Yem & Mama

Tropifit Coctail Küçük Papağan Yemi 700 Gr

Tropifit Coctail Küçük Papağan Yemi 700 Gr

Evet bugün ki menümüzde küçük papağanlar için yani paraket papağanlar için özel hazırlanan paket yemlerden olan ama piyasada pek bulunamayan internet üzerinden özel siparişlerle gelen markamız Tropifit markası ile sizlere markalar arasındaki yem kalite farkını her zaman konuşacağız. Hazır yemler her zaman hazırcılığa bizi alıştırmış kuşlarımıza sadece hazır yem vererek onlara çok sağlıklı baktığımız ilgilendiğimiz anlamına gelmez. Buradan yola çıkarsak paket yemler tohum vitamin ve bir çok anlamda etki sağlayabilir fakat vitamin sadece tek bir koldan destek sağlar bunlara mineral enerji katmak da kuşlarımızın üreme dönemlerinde olsun normal zamanlarında olsun çok fazla gerekmektedir. El yapımı mama özellikle bu konuda çok fazla ön plana çıkabilir. Burada kısaca anlatmak istediğimiz bir paket yem tohumlarla takviyenin tek taraflı olmayacağını belirtmek isterim.

Tropifit Coctail Küçük Papağan Yemi Paket İçeriği

Tropifit Coctail Küçük Papağan Yemi 700 Gr
Bugün ki konumuz yem markalarının çıkarmış olduğu paket yemler evet paket yemler açık içerisinde boyalı taşlardan oluşan yemlerden ise daha çok faydalı olmaktadır. Yemlerin içerisinde ekmek kurusu olarak belirttikleri ama bize göre ekmek değil taş gibi boyalı bir şeylerin olduğuna inanmaktayız. O yemlere karşı paket yemlerin içerisinde daha çok sarı darı kırmızı darı ve beyaz darı tohumlarının bulunması renkli taşların yerine daha çok beyaz buğday veya arpaya benzer içeriklerin kuşlarımızın daha sağlıklı yem yemelerine davet etmiş olacağız.

papaganlar.org editörleri olarak uzun zamandır yem markalarını araştırıyoruz. Bu markalar hakkında içerikler ve okuyucularımızın faydalanacağı bilgiler hazırlamaya çalışıyoruz. Bu konuda her gün yeni bir bilgiye ulaşıyoruz ki bu bilgi her zaman doğruluk payının %70’ine doğru denildiğini varsayıyoruz.

Küçük papağanlar için özel paket yapılan Coctail Küçük Papağan yemi 700 gram bir paket içerisinde bizlere satılmaktadır. İçerisinde bulunan malzemeler;

Çizgili ay çekirdeği, Kanarya yemi , Kırmızı darı, Extrude mısır, İşlenmiş yulaf, Aspur, Kara buğday, Siyah ayçekirdeği, Buğday, Beyaz ayçekirdeği, Kenevir tohumu, Keten tohumu, Nijer tohumu, Sarı darı, Extrude buğday.

Bu karışımlardan doğan analiz raporları ise şöyledir;

Su en az oran : 10,59
Ham Protein en az oranı : 12,8
Ham yağ en az-en çok oranı : 7,5 – 12
Ham selüloz en çok oranı : 10,2
Ham kül en çok oranı : 3,06
HCLde çözünmeyen kül en çok oranı : 0,7
NaCl / en çok oranı : 0,11
Metabolik Enerjien az Kcal/kg : 3600
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle