Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Çiftleşme Sesi

Muhabbet Kuşu Çiftleşme Sesi

Muhabbet kuşları hepimizin çok sevdiği canlılardır. Bu canlılar ötmeleri ile tanınır ve sevilir. Muhabbet kuşlarının ses ton ve tınıları bizlere bazı konularda haber verecektir. Muhabbet kuşu çiftleşme sesi de bunlardan biridir. Kuşların yavru yapmaları için çiftleşmeleri gerekir. Bu durum erkek ve dişi için bir dönenceyi oluşturur.

Erkeğe her zaman sert ve agresif davranan dişi kuş çiftleşme sırasında ağlıyor veya canı yanıyor tarzda bir ses çıkarır. Erkek muhabbet kuşu çiftleşme sesi çıkarırken sessiz ve sakindir. Sesi bazen çok zor duyulabilecek kıvamdadır. Sanki kimseyi rahatsız etmek istemiyormuşçasına ses yapan erkek muhabbet kuşu, dişisine karşı da gayet sakin bi ses tonu ile yaklaşır.

Muhabbet Kuşu Kızıştırma Sesi

Muhabbet kuşlarının birbirlerine kur yaptığı ses tonları ise farklıdır. Erkek muhabbet kuşu kızıştırma sesi çıkarırken aynı zamanda dişi muhabbet kuşunun kuyruğuna dokunacaktır. Bazen erkek kuşa sert bir tavır takınan dişi muhabbet kuşu bazen ise şiddetli bir şekilde cıvıldayacaktır. Bu durum iki kuşun birbirlerine kur yaptığını gösterir. Kızıştırma sesi ise kuşların öpüşmeleri sonrasında başlar. İkisi de birbirini çiftleşmeye karşı hazırlıyor gibidirler ve birbirlerine çok güzel sesler çıkarırlar. Bu sesler bazen kimsenin duyamayacağı ölçüde sakin olurken bazen ise konuşmayı andıran mırıldanma şeklinde olur.
Muhabbet Kuşu Kızıştırma Sesi Dinle

Muhabbet Kuşu Kızıştırıcı Ses

Muhabbet kuşlarının çiftleşme zamanlarında onlara muhabbet kuşu kızıştırıcı ses dinletilebilir. Online ortamda bu sesi bulmak mümkündür. Kuşlar bu sesleri duyduklarında bir süre şaşkın tavırlar takınırlar. Ancak biraz sonra birbirlerine yaklaşmaya başlayacaklardır. Bu onların çiftleşme için birbirlerine yaklaşmalarını sağlar.

Her kuşun sesi farklıdır. Bu nedenle birbirlerine kur yaparken de farklı tonda sesler çıkarabilirler. Her zaman sakin olan dişi bu sırada oldukça azgın bir kuş profili çizecektir. Erkek muhabbet kuşu dişiye bakarak çiftleşme sırasında daha belirgin bir karakter çizer. Kızıştırıcı ses dinlemek kuşların birbirlerine karşı harekete geçmelerini sağlar.

Azgın Dişi Muhabbet Kuşu Sesi

Muhabbet kuşlarının azgın bir ses çıkarmaları için bir isteklerinin yerine gelmemiş olması, çok sevinip mutlu olmaları gerekir. Azgın dişi muhabbet kuşu sesi ise kızıştırma ve çiftleşme dönemlerinde ortaya çıkar. Dişilerin bu sesi çıkarmaları için erkeğin pasif kalması ve etkin olmaması gerekecektir. Dişi çiftleşmek istediği halde erkek herhangi bir harekette bulunmadığında dişi kuş daha agresif bir tarzda ve süresiz olarak öter. Bu ses tonu sert bir ses tonudur. Yerinde duramayan dişi kuş bazen kafesin içinde ters dönme hareketi bile yapacaktır.

Onların bu hali oldukça sevimli olsa da odak noktasının onlar olduğu belli edilmemelidir. Kuşları bu dönemde ürkütmek, çiftleşme duygusuna engel olabilir. İnternet üzerinde dişi ve erkek kuşların kur ve kızıştırma sesleri videoları yayınları yapılıyor. Bu seslerin nasıl bir tonajda olduğunu öğrenmek için bu videoları ve ses kayıtlarını dinleyebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kur Sesi Dinle

Muhabbet Kuşu Kur Sesi

Muhabbet kuşları çiftleşme dönemlerinde birbirlerine kur yaparlar. Onlar kafeslerinde iyi geçinen iki arkadaş olmasalar bile çiftleşme döneminde Muhabbet Kuşu Kur Sesi çıkarırlar. Bu dönemde asıl aktif olan erkektir. Ancak çok nadir de olsa dişi muhabbet kuşlarından da bu sesi duymak mümkün olacaktır.

Muhabbet kuşları birbirlerine bakarak farklı tonda sesler çıkarırlar. Bu sesler ince ve tiz, kalın ve tiz, mırıldanma ve çağrıyı andıran ses tonlarıdır. İnternet üzerinde farklı cinsten muhabbet kuşlarının kur seslerini bulmak ve dinlemek mümkündür. Bu sesleri dinlemek kuşları da birbirlerine kur yapmaya yönlendirir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle