Muhabbet Kuşu

Tropifit Budgie Muhabbet Kuşu Yemi 700 Gr

Tropifit

Bugün sizlere Tropifit markasının muhabbet kuşlarına özel paketlerdeki yemleri hakkında bilgiler deneyimler ve yorumlarımızı aktaracağız. Soru ve görüşlerinizi konunun altındaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Son zamanlarda sizlerden aldığımız etkileşimle yem markalarına ait deneyimlerimizi bilgilerimizi sizlere aktarma gereği duyduk ve web sitemizde yemler hakkında bir kategori oluşturduk. Hastalıklar başta olmak üzere yem ve beslenme çeşitlerine de bu bölümde değinmekteyiz.

Tropifit Budgie Muhabbet Kuşu Yemi 700 Gr
Özellikle kış aylarında kuşlarımız yavrularımız evlerimizin birer parçası haline gelen muhabbet kuşlarımızı küçük papağanlarımız özel ilgi ve protein ile korumamız gerekli bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına onların her zaman sıcak ortamda bulundurmanız gerekmektedir demek yerine onlara en iyi şekilde beslenmelerini sağlamak gerekmektedir. Tabii ki yaşadığınız ortam da onlarla beraber sizlerde havayı soluyorsunuz onların üşüdüğü yerde size üşüyorsunuz siz üşümezseniz onlarda üşümez ortamın 15 derecenin altına düşmediği yerde bir sorunla karşılamazsınız. Kritik bir rahatsızlığı yok ise muhabbet kuşunuza bir sorun olmaz fakat bu konu dışında beslenme alışkanlarını yem ve mama zenginliği sizin elinizde olan bir şey kafes kuşları ömürleri tellerin arasında geçer dış hayatı bilmezler dışarı bıraktığınız da kısa zamanda ölür veya başka canlılara yem olabilirler. Bu nedenle yem arama gibi bir sorunları yok aç kaldıklarında acı acı ötmekten başka bir şey bildiklerini zannetmiyoruz.

Bizler kuşlarımıza en iyi şekilde bakmak için çaba sarf ediyoruz gerek yem gerekse mama hazırlıyoruz hatta ve hatta bazı arkadaşlar ballı krakerini kendi yapıyor kuşlarına kendi hazırladığı hiç bir katkı maddesi olmayan doğal krakerlerini veriyor.

Biz bu yazımızda Tropifit Budgie markasının muhabbet kuşlarına özel yemi olan 700 gram paketlerde satışa sunan oldukça zengin minerale sahip yem çeşidinden bahsedeceğiz.Bu konuda diğer rakiplerine taviz vermemek için karışık yem üretimi paraket veya büyük papağanlar için değil de sadece muhabbet kuşlarına özel üretimi ile ilgi çekiyor. Bu konuda kendilerini tebrik ediyoruz. Bundan bir kaç yıl önce Tropifit markası hemen hemen her petshop mağazasında bulunurken bugünler de çok nadir bulunan markalar haline geldi. Bu konuda ekonomi dolaylı mı yoksa markanın satış yapamaması mı hiç bir fikrimiz yok bizler genelde yem alımlarını belirlediğimiz markalar üzerinden aldığımız için internet üzerinden toplu sipariş vermekteyiz. Sizlere daha önce kullanmış olduğumuz yem markasını yazılarımızda belirtmiştik.(Bakınız)

Tropifit Muhabbet Kuşu Yemi Yorum

Tropifit hakkında yorumlarımızı her zaman dile getiriyoruz bundan sonra her marka için dile getireceğiz fakat hakkını veren markalar için biraz daha çok dile getireceğiz ki adalet yerini bulabilsin. Bu konuda her zaman adaletli davranmayı bilmekteyiz. Piyasa şartlarına göre böyle bir yemin uygun fiyatlara üretilip satılması gerekmektedir. Son zamanlarda kurun artması ve fiyatların zamlanması ile beraber son derece müzdarip bir hale geldik. Tropifit internet fiyatlarına baktığımızda piyasa şartlarına uygun ortalama bir düzeyde olduğunu görüyoruz. Paketlenmeiş yem kargo ücreti vs. eklendiğinde toplu alımlarda çok da uyguna gelmektedir. Petshop mağazalarında yarım kilosunu 12 – 15 Türk lirasına aldığınız bir yemi internet ortamında 1 kilogramını aynı ücrete bulabiliyorsunuz. Sizlere tavsiyemiz kapalı yemleri toplu almanız. Tekli alımlarda pek bir anlamı kalmasada toplu alımlarda uyguna gelmektedir.

Vitaminli Muhabbet Kuşu Yemi

Evet vitamini ve mineral zengini bir paket içerisinde gelmektedir. Kuşlarınızı her zaman farklı yemlerle beslemeyiniz. Çünkü her marka farklı özellikler de üretimler yapmakta farklı karışımlarda bulunmaktadır. Bununla beraber bir marka üzerinde duruyorsanız onun üstünden devam etmenizi öneririz. Sarı darı,Kırmızı darı,Kanarya yemi,İtalyan darısı,İşlenmiş yulaf ,Extrude mısır, Kenevir tohumu,Extrude buğday,Alıç tohumu,Siyah ayçekirdeği,Keten tohumu gibi bir çok karışımdan oluşan Tropifit Budgie Muhabbet Kuşu Yemi kuşlarınız için en ideal yem karışımı olarak karşımıza çıkmakatadır.

Bir okuyucumuzun sorusuda ithal muhabbet kuşu yemleri hakkında ?

İthal muhabbet kuşu yemlerinin yerli yemlere göre daha pahalı olduğunu biliyoruz buna neden olan gümrük masrafları kdv oranlar gibi durumlarda söz konusu iken darı çeşitlerinin çoğu zaten ülkemizden ithal ettiklerini biliyoruz aynı ürünü alıp bize tekrar sattıklarını da ama ülkemizde çok nadir yerli yem üreticisine denk geliyoruz Beyaz Değirmen bunlardan bir tanesi ike bu üreticilerimizi çoğalttığımızda rakipleri olduğunda ithal yemlere gerek kalmayacağını düşünüyorum. Beyaz değirmen ürünlerine de bir sonraki yazılarımızda değineceğiz.

Tropifit Muhabbet Kuşu Yemi İçeriğine Bakacak Olursak

 

Su en çok oran : 11,56
Ham Protein en az oranı : 12,1
Ham yağ en az-en çok oranı : 3,0 – 7,5
Ham selüloz en çok oranı : 8,92
Ham kül en çok oranı : 3,05
HCLde çözünmeyen kül en çok oranı : 0,80
NaCl / en çok oranı : 0,12
Metabolik Enerjien az Kcal/kg : 3300
0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle