Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Boyama

Muhabbet Kuşu Boyama

Muhabbet kuşları muhteşem bir görüntüye sahip olan canlılardır. Bu kuşların resimleri bile son derece ilgi görür. Kartpostallık görüntüye sahip olan bu kuşlar bilgisayar ortamında da boyanabilir. Muhabbet kuşu boyama konusunda güzel bir renk florası hakimdir. Aynı zamanda muhabbet kuşu kara kalem ile de çizilebilecektir.

Muhabbet kuşlarını en çok sarı, mavi ve yeşil renkte boyamak gerekir. Beyaz muhabbet kuşlarını tam anlamıyla ve efektif şekilde boyamak oldukça zordur. Muhabbet kuşlarının çiziminin yapılması boyamayı da kolay hale getirir. Ancak muhabbet kuşunu çizmeden boyamaya kalkmak çok kolay değildir. Bu nedenle muhabbet kuşu boyama kitapları tercih edilebilir. Bu kitaplarda farklı görsel taşıyan muhabbet kuşları bulunur. Kanatlarını açmış veya kanat çırpma pozisyonu taşıyan bir muhabbet kuşu için farklı renk florası kullanılır. Rengârenk bir görsel taşıyan bu canlıların resmi güzel bir şekilde çizildiğinde bir tablo özelliği taşıyabilir.

Muhabbet Kuşu Boyamaları

Boyama veya çizim muhabbet kuşu çalışmalarında kuşu canlı göstermek için gaga, cere ve ayak kısımlarının rengi önem taşır. Aynı zamanda gözlerini belirginleştirmek mümkündür. Muhabbet kuşu boyama kitaplarının bir kısmı sayılı bir içerik taşır. Bu kitaplarda sayı ile renk bütünlüğü sağlanır. Boyayı yapan kişi sayının karşısında bulunan renk ile o sayının bulunduğu alanı boyamak zorundadır. Eğer farklı bir renk kullanılırsa güzel bir görüntü oluşmaz. Bu nedenle muhabbet kuşu boyama sayısal değerli bir kitaptan yapılacaksa sayıya karşılık gelen renk ile boyanması şarttır.

Muhabbet Kuşu Nasıl Çizilir?

Muhabbet kuşu renkli çizim ana sınıfından itibaren okullarda öğretilen bir çizim özelliği taşır. Muhabbet kuşu nasıl çizilir, konusunda en kolay yöntem kopya kâğıdı kullanmaktır. Kopya kâğıdı ile muhabbet kuşu çizmek tıpatıp aynısını yapmak anlamına gelir. Bu işlem için farklı renklerde kopya kâğıdı kullanılabilir. En alta resim kağıdı konulacak onun üzerine kopya kağıdı konulacak ve en üste de muhabbet kuşu resmi bulunan bir fon konulacaktır.

Muhabbet Kuşu Boyama Sayfaları

Resim üzerinden ince uçlu bir kalem yardımıyla bir miktar bası uygulanarak geçilecektir. Bu işlemde kalemi resimli kâğıdın üzerinden çekmek kâğıtların hareket etmesine yol açar. Bu gibi durumlarda kuşun kopyasında eğrilik ve anormal bir görünüm ortaya çıkar. Bu durumu engellemek için kâğıtların bir ataç yardımı ile birbirlerine tutturulması yeterlidir. Böylelikle kâğıtlar oynamayacak ve kalemin izi en alttaki boş kâğıda geçecektir. Bu işlem sonrasında muhabbet kuşu resmi bulunan kâğıttaki resim aynen en altta bulunan boş kâğıdın üzerine geçer.

Muhabbet kuşu resmi çizmenin diğer bir yönteminde ise çizimine güvenen kişiler devreye girer. Bir modelden bakılarak tıpatıp aynı muhabbet kuşu çizilebileceği gibi benzer muhabbet kuşu da çizilebilecektir. Muhabbet kuşunu çizmeye gerek kalmadan yalnızca boyama usulü ile de meydana getirmek mümkündür. Kuşun rengi ile yapılan bu işlemde kuşun her bölümü boya ile ortaya çıkabilecektir.

Muhabbet Kuşu Nasıl Çizilir?

Çizilen muhabbet kuşunu isteyenlerin diğer bir yöntemi ise bir model olmaksızın tercih edilen yöntemdir. Muhabbet kuşunu hayal ederek çizmek ortaya özgün bir sanat eseri çıkar. Muhabbet kuşunu resmeden kişi kendi hayal dünyasında yaşattığı muhabbet kuşunu çizebilir. Muhabbet kuşu çizmek isteyenlerin kullandığı diğer bir yöntem ise rakamlardan yararlanmaktır.

Kuşun fiziksel özelliklerinin benzediği rakamlar kullanılarak da muhabbet kuşu çizilebilir. Bütün bunların arasında kuşbakışı görünüm ile muhabbet kuşu çizimi yapan kişiler bulunur. Bir gösteri veya sunum için muhabbet kuşu çizmesi gerekenler internet ortamından muhabbet kuşu resmi çizim sayfalarından resim seçerek kopyalama şeklini tercih edebilir. Bu işlemi renksiz fotoğraflar seçerek de yapmak mümkündür.

Meşgul Papağan Mutlu Papağandır

Papağan Boyama

Yüksek kaliteli papağan boyama kitabını rahatlıkla ister indirip ister direk yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle