Yem & Mama

Gökyüzü Ballı Kraker

Gökyüzü Ballı Kraker

Gökyüzü ballı kraker, kafes kuşlarının severek yediği bir besin desteğidir. Zengin bir içeriğe sahip olan ballı krakerler her yaşta ve her cinsten kuşun severek yediği bir besindir. Kuşların beslenme alışkanlıklarına çeşitlilik kazandırmak için ideal bir üründür.

Yemekten çok zevk aldıkları ballı krakerler kuşlar için adeta mutluluk kaynağıdır. Gökyüzü ballı kraker kuşlar için eğlenceli bir besin olmanın yanı sıra içeriğindeki vitamin ve mineraller ile besleyici özelliktedir. Çeşitli tahıl ve tohumların ballı karışımı ile kalıp halinde dökülerek üretilen ballı krakerler özel ambalajı ile sunulur. Uzun süre tazeliğini koruyan paketleri ile istediğiniz zaman kuşunuza ek gıda olarak verebileceğiniz bir gıdadır.

Muhabbet Kuşuna Gökyüzü Ballı Kraker Faydaları

Muhabbet Kuşu İçin Gökyüzü Ballı Kraker

Gökyüzü ballı krakerlerin her kuş türü için özel olarak üretilmiş çeşitleri vardır. Muhabbet kuşlarının beslenme alışkanlığına uygun olarak formüle edilmiş olan ballı krakerler bu kuş türü için tam bir ek besin kaynağıdır. Muhabbet kuşları hassas yapıları gereği çabuk strese giren ve iştahsızlık sorunu yaşayan kuşlardır.

Böyle dönemlerde Gökyüzü ballı kraker onlar için adeta ödül olacaktır. Yem yemek istemeyen muhabbet kuşu tadı ve kokusu ile Gökyüzü ballı krakeri çok severek yiyecektir. Muhabbet kuşları için üretilen Gökyüzü ballı kraker içeriğinde; Sarı, kırmızı, siyah ve ak darı çeşitleri, keten tohumu, Nijer tohumu, sığır jelatini ve bal bulunur. Çubuk haline getirilerek sunulan içerik muhabbet kuşları için lezzetli bir besin olduğu kadar oldukça faydalı besin değerlerine sahiptir.

Muhabbet Kuşu İçin Gökyüzü Ballı Kraker

Muhabbet Kuşu Gökyüzü Ballı Kraker Ne İşe Yarar?

Muhabbet kuşları için Gökyüzü ballı kraker oldukça besleyici bir ek gıda özelliğindedir. Farklı tatlara alışması ve besin çeşitliliği sağlar. Gökyüzü ballı krakeri kafesin üst kısmına astığınızda yem yemeyi eğlenceli hale getirerek mutlu olmalarını sağlar.

Ayrıca askıdaki krakeri yerken yere dökülen parçacıkları da yemek isteyeceğinden kuşun hareketliliğini artıracaktır. Muhabbet kuşunuza ödül olarak Gökyüzü ballı kraker vererek eğitmenize de yardımcı olacaktır. İçeriğindeki vitamin ve mineraller bal ile zenginleştirildiğinden muhabbet kuşuna enerji verir. Bu da tüy dökümü, kızışma, üreme ve stres gibi dönemleri daha rahat ve hızlı geçirmesini sağlayacaktır.

Muhabbet Kuşu Gökyüzü Ballı Kraker Ne İşe Yarar?

Muhabbet Kuşuna Gökyüzü Ballı Kraker Faydaları

Muhabbet kuşları için Gökyüzü ballı kraker birçok fayda sağlar. En önemli faydası iştahsızlık dönemlerinde güçsüz kalmasını engellemesidir. Ballı formülü muhabbet kuşuna enerji vereceğinden yem yemek istemediği zamanlarda ballı kraker ile gerekli vitamin ve mineralleri alarak güçsüz düşmeyecektir.

Gökyüzü ballı kraker bir ek gıda olduğundan kuş yeminin yanında ek gıda olarak verilmesi uygun olur. Sadece kraker ile beslemek yeterli olmayacaktır. Muhabbet kuşları Gökyüzü ballı krakeri çok sevdiğinden sürekli yemek isterler. Ancak yağlanma ve kilo sorunu yapabileceğinden haftada 3-4 kez verilmesi uygun olur. Sürekli yediği yemin yanı sıra ara sıra vererek besin zenginliği yaratacaktır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle