Hastalıklar

Sultan Papağanı Hastalıkları

Sultan Papağan Hastalıkları

Sultan Papağan Hastalıkları

Pacheco Hastalığı Nedir ?

Örneğin, uyku hali, ishal, rahatsız tüyler, sinüzit, anoreksiya ve boyun, kanat ve bacaklardaki titreme gibi yan etkiler görebilirsiniz. Pacheco Parrot hastalığı canavarca karaciğer nekrozundan geçebilir.Bununla birlikte, bu enfeksiyondan geçmek hızlı bir şekilde olabilir. Olağanüstü bulaşıcı bir hastalık olduğu için,Papağınımızın etrafı izole edilmesi gerekecek. Endişe edilmesi bir durumdur.

Sultan Papağan Hastalıkları

Papağan Ateşi

Psittakoz enfeksiyonu düzenli olarak solunum sıkıntısına neden olur, ancak genel olarak değil. Nadiren semptomsuzdur. Papağanlardan insanlara da aktarılabilir. Papağanınızın bu hastalığa yakalanmasını güvence altına alabilmeniz için, uygun bir yeme rutini, herhangi bir tıkanıklık ve iyi havalandırma çerçevesi yayılmasını önlemek açısından son derece öne  mlidir.

Papağan Tüy Değiştirmesi veya Tüy Dökmesi

Sultan papağanlarında genellikle rastlanan sorunların başında gelmektedir. Sinir stres başta olmak üzere bu genellikle bir hastalık değildir; Ancak, bu, papağan ve  sahibi için zahmetli ve rahatsız edici bir şeydir. Korkunç yeme rutini, kötü temizlik veya hevesli konular da dahil olmak üzere çok sayıda şey tarafından oluşturulabilir. Papağanınızı tohumların, pelletlerin ve toprağın ürünlerinin ayarlanmış yeme rejiminde cesaretlendirin. Papağanı ve kafesini sık sık temizleyin.

Sultan Papağan Hastalıkları

İlgili Yazılar

Uzmana Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir