Muhabbet Kuşu, Yem & Mama

Muhabbet Kuşu Yem Seti

Muhabbet Kuşu Yem Seti

Muhabbet kuşu yem seti içerisinde kuşun ihtiyaç duyacağı tüm beslenme öğeleri yer alır. Kuşun sağlıklı ve yeterli beslenmesini sağlayan yem çeşitlerinin yanı sıra takviye edici gerekli vitaminlerde bulunur. Muhabbet kuşu yem seti içerisinde; kuş yemi, kuş maması, kondisyon artırıcı yem, E vitamini, Multivitamin, toksin bağlayıcı vitamin, kraker, enerji bloğu, mineral bloğu yer alır. Bunun yanı sıra bazı setler içerisinde kuşun ihtiyacı olan yemlik, suluk, sebzelik, gaga taşı, kumluk, mamalık, balık, kuş kumu gibi malzemelerde yer alır. Kuşunuz ihtiyacı olan tüm ürünleri bu set içerisinde toplu olarak daha hesaplı olarak almış olursunuz. Malzemeleri tek tek aldığınızda hem zahmetli hem de daha pahalı olacaktır. Bu nedenle set şeklinde almak her zaman avantajlı olacaktır.

Quik Muhabbet Kuşu Seti

Muhabbet Kuşu İhtiyaç Seti

Muhabbet kuşu ihtiyaç seti içerisinde kuşun ihtiyacı olan her şey toplu bir şekilde bulunur. Hem sağlıklı beslenmesi için gerekli olan yem ve vitaminler yer alırken hem de kafes içerisinde gerekli malzemeler yer alır. İdeal bir muhabbet kuşu seti içinde; kuş yemi, maması, kraker, dal darı, kondisyon artırıcı, enerji bloğu, mineral bloğu, E vitamini, Multivatamin, toksin bağlayıcı, kuş kumu, yemlik, suluk, sebzelik, gaga taşı, balık, kumluk, mamalık, tünek, kalamar kemiği, kafes içine takılan salıncak hatta kafes yer alabilir. Çeşitli muhabbet kuşu setleri vardır ihtiyacınız olan çeşitlilikteki seti seçebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet kuşu yemi kuşun beslenme ihtiyacını karşılamak için çeşitli tohumlar oluşur. Genellikle farklı tohumların yer aldığı karışık yemler tavsiye edilir. Böylece kuşun sağlıklı beslenebilmesi için gerekli tüm vitamin ve mineralleri alabilmesi sağlanır. Sarı, kırmızı, beyaz darılar, aspur ve Nijer tohumu kuş yemi içerisinde mutlaka bulunması gereken tohumlardır. Bazı yemler içerisinde ilave başka tohumlarda bulunsa da genellikle bu tohumların karışımıdır.

Jungle Muhabbet Kuşu İhtiyaç Seti

Muhabbet Kuşu İhtiyaç Listesi

Muhabbet kuşu ihtiyaç listesinin başında kafes gelir. Sonra kafes içerisine yemlik, suluk, mamalık, kumluk, tünek, salıncak, yıkanması için küvet gibi aparatlar ilave edilir. Sonrasında kuşun sağlıklı gelişimi için gerekli olan yemler, vitaminler, enerji ve mineral blogları, gaga taşları, kumu gibi ihtiyaçlar listelenir.

En İyi Muhabbet Kuşu Yemi

En iyi muhabbet kuşu yemi seçiminde kalite güvencesi taşıyan markaların el değmeden üretip paketlediği yemleri tercih etmelisiniz. Kuşun ihtiyacı olan gıda değerlerini taşıyan kaliteli yemler uygun olur. Açıkta satılan yemler toz ve hava ile temas ettiğinden mikrop ve bakteri barındırabileceğinden kuşun hastalanmasına neden olabilir. Bu nedenle en iyi muhabbet kuşu yemi kapalı paket içerisinde sunulan yemlerdir.

Muhabbet Kuşu Malzemeleri

Muhabbet Kuşu Malzemeleri

Muhabbet kuşu malzemeleri kuşa konforlu bir yaşam alanı sağlayan ve ihtiyacı olan ürünlerdir. Öncelikle iyi bir kafes kuşun evi olacağından mühimdir. Kafes içerisine uygun yemlik, suluk, mamalık, kumluk, yıkanma küveti, sebzelik, tünek, gaga taşı, salıncak gibi çeşitli malzemeler özenle yerleştirilmelidir. Kuşun ihtiyaç duyacağı bu malzemeler rahat kullanabileceği ve sorunsuz yaşayabileceği şekilde temin edilmelidir.

Muhabbet Kuşu Oyuncakları

Muhabbet kuşu oyuncakları kuşun kafes içerisinde sıkılmadan keyifli vakit geçirebilmesi amacıyla kullanılır. Kolay strese giren hassas kuşlar olan muhabbet kuşları için oyuncaklar önemlidir. En sevdiği oyuncakların başında salıncak gelir. Hatta salıncağa zil takarak daha eğlenceli hale getirmeniz mümkündür. Tırmanma merdivenleri sevdikleri bir oyuncaktır. Aynalar muhabbet kuşlarının hoşuna giden bir oyun aracıdır. Çiğneme ve kemirme aparatları hem eğlendiren hem de gaga gelişimi için fayda sağlayan oyuncaklardır.

Muhabbet Kuşu Kafes Seti

Muhabbet Kuşu Kafes Seti

Muhabbet kuşu kafes seti ile kuşunuzun kafesini alırken ihtiyaç duyacağı diğer malzemeleri de tolu olarak almanızı sağlar. Kafes seti içerisinde; kafes, kafesin dışına takılacak olan tül, yemlik, suluk, mamalık, kumluk, sebzelik, gaga taşı, tünekler, salıncak, yem, vitaminler, kuş kumu, kraker, enerji ve mineral blogları gibi kuşun ihtiyaç duyacağı her şey yer alır.

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşu fiyatları kuşun özelliklerine ve satıldığı yere göre farklılık gösterir. Yavru kuşlar ile yetişkin kuşların fiyatı farklı olur. Gelişmiş ve çok iyi muhabbet eden bir kuşun fiyatı daha yüksek olacaktır. Özellikle çağımız teknolojisi internet ile birçok yerde muhabbet kuşu satışı yapıldığını görürsünüz. Pet shoplardan da size uygun fiyat seçenekleri ile muhabbet kuşu alabilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle