Afrika Papağanları, Hayvanlar, Papağan Türleri, Papağanlar

En Güzel Olan Kabul Edilen Kuş Türleri

En Güzel Olan Kabul Edilen Kuş Türleri

Hayvanlar aleminde kuşların oldukça büyük yeri vardır. Kuşlar tüylü, sıcakkanlı, yumurta ile üreyen hayvanlardır.

En Güzel Olan Kabul Edilen Kuş Türleri Gloster Yorkshire
Yaklaşık 10.000 kuş türü vardır. En güzel kabul edilen kuş türleri gloster yorkshire, show jumbo muhabbet kuşu, golden finch ve ara macaw papağanıdır.

Gloster kanaryalar ilk olarak İngiltere’de üretilmeye başlamıştır. Gloster kanaryalar ispinoz ailesindendirler. Eğitildiği ve ilgilenildiği takdirde evcil hale getirilebilirler. Her kuşun olduğu gibi bu kuş türününde beslenme şekli vardır. Kıvırcık, marul, ıspanak ve tere ve hatta bulunduğunuz mevsimin meyvesini verebilirsiniz. Yumurta ve mama kullanarak

En Güzel Olan Kabul Edilen Kuş Türleri Show Jumbo Muhabbet Kuşu
kanaryanızın vitamin ihtiyacını gideriniz. Glosterler doğada yaşayabildikleri gibi kafeste de yaşayabilirler. Doğada genellikle etrafında ağaç olan göl ve sulak alanlarda yaşarlar.

Jumbo muhabbet kuşlarından ayrı olarak kendine özgü özelliklere sahiptirler. Başları iridir ve bu en belirgin özellikleridir. Boyları 17-25 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Jumbo muhabbet kuşlarının hareketleri diğer muhabbet kuşlarına göre daha sakindir.

Golden finch türü Avustralya’dan gelmektedir. Bu kuşta ispinoz ailesindendir ve gök kuşağı ispinozu olarak bilinir. Bu türdeki kuşlar kafa, göğüs ve sırt renklerine göre ayrılırlar. Bu

En Güzel Olan Kabul Edilen Kuş Türleri Ara Macaw Papağanı
türdeki kuşlarda diğer kafes kuşları gibi tohumlarla beslenir. Yedikleri tohumlar olgunluğa eriştikleri dönemde hasat edilmektedir. Bu yüzden tohumların boyları küçüktür. Bunların kırımı bu tür kuşlar için daha kolaydır. Gagaları düz olduğundan diğer tohumları kırmakta zorlanabilir ve beslenemezler. Tohum dışında bu tür kuşlara lahana, muz, haşlanmış yumurta ve haşlanmış patateste verebilirsiniz. Golden finch bakımında en önemli etken kafes temizliğidir. Temizlik yaparken kuşları ürkütmemeye dikkat etmelisiniz çünkü golden finch türü kuşlar strese dayanıklı değildirler.

Ara macaw papağanı iri görünüş ve renkli tüylere sahiptirler. Güçlü bir sese sahiptirler. Konuşma seviyeleri çok düşüktür. Ezberleyebileceği kelime sayısı 7 ie 15 arasıdır. Cümle kuramazlar. Boyları genel olarak 80 cm ve kilosu 1 kilogramdır. Ömürlerinin ise 75 yıla kadar çıktığı görülmektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
cicikus
cicikus
6 yıl önce

En güzel kuş türleri arasındaki benim ilgimi çeken show jumbo muhabbet kuşu yazı içerisinde de mavi bir jumbo görüyorum hayran kalıyorum onlara 🙂

Artur
Artur
6 yıl önce

bu kuşlar çok güzel lakin evde beslemek çok zahmetli