Papağan Eğitimi

Papağan Eğitici Oyuncak

Papağan Eğitici Oyuncak

Evlerin neşesini artırmak ve ev sahiplerine arkadaş olması için alınan papağanlarda var olan yeteneklerin ortaya çıkarılabilmesi için belirli bir süre eğitilmeleri gereklidir. Ancak papağan eğitimi sıradan bir iş değildir. Bu süreçte yapılabilecek yanlışlıklar papağanların eğitime daha kapalı hale gelmesine ve sahiplerine karşı güvensizlik yaşamasına neden olabilir. Bu yüzden de kulaktan dolma bilgiler ile ya da sıradan kullanıcılar tarafından oluşturulan internet içerikleri ile papağan eğitmeye çalışmaktan uzak durulmalıdır. Papağanların eğitimlerinde oyuncaklar önemli bir yere sahiptir. Papağan eğitiminde oyuncaklardan nasıl yararlanılacağı konusunda deneyim sahibi papağan eğitmenlerinden bilgi almak gereklidir. Eğitim esnasında oyuncak kullanımı, eğitim süresinin daha kısa hale gelmesine ve papağanların öğrenirken aynı zamanda da mutlu olmasına neden olur.

Papağan Eğitici Videolar

Papağan Eğitici Videolar

Papağanların eğitimleri için hazırlanmış olan çok sayıda video ve eğitim seti vardır. Ancak bu setlerden yararlanırken muhakkak deneyimli kişiler tarafından hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Sosyal medya ve Youtube gibi mecralarda sıradan kullanıcılar tarafında oluşturulan içeriklerle papağanlar eğitilmeye çalışılmamalıdır. Papağan eğitme konusunda yeterince bilgisi olan papağan eğitmenlerinden yararlanmak bu konuda oldukça önemlidir. Papağan eğitici videolar sayesinde papağanların kendilerinde var olan yeteneklerin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi mümkündür. Böylece papağanlar daha dost ve arkadaş canlısı bir hale gelir. Eğitici papağan videoları, genellikle papağan yalnız başına olduğunda ona izletilmelidir.

Papağan Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papağan Eğitici Oyunlar

Papağan eğitiminde oyunlar önemli bir yer sahiptir. Öğrenme üzerine yapılan bazı araştırmalara göre insanlarda ve hayvanlarda en etkili öğrenme yöntemlerinden biri oyun ile öğrenmektir. Oldukça kalıcı olan bu öğrenme şekli sayesinde papağanlar kolayca eğitilebilir. Papağan eğitici oyunlar, farklı amaçlara yönelik yapılabilir. Papağana konuşma eğitiminin verilmesi, yatak eğitiminin verilmesi ya da ele alınma eğitimin verilmesi gibi durumlarda eğitici oyunlardan yararlanmak mümkündür. Ancak bu süreç içerisinde dikkatli olunmaya ve papağanı incitecek davranışlardan uzak durmaya dikkat edilmelidir. Papağan eğitimi için peluş oyuncaklar sıklıkla tercih edilmektedir.

Papağan Eğitici Oyunlar

Papağan Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papağanlar eğitilmeden önce kendilerini sahiplerine ve bulundukları ortama hazır hissetmelidir. Bu yüzden de eğitime başlamak için acele edilmemelidir. Papağan eve getirildikten sonra birkaç gün hiçbir şey yapılmamalı ve çevreye alışması sağlanmalıdır. Bu süreçte papağan ele alınmaya zorlanmamalı ya da herhangi bir eğitim girişiminde bulunulmamalıdır. Papağanların alışabilmesi açısından kafese konulmaması önemli bir husustur. Kafesleri asla sevmeyen papağanlar için ayrı bir ortam hazırlanmalı ve bu ortam hazırlanırken sıklıkla doğal malzemelere başvurulmalıdır. Toprak ya da ahşap bu konuda papağanların en sevdikleri malzemeler arasındadır. Papağandan eğitim sırasında her şeyi birden öğrenmesi beklenmemeli ve ona zaman tanınmalıdır. Ayrıca eğitim sırasında papağana sert davranmamalı ya da bağırılmamalıdır. Bu gibi durumlar papağanın içine kapanmasına ve kendisinden beklenen şeyleri yapmamasına yol açar.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle