Yem & Mama

Tropifit Budgie

Tropifit

Tropifit Budgie piyasada oldukça zor bulunan ama internet üzerinden kolayca sipariş verebileceğiniz bir bir kuş yemi markası olup bu anlamda bir çok çeşit yemleri bulunmaktadır. Muhabbet kuşu yemi başta olmak üzere finch(ispinoz) yemleri ile birlikte kanarya yemleri, bülbül yemleri, küçük papağan yemleri ve bunlara ek olarak çeşitli karışımlı egzotik yemleri bulunmaktadır.

Tropifit Budgie Hakkında

13 adet yem çeşidi bulunan Tropifit Budgie markası A+ kalite yemdir. En başta dediğimiz gibi petshoplarda nadir bulunan bir yem markası olup internet üzerinden mağazalardan rahatlıkla sipariş verebilirsiniz. İçerisindeki ek tohumlar ve mineraller ile kuşlarınızı diğer marka yemlere göre daha az yağlanma oranı görebilirsiniz. Piyasada hemen hemen her marka yemde yeteri kadar veya fazla tohum bulunduğundan yağlanma oranı da kuşlarınızın hareketsizliğine bağlı olarak yükselir buda irileşme ve insanlardaki şişman olmaya hantal bir kuş olma yoluna sokar. Bu gibi sebeplerden dolayı kuşunuza yem alırken sürekli yem markası değiştirmeden sadece bir yemi seçip ona göre yem ve suyunu mineral bakımından zengin bir şekilde vermenizde fayda var. Bu anlamda Tropifit yemi sizlere öncü olma çabasındandır. Piyasa yemlerine göre daha iyi bir profil çizmiştir. Tropifit Budgie yorumlarına bakılırsa insanların petshop gibi mağazalarda bulamadığını internet üzerinden sipariş vererek tropifit yemlerine ulaştığını göreceksiniz. Araştırıldığında bulabilirsiniz elbet ama internet normal piyasaya göre daha uygunda olabiliyor.

Tropifit yem markasının ürünlerini listelemek gerekirse;
Tropifit Budgie Yem

Tropifit Ginepig Yemi 1.5 Kg
Tropifit Küçük Papağan Yemi 700 Gr
Tropifit Muhabbet Yemi 700 Gr Tropifit
Tropifit Budgie-Muhabbet Kuşu Yemi 700 Gr
Tropifit Tavşan Yemi 500 Gr
Tropifit Tavşan Yemi 1,5 kg
Tropifit Budgie Muhabbet Kuşu Yemi 700 Gr
Tropifit Hamster Yemi 500 Gr
Tropifit Coctail Küçük (Cennet) Papağan Yemi 700 Gr
Tropifit Guineapig Yemi 500 Gram
Tropifit Tavşan Yemi 500 Gr
Kemirgen Tropifit Yemi 500 Gr
Bülbül Tropifit Egzotik Yemi 700 Gr

Bu yemlerin hepsini sizler için tek tek araştırıp yazılarımızı ilerleyen zamanlarda ekleyeceğiz.

Tropifit Budgie fiyat bakımından da diğer ithal veya yerli ürünlere göre de uygun fiyat politikası çizmiştir. Tüm ürünlerinde oldukça iyi fiyatlara yemler görebilirsiniz. Bu konuda diğer yem markalarına veya açık yemlere göre biraz daha ön planda olup bilinirliliği düşük seviyededir. Bilinirliliği ön plana çıkardığında diğer markalara taş çıkaracak özellikleri de kendi bünyesinde bulunduracağını tahmin ediyoruz.

Muhabbet kuşlarının doğal ortam ihtiyaç duyabilecekleri tüm ek gıda besin takviyeleri bulunmakta darı çeşitlerinin çoğusu piyasada ham olarak bulamayacağınız tüm çeşitler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yulaf, mısır, kenevir(çiftleşmede ek besin), alıç tohumları, eğer küçük papağan besliyor iseniz bazı ürün çeşitlerinde bulunan siyah ay çekirdeği ve tüm yemlerinde olmazsa olmaz keten tohumu. Keten tohumu için ayrı bir makale yazılmasını gerektiğini aktarmamız gerekir.

Tropifit marka yemlerin ortalama analizler şu şekildedir; Protein oranı 12,1 oranında olup kuşlarınızın harektliliğini arttırmak ve verimli yavrular vermelerini sağlamaktadır. En önemli unsur ise yağ oranları bu oranlar diğer yem markalarına göre düşük gibi görülse de aşağı yukarı tüm darı çeşitlerini bünyesinde bulunduran bu marka en az yağ oranı ortalama 3,0 ile 7,5 olarak söylemektedir. Selüloz oranı maksimum 8,92 olup bu oranın yüksek olduğunu gözlemlemekteyiz. Kalori oranı metabolizma yönünden 3300 olarak bilgisi verilmiştir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle