Yem & Mama

Ballı Kraker Fiyatları

Muhabbet Kraker Fiyat

Ballı kraker fiyatları üzerinde durulacak bir konu değildir. Çünkü pet-shoplarda ve E-ticaret sitelerinde indirimli fiyatlarla satılmaktadır. Ancak bu ürünü alırken minik dostlarınızı sağlığını göz önünde bulundurarak, fiyata göre değil kaliteye göre ürün seçimi yapmanızda fayda olacaktır.

muhabbet kuşu kraker fiyat

Bildiğiniz gibi ballı kraker sultan papağanı, muhabbet kuşu gibi küçük ve sevimli canlıların en önemli besin kaynağıdır. Onlara enerji ve hareketlilik kazandıran ballık krakerler farklı markaların ürünlerini bulunmaktadır. Kuşların en sevdiği atıştırmalıklarından birisi olan ballı kraker tatlıdır ve kuşlar bunların yemekten hoşnut olurlar. Bu bresin kaynağından enerji aldıkları için canlanır ve hareketlenirler.

muhabbet kuşu kraker fiyatları

Muhabbet Kuşu Ballı Kraker Fiyatları

Ballı krakerleri muhabbet kuşları da severler. Kendi yemleri le özel olarak üretilen muhabbet kuşu ballı kraker fiyatları da marka ve kaliteye göre değişkenlik göstermektedir. Ancak bu ürünü alırken mutlak kaliteli markaların kaliteli ve sağlıklı olanlarını tercih edersiniz.

Muhabbet Kuşu Ballı Kraker Fiyatı

Ballı krakerleri genel olarak kimyasal maddelerden yapıldığından dolayı kuşlarınıza bunu yerine evde kendiniz tıpkı kurabiye yaparken gibi birkaç malzemeler ile ev yapımı ballı kraker yaparak kuşunuza sağlıklı ve doğal ürünler yedirebilirsiniz. Bunu yapmaya fırsatım ya da zamanım yok ediyorsanız pet-shoplardan araştırma yaparak en iyi ve kaliteli olanları satın alarak kuşunuzu besleyebilirsiniz.

Ballı Kraker Nasıl Verilmeli?

Ballı kraker muhabbet ve papağan gibi kuşları gıda takviyesidir, diyebiliriz beslenmek için değil bazen bir ödül bazen oyun oynarken hareketlilik kazanması için verebilirsiniz. Kuşların mutlu olması için vereceğiniz bu besin takviyesini 7 günde ya da 10 günde bir vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Beslenmesi için kendi yemlerini vermeniz daha doğru olur. Kuşunuzu ballı kraker ile beslerseniz bir süre sonra yağlanma ve ishal gibi durumlar ortaya çıkacaktır. Muhabbet kuşları için ballı krakerler 10 adet şeklinde satılmaktadır.

ballı kraker muhabbet kuşu

Muhabbet Kuşu Ballı kraker Faydaları

Ballı krakerlerin muhabbet kuşlarına hatırı sayılır bir faydası yoktur. Ancak zaman zaman motivasyon oyun oynarken hareketlilik kazandırma ve motivasyonun artırmak amacı ile ödül olarak verilmektedir. Hazır olanları kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı minki dostlarınıza verip vermemek tamamen size kalmış bir şeydir.
Zaten muhabbet kuşları ballı kraker gibi atıştırmalıkları tatlı oldukları için tüketmektedir. Miktarı olarak ne kadar verirseniz hepsini gün, içinde bitirirler. Bu nedenle miktarını da ölçülü ayarlamanız daha faydalı olacaktır.

ballı kraker fiyatları

Ballı Kraker Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Piyasada çok sayıda pet-shop ürünleri ve ballı kraker üretimi yapan marka bulunmaktadır. Bunlar arasında seçim yaparken elbette kaliteye göre seçim yapmanız daha doğru olur. Ayrıca satın alacağınız ballı krakeri son kullanma tarihini geçmemiş ve bayatlamamış olmasına özen göstermelisiniz. Bu tarz ürünleri pet-shop mağazalarından yetkili kişilere danışarak almanız da ayrı bir önemli konu olmaktadır.

ballı kraker fiyati

Günümüzde pek çok kuş sahipleri bu tarz yiyecekleri arada bir kendi evinde bulunan malzemeleri le yapmaktadır. Arada tüketebileceği bir besin maddesi olduğundan dolayı ev yapımı ballı kraker tükettirmeniz daha sağlıklı olur. Yaklaşık 10 dakikada hazırladığınız ballı krakerleri istediğiniz şekiller ile şekillendirerek kuşunuzu kafesiniz herhangi bir yerine asıp onların oyun zamanlarında daha hareketli olmasını sağlayabilirsiniz.

ballı kraker fiyat

Ev Yapımı Ballı Kraker

Ev yapımı ballı kraker hazır olanlarına göre biraz daha sağlıklıdır. Çünkü çerisinde tamamen doğal ürünler bulunmakta ve herhangi bir kimyasal madde ulunmamaktadır. Muhabbet kuşunuz ya da papağanınızı için ballı kraker tarifinin internet üzerinden alabilirsiniz. Yaklaşık 50 porsiyona kadar yaptığınız ballık krakerleri, kuru ve serin yerde muhafaza etmenizde fayda vardır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle