik tarım bölgelerinden toplanarak harmanlanmaktadır. Sıkı bir paketi bulunan tropifit egzotik bülbül yemi son zamanların belki de en iyi yemlerinden diyebiliriz.

Tropifit Egzotik Bülbül Finch Kuş Yemi 700 Gr
Egzotik bülbül yemi Finchler için tüy yapısı ve üreme dönemindeki sıkı beslenme gereğini yeterli olarak yerine getirme özelliğide sunmaktadır. Kuşlarınızın özellikle üreme döneminde yem yeme alışkanlıkları seçiciliten daha çok vitamin ve mineral olarak zengin olması önemlidir. Bu bağlamda sizlere en çok düşen görev kuşlarınızın yem oranını yükseltmek ve onlara en iyi desteği sağlamak. Sularından vermiş olduğunuz vitamin desteğini yemleri ile orantılı tutmanızda fayda var. Buna benzer bir çok örneği hayatımızda da yaşıyoruz. Dengeli beslenme ve aşırı yağlanmalara etkili kesin çözüm tohumların seçici olması yağlanma olmaması ve vitaminli besinlerle kuşlarınızın tüy yapısı da buna ek olarak daha parlak ve güzel olmasına bağlıdır.

İçerik olarak : Sarı darı, kırmızı darı, Kanarya yemi, İtalyan darısı, İşlenmiş yulaf, Keten tohumu, Alıç tohumu, Nijer tohumu, Haşhaş tohumu, Extrude mısır, Extrude buğday

Tabi üreme dönemlerinde sadece tohum mineral ve vitaminler fayda sağlamayacak sizler onlar için özel mamalarda hazırlamanız gerekmektedir. Bunun için sizlere yerli mamalardan olan sizler için derlediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Paket boyutuna değinecek olursak son derece ideal boyutlarda 500 gram az gelir 1 kilogram da fiyatını yükseltir. Bu yüzden 700 gram paket ideal olarak gözlemledik.

Gelelim bugün ki anlatmış olduğumuz Tropifit egzotik bülbül finch kuş yeminin analiz değerlerine;

Tropifit Egzotik Bülbül Yemi Analiz Sonuçları

Su en çok : 11,69
Ham Protein en az : 12,3
Ham yağ en az-en çok : 3,5 – 7,5
Ham selüloz en çok : 8,55
Ham  kül  en çok : 3,22
HCLde çözünmeyen  kül  en çok : 0,78
NaCl / en çok : 0,14
Metabolik Enerjien az  Kcal/kg : 3100
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle