Muhabbet Kuşu, Yem & Mama

Muhabbet Kuşu Yem Önerisi

Muhabbet Kuşu Yem Önerisi

Muhabbet kuşları için çeşitli tahıl ve tohumlardan oluşan yemler vardır. Kuşun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alarak sağlıklı beslenebilmesi için üretilen karışık yemler tercih edilir. Değişik markaların el değmeden üretip paketlediği kaliteli yemler en iyisidir. Muhabbet kuşu yemlerinde özellikle bazı markalar öne çıkar. Bunlar arasında Versele Laga, Harrison’s, Bravo302, Tropifit, Garden Mix, Vitakraft Australian gibi markaları görebilirsiniz. Muhabbet kuşu sahiplerinin kullandığı ve memnun kaldığı bu yemler Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı sağlıklı gıdalardır.

Papağan Yem Markaları

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi 2021

En iyi muhabbet kuşu yemi arayışında yapılan araştırma ve yorumlar belli markaların paketlenmiş kuş yemlerini öne çıkartır. 2021 yılında en iyi muhabbet kuşu olarak gösterilen markalar kuşun sağlıklı beslenip büyümesini sağlayan yemlerdir. Versele Laga, Tropifit, Harrison’s gibi büyük markalara ait muhabbet kuşu yemleri en iyi yem olarak gösterilir. Kuşun ihtiyacı olan besin değerlerini taşıyan bu yemlerin günlük gıda olarak kullanılan yemler, yavru kuş yemleri, kızışma dönemi yemleri, hastalık dönemlerinde kullanılan yemler, tüy dökme dönemi kullanılan yemler gibi farklı zamanlarda kullanıma uygun yem çeşitleri de vardır.

Vitakraft Yem 1000 GR

Harrison’s Yem

Harrison’s en iyi muhabbet kuşu yemlerinden biridir. Dünya da en kaliteli kuş yemi ödülleri bulunan Harrison’s yem %100 doğal olup kesinlikle GDO içermez. İçerisinde kuşun ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri barındırır. Bu yem ile beslenen muhabbet kuşları daha sağlıklı ve enerjik olurlar. Zira içerisinde enerji veren tohumlarda yer alır. Kuşların lezzet olarak da çok beğendiği Harrison’s kuş yemi özel ortamlarda laboratuar testlerden geçirilerek üretilir. Ülkemizde üretilmeyen bu yem yurt dışından ithal edilir.

Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi

Versele Laga en kaliteli muhabbet kuşu yemlerinden biridir. İçerisinde renkli tohum ve tahıllardan oluşan vitamin ve mineral katkılı özel bir karışım sunuluyor. Renkli görünümü ile kuşun çok dikkatini çeken yem oldukça lezzetli ve besleyici özelliklerdedir. Yem içerisinde sarı ve kırmızı darı, kanarya tohumu, soyulmuş yulaf ve Nijer tohumu yer alıyor. Kuşlar için çok sağlıklı gıdalar olan bu tohumlar kuşun hızlı büyüyüp gelişmesini sağlarken tüylerinin parlak ve canlı olmasını sağlıyor. Özel fermuarlı paketlerde sunulan Versele Laga muhabbet kuşu yemi bitinceye kadar aynı tazelikte kalıyor.

Versele Laga Muhabbet Yemi

Tropifit Muhabbet Kuşu Yemi

Tropifit muhabbet kuşu yemi kuşun ihtiyacı olan tüm besin değerlerine sahip olan kaliteli bir yemdir. En kaliteli kuş yemlerinden biri olan Tropifit, kuşların çok severek yediği bir lezzete sahiptir. Kuşun sağlıklı büyüyüp gelişmesini sağlayan vitamin ve mineral değerinde doğal tohumlardan oluşur. Tropifit içeriğinde; Sarı ve kırmızı darı, İtalyan darısı, kanarya yemi, işlenmiş yulaf, extrude mısır, kenevir tohumu, extrude buğday, ardıç tohumu, kenevir tohumu ve siyah ay çekirdeği bulunur.

Tropifit Budgie Yem

Muhabbet Kuşu Yem Değişikliği

Muhabbet kuşları yem konusunda seçici ve hassas canlılardır. Bu nedenle yem değişikliği konusunda biraz zorlanabilirsiniz. Lezzetine alıştıkları yemin yerine başka bir yem verildiğini hemen anlayan muhabbet kuşları yeni yemi bir süre yemeyebilirler. Bu nedenle yem değişikliğinin aşamalı olarak yapılmasında fayda vardır. Önce yeni yemi eski yemin içine az az karıştırarak verin ve her gün biraz daha çoğaltarak geçiş yapın. Böylece yeni yemi kabullenip yemesi çok daha kolay olacaktır.

Paraket Yemini Muhabbet Kuşu Yer Mi?

Paraket Yemini Muhabbet Kuşu Yer Mi?

Paraket yemi papağanlar için üretilen kuş yemi çeşididir. Muhabbet kuşları da papağangiller familyasında olduğundan eğer alıştırırsanız paraket yemleri yiyecektir. Alışma süreci biraz zor olabilir, ancak aşamalı olarak alıştığı yem ile birlikte verirseniz alışacaktır. Paraket yem içeriğinde; sarı ve kırmızı darı, kabak çekirdeği, yalancı safran tohumu, soyulmuş yulaf, kara turp, soyulmuş ay çekirdeği, keten tohumu, ak darı, Japon darısı, Nijer tohumu, vitamin ve mineraller bulunur. Oldukça besleyici ve sağlıklı bir yem çeşididir.

Bravo 302 Kuş Yemi

Bravo 302 muhabbet kuşları için sağlıklı ve besleyici bir yem çeşididir. En iyi kuş yemleri arasında yer alan Bravo 302 içeriğinde; sarı, beyaz ve kırmızı darı, aspur, keten tohumu, Nijer tohumu, kenevir tohumu yer alır. Kuşun ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri içeren Bravo 302 bolca kalsiyum, sodyum ve fosfor içerir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
kuş yemi
kuş yemi
2 yıl önce

Bu ürünü tavsiye ederim Listede göremedim. Jungle muhabbet kuşu yemi

Fatih
Fatih
2 yıl önce

Bazı yemler marka olsa dahi kuşun gücünü karşılamıyor. Bütün gün cıvıl cıvıl yerinde durmayan tüydeğişiminde takviyeye dahi ihtiyacı olmayan kuş fiyatı uygun diye aldığım goldwings sonrasında ne olduğunu anlayamadığım bir sebepten dolayı ne tüy değişiminden ne de sürekli hastaymış gibi uyumaktan çıkamaz hale geldi. mecbur gene Bonie marka yeme döndüm normale döndü kuş. Kuşçularda satılan klasik karışık yemde de ishalden başı kalkmıyor kuşun. Tenelerde neredeyse goldwingsin 2.5 katı aşırı iri tane. 500 gramdan büyük paketinin bulunamaması büyük bir dezavantaj.