Yem & Mama

Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatları

Muhabbet Kuşu Yemi Fiyatları

Muhabbet kuşu yemi fiyatları, yemin kalitesine, markasına, gramajına ve satıldığı yere göre farklılık gösterir. Yemin içeriğinde bulunan malzeme ne denli kaliteli ise fiyatı da artacaktır. El değmeden üretilip paketlenmiş muhabbet kuşu yemleri biraz pahalı olsa da çok daha sağlıklı ve hijyenik olur. Muhabbet kuşu yem fiyatları araştırması yaparken öncelikle kalitesine ve içeriğine göre seçim yapmanızda fayda vardır. Yemin gramaj oranı da fiyatı değiştirir. 1 kg yem satın almak yerine 5 kg yem alıyorsanız çok daha uygun fiyatlar ile alabilirsiniz. Kuş yeminin markası da fiyatta belirleyici olur. Kaliteli ürün satışı yapan markaların yem fiyatları yüksek olacaktır. Aynı marka ve özelliklerde kuş yemi farklı satış noktalarında farklı fiyatlar ile sunulabilir. Çağımız teknolojisi internet ile farklı satış noktalarını araştırıp inceleyerek uygun fiyatlarda kuş yemi alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Yemleri ve Vitaminleri

Muhabbet Kuşu Yemi Nasıl Olmalıdır?

Muhabbet kuşu yemi alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken konu el değmeden üretilip paketlenmiş kapalı paket içerisinde olmasıdır. Zira açıkta satılan yemler toz ve hava ile temas ettiğinden birçok mikrop ve bakteri barındırabilir. Bu yemleri kullandığınızda kuşunuz hastalanabilir hatta ölebilir. Bu nedenle kapalı pakette yemleri tercih etmelisiniz. Muhabbet kuşu yemlerinin birçok farklı marka ve türü vardır. Kuşunuzun damak zevkini belirlemek için her seferinde az miktarda farklı yemler deneyerek ona sunabilirsiniz. Kuş yemi sağlıklı olduğu kadar lezzetli de olmalıdır.

Muhabbet Kuşu Yemi Nasıl Olmalıdır

Muhabbet Kuşu Yemi 5 kg.

Muhabbet kuşu yemleri farklı özelliklerde ve gramajlarda satılır. Eğer kuşunuz için uygun olan onun severek yediği lezzette yemi belirlemişseniz 5kg’lık paketlerde almanız çok daha avantajlı olur. Zira 5kg’lık yemler 1 kg’lık paketlere göre daha uygun fiyatlar ile satışa sunulur. Muhabbet kuşunuzun beslenmesi için satın aldığınız yemi 5kg’lık büyük pakette alarak bütçenizi zorlamadan minik dostunuzu besleyebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Yemi Kabuksuz

Muhabbet Kuşu Yemi 10 kg.

Muhabbet kuşunuzun beslenmesi için onun sevdiği sağlıklı ve besleyici bir yem belirlemişseniz yemi 10 kg’lık büyük paketlerde satın alarak avantaj sağlayabilirsiniz. Hatta bir değil birkaç tane muhabbet kuşunuz varsa 10 kg’lık paketler tam size göre diyebiliriz. Büyük pakette olan yem 1 kg’lık küçük paketlere göre çok daha uygun fiyatlar ile satıldığı gibi taksit seçeneklerinden faydalanarak bütçenizi sarsmadan ödeme yapabilirsiniz. İnternet ortamında pek çok marka ve seçeneklerde 10kg’lık muhabbet kuşu yemi bulabilirsiniz. Karşılaştırma yaparak en kaliteli yemi bile çok cazip fiyatlarla alabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet Kuşu Yemleri ve Vitaminleri

Muhabbet kuşu yemleri kuşun iyi beslenmesini sağlarken vitaminler daha hızlı büyümelerini, yavrulama kapasitesinin artmasını ve hastalıklara karşı korunmasını sağlar. Kuş yemi seçimi kuşunuzun sağlıklı ve iyi beslenebilmesi için önemlidir. Kaliteli ve besleyici yem ile besleyeceğiniz kuşunuza hafta da 3 gün vitamin vermeniz uygun olacaktır. B vitamini, Kalsiyum gibi kuşun sağlığı için ihtiyacı olan vitaminleri suyuna damlatarak içirebilirsiniz. Damlalıklı olan vitamini üzerinde yazan miktarda suyuna damlatabilirsiniz. Bu noktada muhabbet kuşunun her gün suyunu değiştirmeniz gerektiğini mutlaka bilmelisiniz. Özellikle vitamin damlattığınız suyu bir günden fazla tutmayınız. Su hava koşulları ile tepkimeye girerek kuşa zarar verebilir. Eğer veterineriniz belirli bir vitamin önermemişse internet ortamında araştırarak iyi bir markanın vitaminini alarak gün aşırı temiz suya damlatarak verebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Yem

Muhabbet Kuşu Yemi Kabuksuz

Muhabbet kuşu yemlerinin pek çok çeşidi vardır. Bunlardan biri de kabuksuz yemlerdir. Kabuksuz yemler özellikle yavru muhabbet kuşları için çok uygun olur. Zira henüz gagası gelişmemiş olan yavru kuş yemi kabuktan çıkarıp yemekte zorlanacağından kabuksuz yem tercih edilebilir. Kabuksuz yemler sürekli etrafa kabuk dökülmesi sorununu ortadan kaldırarak mükemmel bir hijyen sağlar. Yemin kabuk kısmı olmayacağından gramaj olarak daha hesaplı olur. Ancak kabuksuz yemler kabuk koruması olmayacağından daha çabuk nemlenip bozulabilir. Bu nedenle kabuksuz yem kullanacaksanız hızlı bozulma riskini göz önünde tutmanızda fayda vardır. Kuşun yemliğine koyduğunuz yemi sık sık değiştirmeniz gerekir. Pakette beklettiğiniz yemi iyi koruyamazsanız nemlenir ve bozulur. Bozulan yemi kesinlikle kuşa vermeyin. Zira hastalanmasına sebep olur. Bu nedenle kabuksuz muhabbet kuşu yemi kullanacaksanız çok dikkatli davranmanızda fayda vardır. Yemi az miktarda alıp iyi korumalısınız.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle