Muhabbet Kuşu, Yem & Mama

Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi

Versele Laga

Merhabalar, Bugün ki konumuz Versele Laga markası üzerinde deneyimlerimizi anlatacağız.Belçika kökneli bir marka olup Türkiye’de pazar payının büyük bir bölümünü ele almış durumda bizler de yakın döneme kadar versele laga markasını tercih ediyorduk ev tipi üretim yapan veya sadece bir iki mubiş besleyenlere tavsiye ettiklerimiz arasında idi. Lakin son dönemlere geldiğimizde bu durum biraz kalite anlamında olsa da pazar da rekabet var olduğundan rakiplerine karşı direncinini yitirdiğini düşünüyoruz. Bir önceki yazımızda Euro Gold yemi anlatmıştık. Bu makalemizde de versele laga markalı yemlerden neden Euro Gold markalı yeme geçtiğimizi anlatmıştık.

Uzun zamandır kullanıyorduk Versele’yi lakin son dönemlerde tohumlarında mıdır nedir anlamadığımız bir sorun oluşmaya başladı yemlikleri geri alırken yarısından çoğunu döktüğümüzü gördük bunun sebebi de kuşlarımızın bu konuda seçici olduğunu anlatmış oldu bizlere.

Muhabbet kuşları ve Paraket olarak adlandırılan küçük papağanların yem konusunda oldukça seçici olduklarını nispeten biliyorduk fakat yemin markasına göre de seçim yapmalarıda manidar oldu. Şuan aktif olarak kullandığımız marka Euro Gold.

Versele Laga Paraket Yemi

Versele Laga yine içeriğinden bahsedecek olursak oldukça zengin bir içeriğe sahip bununla beraber vitamin ve mineral ihtiyacını dengelemek için de bir çok çalışması bulunmaktadır. Bunlardan aşağıda bahsedeceğiz. Versele Laga Türkiye piyasasında oldukça saygın bir yer tutmuş durumda. Fiyatların son dönemlerde kurların yükselmesiyle bir nebze olsun yükseldi ama yine pazarda yerini tutmaya devam ediyor. İnternet üzerinden veya Petshop mağazalarından rahatlıkla temin edebilirsiniz. Piyasa şartlarına uygun olarak maliyeti özel yem markalarına nispeten biraz yukarı da olması kullanıcılarının farklı yem markalarına mecburen yönlendirmektedir.

Son araştırmalarımıza göre 1 yıl önce almış olduğumuz standart yem paketi bugün 3 lira zam geldiğini gözlemlemekteyiz. Ürünün kalitesinden veya gramajında bir değişim söz konusu değil fakat zamların ülkemizin son dönemlerde dolar ve euro kurlarının yükseldiğinden etkilediğini düşünerek ithal edildiklerinden dolayı olabilir diyerek geçiyoruz. Lakin Türk markalarının bu yönde ki zam artışlarına karşı dik durup ürünlerini almayarak belki bir tepki göstermiş oluruz.

Versele Laga Ürünleri

 • Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi 500 Gr
 • Versele Laga Papağan Yemi 1 Kg
 • Versele Laga Paraket 1 Kg
 • Versele Laga Muhabbet Kuşu Yemi 1 Kg
 • Verselelaga Exotic Light Paraket Ve Papağanlar İçin Meyve Ve Yemiş 750 Gr
 • Versele Laga Exotıc Nuts Papağan Yemi 750 G(Büyük papağanlar için)
 • Versele Laga Exotıc Fruit Papağan Yemi 600 G
 • Versele Laga Orlux Frutti Patee 1 Kg
 • Versele-LagaNutrıbırd P19 Orıgınal 10Kg
 • Versele Laga African Parrot Mix 1 Kg
 • Verselelega Orlux Frutt Pate Yem 250 G
 • Versele Laga Paraket Ve Küçük Papağan Yemi 1 Kg
 • Versele Laga Prestige Loro Parque Ara Karışık Papağan Yemi 2.5 Kg
 • Versele-LagaNutrıbırd P19 Tropıcal 10Kg

Bu listelediğimiz yemler büyük, küçük papağanlar ve özellikle muhabbet kuşları için geçerlidir. Versele Laga sadece yem değil multivitamin ilaçları da üretmekle beraber köpekler,kediler,hamster yemi,ginepig yemi,finch(bülbül tarzı) kuş yemleri ile birlikte kuş kumu gibi alternatifi bol olan bir marka olmaktadır. Vitamin ilaç olarak Bağırsak düzenleyici,Üreme dönemi kondisyonu arttırma, Kondisyon,Multivitaminler,sindirim sistemi düzenleyiciler,sarımsak yağı gibi birçok ilaç ile müşterilerinin kuşlarına en iyi şekilde bakabilmesin de yardımcı olmaktadır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle