Yem & Mama

Quik Ballı Kraker

quik ballı kraker

Quik ballı kraker ödül yemidir. Muhabbet kuşları ve sultan papağı gibi evcil hayvanlar için tüketimi uygundur. Piyasada en sevilen markalardan birisi olan quik markası ballı krakeri ve kuş yemleri ile popüler olmuştur. Ballı kraker denildiğinde pet-shopların bile ilk tercih ettiği marka quik olmaktadır.

Kuşyemi ballı kraker ve pet-shop ürünlerini üreten marka uzun yıllardır aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. Muhabbet kuşu sultan papağı gibi kuşların damağına hitap edecek lezzette ballı kraker ve yem üretimi yapan marka piyasada geniş müşteri potansiyeline sahiptir. Peki, quik ballı krakerin kuşlara ne gibi faydası var gelin bir birlikte göz atalım.

Quik Ballı Kraker Faydaları

Quik balı krakerler muhabbet kuşlarınızın ihtiyacı olan enerjiyi ve tüm besinsel maddeleri içermektedir. Sindirimi kolay bir üründür ve aynı zamanda kuşların bağışıklık sisteminde güçlendirirler. Kuşlar bu besini tükettiklerinde canlılık ve hareketlilik kazanırlar. Ödül yemi oyun yemi olarak da bilinen ballı krakerler kuşların yaşam kalitesini de artırmaktadır.

Genelde paketi içinde 10 adet bulunmaktadır. Kuşların beslemek amacı ile değil onları mutlu etmek ve ödüllendirmek amacı ile verildiğinden dolayı paketinde çok az sayıda bulunmaktadır. Normal zamanlarda kuşunu beslemek için kuş yemi vermeye özen gösteriniz.

ballı kraker fiyatları

Quik Ballı Kraker İçeriğinde Neler Var?

Quik ballı kraker kuşyemi, bal, kırmızı darı, beyaz darı, çeşitli meyve özleri ve aromalar gibi gıdalar bulunmaktadır. Bu besini kuşunuz kafesinde ulaşabileceği yere koyarak beslenmesini sağlayabilirsiniz. Quik marka ballı krakerler tamamen doğal maddelerden yapılmıştır. %100 doğal olduğu da paketin üzerinde iade edilmektedir.

quik ballı kraker fiyat

Quik Ballı Krakerin Zararları Nelerdir?

Her besinde olduğu gibi ballı krakerin kuşunuz fazla tükettirmemeye özen gösteriniz. Günlük değil haftalık ya da 10 günde bir vermeyen özen gösterin. Fazla tüketmesi halinde kuşunuzda bir süre sonra yağlanma ve ishal gibi problemler ortaya çıkacaktır.

quik ballı kraker fiyatları

Muhabbet Kuşu Nasıl Beslenir?

Muhabbet kuşunu beslemek için uygun ortamı ve sağlıklı yem ve besinleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çok uygun fiyatlarda satın alacağınız muhabbet kuşları için en ihtiyacınız olan kaliteli yem ve kafes olmaktadır. Yaklaşık 11 yıl ömrü olan muhabbet kuşlarınızı kuşyemi quik ballı kraker gibi besinler ile besleyerek gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

Piyasanız en iyi markalarından birisi olan quik özellikle ballı kraker ürünleri le popüler olmuştur. Kuşunuz rahat bir ortam oluşturmak için kafesinin 40 cm genişliğinde ve 70 cm uzunluğunda olması gerekir. Bu boyutlarda ir kafesi kuşunuzun rahat oyun oynamasını ve hareket etmesini sağlamaktadır. Dikdörtgen kafes seçmeye özen gösterin. Çünkü muhabbet kuşları ürettikleri ve korktukları zaman kaçacakları en ideal yer kafesin köşeleri olmaktadır. Burada kendilerini güvende hissederler.

quik ballı yumurtalı mama

Muhabbet Kuşu İçin Hangi Yemler Tercih Edilmeli

Muhabbet kuşunuz tek gıdalar yerine alternatifli besinler ile beslemelisiniz. Örneğin oyun zamanlarında ballı kraker vererek onları ödüllendirip hareket kazanmalarını sağlayabilirsiniz. Bunların dışında kuş yemi tohum, sebze, meyve ve benzeri besinler ile sağlıklı beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca elmayı da çok severler. Arada bir küçük parçalar halinde elmalar dilimleyerek onları sevindirebilirsiniz.

Avokado, patates, maydanoz gibi bitkiler kuş ve benzeri gibi evcil hayvanların sağlığına zararlıdır. Bu besinleri vermekten uzak durunuz. Kapalı bir odada kuşunuzu arada bir kafesinizden çıkarın. Ama kaçmaması için kapı pencerenizi kapalı tutmanız gerekir. Kuşa en iyi ortamı yaratmak için ve yeni yerine alıştırmak için en iyi ve sağlıklı9 ortamı yaratmanız çok önemlidir. Sağlığını korumak için davranışlarına ve büyüklüğünde takip etmeniz gerekir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Cenk Vatansever
Cenk Vatansever
3 yıl önce

Yıllardır kullanıyorum. Tavsiye ederim herkese.