Anasayfa / Hastalıklar / Papağanlarda Probiyotik Kullanımı
Papağanlarda Probiyotik Kullanımı

Papağanlarda Probiyotik Kullanımı

Versele Laga ProbiyotikProbiyotik, Papağanlarmızda en sık görülen ve bazen de üzücü sorunlara yol açabilen mikroplar, bağırsak enfeksiyonu etkenleridir. Bunlar kalın bağırsağa yerleşerek normal bağırsak florasını bozmaktadır. Bunun sonucunda ya aşırı ishal, ya da enfeksiyonun hayati organlara atlaması sonucu papağanlar kaybedilmektedir.

Muhabbet Kuşu Probiyotik Ne İşe Yarar?

Ülkemizde sık beslenen papağan cinslerinden olan sultan papağanı, cennet papağanı ve muhabbet kuşu probiyotik yapımı hakkında sizlere en iyi bilgileri bu yazımızda vereceğiz. Muhabbet kuşu doğal probiyotik yoğurt hakkında da bilgi vermeye çalışacağız. Markaların özel yapmış olduğu probiyotik ürünleri hakkında da bilgilere yer vereceğiz.  Özellikle Versele Laga Probiyotik ve diazyme 256 probiyotik takviyesi olarak üretilen ürünler arasında en çok satılan ve hobiciler tarafından tercih edilen markalardır. Muhabbet kuşu probiyotik fiyatları hakkında da geniş bilgiye yer vereceğiz.

  1. Yol Uygun antibiyotikle zararlı mikroplar ortadan kaldırılarak, kanatlı dostumuzun eski sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır.
  2. 2.Yol Ağız yolu ile yararlı mikroorganizmalar verilerek, zararlı olanların bertaraf edilmesidir. Bu yararlı mikroorganizmalar, probiyotik olarak adlandırılır.

Muhabbet Kuşu Probiyotik Fiyatları

Diazyme 256 ProbiyotikProbiyotik grubu mikroorganizmalara, laktik asit bakterilerinin yanında maya, endüstriyel fermantasyon, yan ürünler, enzimler ve doğal sindiriciler dahildir. Probiyotiklerin bir diğer kullanılma amacı da stres olgularını azaltmaktır. Probiyotik yem katkı maddeleri sindirim sisteminin normal faaliyete geçmesi ve iştahın arttırılmasında etkilidir. Bacillus subtilis, Streptococcus species ve Aspergüllus species’in baita olduğu 40 kadar mikroorganizma pek çok ülkede güvenli olarak bilinmektedir. Hayvan yemlerine katılmasına müsaade edilmektedir. Bu gruptaki mikroorganizmalar midedeki asit ortamından etkilenmeden bağırsağa geçebilme özelliğini taşımalıdır. Probiyotik bakteriler bağırsağa yerleşebilmek için patojen(hastalık yapıcı) mikroorganizmalar ile yarışır. Probiyotik bakteriler bağırsakta antimikrobiyal maddeler üretirler. Bu çoğunlukla laktik asitlerdir. Laktik asit bağırsak PH’nı azalta’ak asidik bir ortam sağlar. Patojen mikroorganizmaların üreyebilmesini imkânsızlaştırır.

Kanatlılarda bağırsak mikroflorasının %90’ını laktik asit üreten bakteriler(laktobacilluslar) ile fusobacterium türleri oluşturuyor. Geriye kalan%10’ unu ise E.coli, Enterocccus, Clostridium, Staphylococcus, Blostomyces, Pseudomanas ve Proteus türü mikroorganizmalar meydana getirir. Normal bağırsak mikroflorasında 400 türden fazla mikroorganizma bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.