Anasayfa / Papağan / Papağan Cinsleri

Papağan Cinsleri

Evde papağan beslemek istiyorsanız hangi cins papağan alacağınıza karar vermek sizin için de zor olabilir. Papağan alımına karar verildiğinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey papağandan beklentiniz ve besleyeceğiniz ortamdır. Bu canlılar gürültücü ve sesleri yüksek canlılar oldukları için bu özelliklerini bilerek veya kabullenerek hayatınıza sokmamız gerekir. Eğer bir apartman ortamında yaşıyorsanız ve komşularınızla bir sıkıntı yaşama ihtimaliz varsa, orta ve büyük boy papağanları alırken son derece dikkat etmek zorundasınız. Bu papağanlar doğal ortamlarında sürü halinde yaşadıkları için sürünün toplanma vakitleri olan gün doğumu ve gün batımı vakitlerinde içgüdüsel olarak bazı sesler çıkarmaktadırlar. Bu durumun size yada çevrenize bazı sıkıntılar yaşatacağını düşünüyorsanız papağan almak konusunu bir kez daha düşünmelisiniz.

 

Papağan seçimini yaşadığınız ortama göre karar vermeniz gerekmektedir. Geniş bir evde oturuyorsanız en büyük gruplardan bir tanesi olanlardan ara papağanını bile çok rahatlıkla besleyebilirsiniz. Ancak bir apartmanda oturuyorsanız tercih etmeniz gereken papağan grubu küçük papağan grubu olmalıdır. Bu papağanlar arasında sultan papağanı ev ortamınıza uyum sağlayacak papağan türlerindendir. Geniş büyük bir kafeste beslemek şartıyla bu papağanları apartman ortamında rahatlıkla besleyebilirsiniz. Bu kuşlardan erkek olanları ilgi gösterildiği takdirde konuşabilirler, ancak yine de kelime kapasiteleri 15-20 kelimeyi geçemez. Siz de papağanları konuşabildikleri için sempatik buluyorsanız jako papağanı sizinle 1000 kelimeye kadar konuşabilir. Ancak öncelikle bu hayvanlara doğal ortamlarına yakın ortam oluşturmanız gerekmektedir. Kafeste kapalı kalmaktan hoşlanmayan bu canlılara uçabilecekleri bir de açık alan oluşturmanız gerekmektedir.

About Macaw Ara

Ayrıca Kontrol Edin

Yeni almış olduğunuz papağanı ele alıştırma ve elle tutma

✯ Papağan Ele Alıştırma ☝

Bir Papağanı Elle Tutma Papağanınızı mümkün oldukça tutmaktan kaçının. Zorla tutma sizden korkmasına ve bir …

Bir Papağanın Eve ve Ev Halkına Alışma Süreci

Papağanların Yeni Evinde İlk Günleri ✨

Bir Papağanın Yeni Yuvasında İlk Günleri Eve getirdiğiniz papağanınız daha önceden tasarladığınız yerine koyunuz. Şaşkınlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.