Papağan Sahiplendirme

Sahibinden Sitesinde Satılan Hayvanlar Hangileridir?

Sahibinden Sitesinde Satılan Hayvanlar Hangileridir
Sahibinden Sitesinde Satılan Hayvanlar Hangileridir

Günümüzde hayvanlar en çok internetten sahip buluyor. Ücretli satılan hayvanlar olduğu gibi, ücretsiz olarak sahiplendirilen hayvanlar da mevcut. Ücretsiz hayvan sahiplendiren sitelerden biri de sahibinden.com. 40 milyon kişinin ziyaret ettiği sitede; kedi, köpek ve kuş cinslerini sahiplenmek mümkün. Ayrıca az sayıda olsa da hamster cinsleri de sahiplendirilebiliyor. Hayvanlar genellikle sahipleri tarafından bakılamayacak durumda olduklarında veriliyorlar. Site yönetimi hayvanların parayla satılmaması konusunda oldukça katı kurallara sahiptir. Hayvanını parayla satmaya çalışan kullanıcıların ilanları onaylanmıyor ve gerekirse üyelikten de çıkarılabiliyorlar. Dilerseniz sahibinden.com’dan beğendiğiniz bir hayvanı sahiplenmek için ilanı veren üyeyle iletişime geçebilir, bir araya gelerek hayvanı görebiliyorsunuz. Genellikle bu siteye ilan verenler oldukça duyarlı bireyler oluyor ve size verdikleri hayvanı uzun yıllar boyunca takip etmek istiyorlar.

BARINAKTAN HAYVAN ALMAK

Bunun dışında belediyelerin barınaklarından da hayvan sahiplenmek mümkün. Barınaklardaki hayvanlar genellikle aşıları tam ve iyi beslenmiş hayvanlar olurlar. Ama belediye size hayvanı verirken bir belge imzalatır ve tüm aşılarını yaptırmaya devam ederek ona iyi bakacağınızı taahhüt etmiş olursunuz. Böylelikle bir hayvanın daha sokaklardan kurtulup sıcak bir yuva bulduğuna emin olunur.

Sahibinden Sitesinde Satılan Hayvanlar Hangileridir
Sahibinden Sitesinde Satılan Hayvanlar Hangileridir

ÜCRETLİ SATILAN HAYVANLAR

Bir diğer hayvan edinme yöntemi ise parayla satın almaktır. Bunu belirli sitelerden yapabileceğiniz gibi en kolay bir pet shop’a giderek de yapabilirsiniz. Ancak 1990’lı yıllardan bu yana pet shop’ta satılan hayvan sayısı yarı yarıya azalmış durumda. Gerek hayvan severlerin baskıları, gerek son dönemde çıkan caydırıcı yasalar neticesinde pet shop’larda satılan hayvan sayısında azalma oldu. Çıkan yasalar doğrultusunda hayvanlar sık sık denetleniyor ve yaşadıkları alanın genişliğinden hangi kalitede mamayla beslendiklerine kadar incelemeler yapılıyor. Bu yüzden artık bu tür dükkanlarda hayvan aksesuarları, mamaları, ilaçları, yuvaları ve benzeri gereçlerin ticareti yapılmaktadır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle