Yem & Mama

Vitasand

vitasand

Vitasand, muhabbet kuşu, güvercin, papağan, paraket kuşları ve kanarya gibi kafes kuşları için kuş kumu ve mineral katkıları gibi ek besin ürünleri üretir. Her cins kuşun yapısal özelliklerine uygun olarak geliştirdiği kuş kumları ile kuşların sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmalarını sağlar. Kanatlıların insan gibi bir mide enzim organları olmayıp sindirim kursak ve taşlık adı verilen organlar tarafından yapılır. Taşlık girintili çıkıntılı bir yapıya sahiptir.

vitasand kum nasıl

Yiyecekler bu girinti çıkıntılar sayesinde öğütülür. Ancak taşlığın görevini yerine getirebilmesi için minik taşlara ihtiyacı vardır. Bu nedenle kuş kumu kuşlar için çok önemli bir ek besindir Vitasand kuşların bu ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek çeşitli özelliklerde farklı kuş kumları üretir.

Kuşlara sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için verilen kuş kumlarını mineral ve vitamin katkılı olarak üreterek kuşun sindirim için aldığı kumu besleyici bir ek gıda haline getirir. Mineralli, vitaminli, kömürlü, karbonatlı, sebzeli, dere kumu, yıkanmış renkli kumlar gibi birçok kuş kumu çeşidi vardır. Her biri kuşların sindirimini düzenlerken ek besinler almasını sağlar.

vitasand kuş kumu

Vitasand Muhabbet Kuşu Kumu

Vitasand muhabbet kuşu kumu, muhabbet kuşlarının fizyolojik ve biyolojik yapısına uygun olarak formüle edilmiştir. Kuşun sindirim sistemini sağlıklı hale getiren kum aynı zamanda ek besinler almasını sağlar. Muhabbet kuşları doğal yaşam alanında da minik taşlar yutarak sindirimi sağlarlar.

Kafes kuşları için özel olarak geliştirilen Vitasand kuş kumları, doğal yaşamda olduğu gibi sindirimleri için gerekli olan taşı bulabilmelerini sağlıyor. Üstelik özel olarak hazırlanan bu taşlar çeşitli mineral ve vitaminler ile zenginleştirilerek sunuluyor. Kuş kumu ile sindirim düzenlenirken kalsiyum, magnezyum, demir, protein ve mineral desteği de sağlıyor.

vitasand muhabbet kuşu kumu

Midye ve istiridye kabukları ile zenginleştirilen kuş kumu muhabbet kuşlarının sağlıklı bir sindirim yapmalarını sağlıyor. Kesinlikle kuşa zarar verecek bir madde içermeyen kuş kumları kuşun doğal yapısına uygun %100 doğal ürünlerdir. Kuşların dişleri olmadığından bu kuş kumu kuşların taşlığında yiyeceklere sürtünerek öğütülmesini sağlıyor. Kuş kumu kafesin tabanına atılmamalıdır. Ayrı olarak kumluk kabı içerisinde verilmelidir. Kuş ihtiyaç duydukça kumluktan yiyecektir. Kafes tabanına attığınız kum kuşun dışkısı ile karışıp kuşun mikrop kapmasına sebep olabilir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle