Yem & Mama

Mavi Yeşil Muhabbet Kuşu Yemi

Mavi Yeşil Muhabbet Kuşu Yemi

Muhabbet kuşlarının sağlığı için beslenmesinin önemi son derece fazladır. Beslenmesi, barındıkları kafesleri ayrı bir özen ile seçilmek zorundadır. Muhabbet kuşlarının ihtiyacı olan çok sayıda mineral ve besin takviyesi bulunmaktadır. Bunların başında seçilecek yemin gıda içeriği bakımından zengin olması son derece önem taşımaktadır. Mavi Yeşil Muhabbet Kuş Yemi, tüm bu özellikleri ihtiva eden yemlerin başında gelmektedir.

Muhabbet kuşları kafes ortamlarında durmakla birlikte ev ortamlarında da çoğu zaman gezmektedir. Ses taklidi yapması ve enerjisi ile tüm ev halkını mutlu eden canlılardır. Bu canlılar yeteri kadar beslenemedikleri zaman gerek enerjilerinde azalma gerekse de bazı sağlık sorunları baş gösterecektir. Bu nedenle, seçilen yemlerin doğala özdeş olması ve aynı anda birçok vitamini ihtiva etmesi gerekir. Mavi Yeşil Muhabbet Kuş Yemi, bu bakımdan önerilen yem markalarının başında gelmektedir.

Mavi Yeşil Berra Muhabbet Kuşu Yemi

Kaliteli Ve Sağlıklı Muhabbet Kuşu Yemleri

Mavi Yeşil Muhabbet Kuş Yemi, kraker hediyeleri veya ballı çubukları ile muhabbet kuşlarının severek yedikleri yemler içerisindedir. Çok sayıda mineral içermesi, bu markayı bir yem markasından öte kuşlar için bir besin deposu haline getirmiştir. Özellikle kutunun içerisinden çıkan sürpriz krakerler, kafeslere asıldığı takdirde, Papağanların severek tüketmeleri kadar, görsel bakımdan da şık bir görünüme sahiptir. Soyulmuş yem özellikleri ile tüm muhabbet kuşlarının severek tüketecekleri özelliklere sahiptir. Lezzeti, görünümü itibari ile muhabbet kuşlarının tüm cinslerine de hitap edecek çeşitlilikte bulunur.

Organik olan yemlerin tüketilmesi, muhabbet kuşlarının sağlıkları için son derece önem taşımaktadır. İleride oluşabilecek pek çok papağan hastalığına karşı önlem olarak, doğala yakın gıda maddelerinin tüketilmesi önerilir. Diğer hayvanlarda olduğu gibi muhabbet kuşlarında da kist oluşumu gibi rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Buna önlem olarak, seçilecek papağan yemleri son derece önem taşımaktadır. Mavi Yeşil muhabbet kuşu yemleri, bu konuda güvenle tüketilecek yemlerin başında gelmektedir. Farklı ebatlarda ve ağırlıklarda bulunan yemlerin fiyatları da oldukça ekonomiktir. Kalite ve fiyat karşılaştırmasının yapılması papağan yemleri açısından son derece önem taşımaktadır.

Mavi Yeşil Berra Besleyici Karışık Muhabbet Kuşu Yemi 400 G

Papağanlarda Beslenmenin Önemi

Yetersiz beslenen papağanların sürekli uyku halinde bulunması ve enerjilerinin düşük olduğu gözlemlenmiştir. Papağanların tüketecekleri yem miktarı da gerek cinsleri gerekse de yaşları ile yakından ilgilidir. Muhabbet kuşları, evlerde bakılması gereken kuş türleridir. Şehir ortamında açık havada yaşama imkânı olmayan papağanlardır. Durum böyle olsa bile, sürekli kafes içerisinde yaşamaları, kanat sağlıkları açısından da son derece riskli sonuçlar doğurabilecektir.

Belli sürelerle gün içerisinde kafeslerinden dışarı çıkarılmaları onların sağlık ve mutlulukları için son derece önem taşımaktadır. Son derece enerjik olan bu canlıların ihtiyacı olan besin takviyelerinin aynı yem içerisinde olması son derece pratik olmaktadır. Mavi Yeşil Papağan Yemi, muhabbet kuşları için komplike besin takviyeleri içeren, sağlıklı ve güvenilir markaların başında gelmektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle