Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Banyoluk

Muhabbet Kuşu Banyoluk

Muhabbet kuşları için evlerimizin en sevimli canlılarıdır. Onların farklı hallerini izlemek hepimize zevk verir. Muhabbet kuşları bakımlı ve temiz olduklarında çok daha enerjik olacaklardır. Bu bakımdan temizlik ve bakımlarına dikkat etmek gerekir. Eskiden muhabbet kuşlarına bakım yapmak için çok fazla bir aksesuar bulunmuyordu.

Günümüzde ise muhabbet kuşlarının bakımlarına ve banyo yaptırmalarına yönelik olarak birçok materyal satışa sunuluyor. Bu materyallerden biri olan muhabbet kuşu banyoluk kuşların kolaylıkla banyo yapmasını sağlıyor. Kuş kafesinin kenar kısmına takılan banyoluk ile kuşlar rahatlıkla banyoya girip çıkabiliyor. Muhabbet kuşu banyolukları şeffaf plastikten tasarlanan aksesuarları oluşturuyor.

Bu aksesuarları kullanmak evinde muhabbet kuşu besleyenler için büyük bir rahatlık oluşturuyor. Kuşlar diledikleri zaman banyolukları içerisine girerek kendilerini temizliyor. Ancak banyoluk içerisinde bulunan suyun miktarına dikkat etmek gerekiyor. Bu banyolukların içinde ılık su konulması ve suyun az olması gerekiyor. Bazen ise muhabbet kuşu banyoluklarının içine esans olarak çim ve maydanoz gibi bitkiler eklenebiliyor.

Muhabbet Kuşu Banyosu

Muhabbet Kuşu Banyosu

Muhabbet kuşlarının banyoları için güzel ve farklı seçenekler bulunuyor. Bu banyolar kuşların temiz olmasını sağlıyor. Muhabbet kuşu banyosu içine ılık su konuluyor. Kuşlar kafeslerindeki açık olan kısımdan kendi kendilerine banyosuna geçebiliyor. Böylelikler kuşlar için de bir aktivite ortaya çıkmış oluyor.

Kuş kafeslerinin banyo suyuna çim, maydonoz gibi bitkiler konulurken kuşlar bu banyolarda kendilerince zaman geçiriyor. Kuşların banyo yapmalarını izlemek ev ortamında güzel bir görünüm oluşturuyor. Şelaleli ve fıskiyeli banyoluklar da oldukça ilgi görüyor. Muhabbet kuşları 15 gün ve 1 ay gibi süreler zarfında banyo yapabiliyor. Ancak muhabbet kuşları kendi kendilerini temizleyen hayvanlar olduğundan banyoya fazla ihtiyaç duymuyor.

Muhabbet Kuşu Banyo

Son dönemlerde muhabbet kuşu banyoluk üretimi ile kuş kafeslerinin kenarına takılan banyoluklar bulunuyor. Muhabbet kuşu kendiliğinden bu banyoya girerek ılık su içerisine kanat çırparak kendisini temizliyor. Banyoluk içerisine ılık su koymak doğru olurken bu suyun içerisine farklı bitkilerde konulabiliyor. Muhabbet kuşlarına ekstra bir oyun alanı sağlayan muhabbet kuşu banyolukları, farklı renkleri ile de evlerde görsel bir dekor oluşturuyor. Kafeslerin yanlarına çok yakışan muhabbet kuşu banyolukları iki renkli veya tek renkli olarak da seçilebiliyor. Nuhabbet kuşları canları istedikleri zaman banyolarına girerek su ile oynama keyfi yaşayabiliyor.

Muhabbet Kuşu Banyoluğu

Muhabbet Kuşu Banyo

Evlerinde muhabbet kuşu besleyenlerin en çok zorlandıkları konuyu muhabbet kuşlarını banyo yaptırmak oluşturuyor. Muhabbet kuşlarını ellerinin içinde zor bir şekilde banyo yaptıran kişiler muhabbet kuşu banyo seçimi yaparak bu işlemi kolay hale getiriyor. Rengarenk seçeneklerle tasarlanan muhabbet kuşu banyoları çok kullanışlı bir sunumu da oluşturuyor. Muhabbet kuşlarının kafesinin etrafına takılabilen bu banyoluklar kuşların diledikleri zaman suyun içine girip çıkmasını sağlıyor. Böylelikle hem muhabbet kuşları temiz oluyor hem de onlar için farklı bir eğlence ortaya çıkıyor.

Muhabbet kuşları fazla miktarda suyun içine girmeye uygun olan hayvanlar değildir. Eğer banyoluk içerisine fazla su konulursa boğulma riskleri bulunur. Bu bakımdan banyoluğun içine ılık ve az miktarda su konulmalıdır. Bazen banyoluk içerisinde bulunan suyu içen muhabbet kuşları da bulunur. Banyoluğun içine konulan su az miktarda ve ılık olmalıdır. Muhabbet kuşlarının temiz ve bakımlı olmalarını sağlayan banyoluklar içine sabun gibi materyalleri eklemek ise sorun oluşturabiliyor. Kafeslerinde ve banyoluklarında rahat eden muhabbet kuşları hem çok enerjik hemde çok sevimli bir hale dönüşüyor. Muhabbet kuşu banyolukları uygun fiyatlı aksesuarlar olması ile de herkes tarafından satın alınabiliyor.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle