Hayvanlar

Bir Papağan İşkence Hikayesi

murat papağan işkence

Merhabalar bugün sizlerle bu haftanın kötü bir haber ile karşınıza çıkıyoruz. Bir papağanın elleri ve konuşma yetisi olmayan bir insan ile eş değer düzeyde olmayan bizlere muhtaç olan bir hayvanın bir insan eli tarafından boğazlandığını gördük ülke olarak. Bu konuda duymuş olduklarımızı ve sinirimizi öfkemizi sizinle paylaşmak istiyoruz. Jako Kongo cinsi gri papağan türlerinden olup büyük papağan sınıfına girmektedir. Ülkemizde sıkça beslenilen ve tercih edilen akıllı konuşmaya yatkın papağanlardandır.

Gelelim olayın başlangıcına Murat Özdemir adında bir vasıfsızın Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV8 medya televizyon kanalında Master Chef adlı programda tanımış olduk. Bu programdan kovulan yarışmadan diskalifiye olan bu vasıfsız kişi son zamanlarda kendini medya da göstermek için bir çok eylemde bulunmuştur. Yine aynı kanalda Yemekteyiz programında karşımıza çıkan bu kişiliksiz orada gri jako papağanın ona olan nefretini program sunucusunun da dikkatini çeker ve sorar papağan sizi sevmiyor sanırım der ve cevap olarak evet beni biraz sevmez olarak cevap verir kişiliksiz herif.

Taaa.. o zamanlardan belli imiş papağanın neler çektiğine dair bişeyler düşünebiliyoruz. Gel gelelim olayın aslına son sosyal medya paylaşımında papağanın neler çektiğine…

Bu konuda biraz agresif davrandık ama yazımızda bu agresifliğimizi ortaya koyamıyoruz çünkü yanlış bir cümle ile olay başka yerlere gidebilir bu konuda olayın biraz yumuşaması için zaman verdik ve öyle bu olayı yazıya aldık.

murat papağan işkence

Öncelikle yaşanan olay da kişinin ruh ve sağlık durumunun iyi olmadığı kanaatindeyim çünkü özellikle kurduğu cümleler hal ve hareketleri hiç normal insan davranışları değil. Hayvanları sevmeyen insan o hayvana dokunmaz dokunamaz ama bu kişi o hayvanı sevmekten çok işkence yapmak için evinde bulunduruyor çünkü gücü birtek ona yetiyor diye tahmin ediyorum. Edindiğimiz bilgiye göre de bu kişinin sabıka kaydı olduğu uyuşturucu ve aile içi şiddetten sabıka kaydı olduğu ortaya çıkmıştır. Papağanı yapmış olduğu hareketlerle konuşturmaya çalışan bu hareketlerle papağan konuşmaktan ziyade hırlıyordu tıpkı can verircesine. Çünkü hayvanın boğazını sıkmıştı vasıfsız insan ünlü olmak adına o güzelim hayvanı zavallı dilsiz hayvanı ne hale soktu videoları izlerken içimiz acıdı. Bu tarz olayların yaşanmaması dileğiyle..

Master Chef Papağan

Yine aynı gece bu şahsiyet ilgili vatandaşlarımız ünlülerimizin yoğun ilgisiyle gerek Twitter gerek Facebook üzerinden yüklenerek caninin polis tarafından göz altına alınmasına vesile olmuştur. Bu konuda değerli Türk Halkının duyarlılığına hayran olmamak elde değil. Bu sadece bir papağan değil kedi,köpek,tavşan da olabilirdi ama her ne olursa olsun o bir canlı ve nefes alabilen bir yaratılmış bizlere emanet edilmiş hayvandı. Yine aynı gece karakola götürülürken hayvanlar gibi bağırarak karakola alınırken ettiği laflar Acun Ilıcalı ile ilgili değişik anlamsız sözler savuruyordu.Ne dediği aslında pek umurumuzda değil. Çünkü papağana da Acun dedirtmeye çalışıyordu malum video görüntülerinde.

murat papağan

Konunun Acun Ilıcalı ile bağlantısına gelecek olursak.Ilıcalı her zaman büyük işler yapmış TV sunuculuğundan bir televizyon sahipliğine kadar ilerlemiş bir hayat hikayesi var.Bu emin adımlarla ilerleyen Türk vatandaşına örnek bir girişimci olarak tanımlayabiliriz. Acun, yurtdışı ile çok fazla ilgili olduğu için çünkü biz onu Acun Firarda programında yabancı ülkeleri gezerken tanıdık. Oralardan almış olduğu ilham ve görmüş olduğu tv programlarını Türkiye’de uygulayan nadir insanlardan birisi olarak yıllardır karşımızdadır. Halen daha Türkiye’ye uyarladığı programların izleyici kitlesi bir o kadar fazladır.Acun çok fazla kişiyi yanında çalıştırmaktadır. Elinden tutmakta ve onu medya da ön plana çıkarmaktadır. Bazı programlarında bazı olaylar olmuştu ama bu olay insanların kendi aralarında kendi dünyalarında olan medyaya sıçrasada okuyup geçtiğimiz durumlardandır. Son yaşanan olay gibisini hiç görmemiştik. Örnek verecek olursa Nihat Doğan ile Pascal Nouma ile olan kavgası olay olduğunu hatırlıyorum. Bazı isimleri ünlü yaptı bunlardan bir örnek ise Turabi adı ile ün salan kafes dövüşçüsü garip hareketleriyle tanımış olduk bir kaç dizide de kendisini görmüştük. Ama bu şahsiyetsiz gibisini hiç görmemiştik. Öz eleştirimiz olacaksa bu konuda Acunn Medyaya olur yarışmacı alırken lütfen geçmişini biraz süzgeçten geçirin.

Papağan Murat Video

Gelelim ilgili şahısın olay gecesine.. Büyük ihtimal şahıs alkol veya uyuşturucu madde aldı yoksa kafası yerinde olduğunu zannetmiyorum çünkü sağlıklı bir insanın yapacağı hal ve hareketler arasında yer almıyor.

Murat Papağan Video

Öncelikle sizlere bu vatandaşın Yemekteyiz programında papağana yaklaştığındaki papağanın hal ve hareketlerinin bir değişmesi hırlamalarını yükselmesine sebep oluyor. Aşağıdaki video da bunu görebilirsiniz.

Bu programdan sonra ki görüntüler de ise papağan resmen ellerinden ölümden alındı gibi birşey bu durumu özetleyen görüntü ise aşağıda yer almaktadır.

Papağan Murat İntiharı

Olarak da adlandırabiliriz.

Papağan ile Murat arasındaki diğer bir video

Olaylar sonrasında sorunlu kişi Murat Özdemir polisler tarafından göz altına alınarak Ruh ve sinir hastalıklarına sevk edildi. Papağan ise veteriner kontrolüne alındı durumu iyi ama papağan ilerleyen zamanlar da tüy dökmeye gidebilir sinir ve stresten dolayı durumu çok zor.

İlgili papağanın veteriner kontrol görüntüleri de aşağıda yer almaktadır.

21.12.2018 Tarihinde almış olduğum bir haber ile konuyu güncelliyorum. 20.12.2018 bu yazımızı sizlerle paylaşmıştık fakat bu sabah aldığım bilgiye göre Bahtiyar adı verilen Gri Jako Kongo Papağanı ölmüştür. Bu kötü haberi sizlere vermek istemezdim ama yapacak bişeyimiz yok.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle