Anasayfa / Hayvanlar / Sevimli Hayvan Türleri Hakkında Örnekler

Sevimli Hayvan Türleri Hakkında Örnekler

YERYÜZÜNDEKİ SEVİMLİ HAYVANLAR

Yeryüzündeki hayvanların bazıları son derece tehlikeli olurken bazıları da bir o kadar sevimlidir. Bilimsel araştırmalarda insanoğlu bu sevimli hayvanlara sadece bakarak bile stres seviyelerini minimuma indirir ve bu hayvanlar sadece sevimli olmalarıyla bunu başarmaktadırlar.

Pomeranian BooPOMERANIAN BOO

Evcil bir köpek türü olan kısaca “BOO” olarak hitap edilen bu tür küçük ırk köpek kategorisinde, uzun tüylü ve yüksek düzeyde bakıma ihtiyaç duyan bir cinstir. Kulak yapısı bir köpek kulağından ziyade daha çok yavru ayı kulağına benzeyen keskin hatları olmayan oval şekilde kıvrımlaşan şekildedir. Apartman hayatına rahatlıkla uyum sağlayabilen bu ırk ayrıca çocuklar için mükemmel bir oyun arkadaşıdır. Günümüzde yeni yeni popülarite kazanan Boo fiyatı açısından kolay elde edilemeyen köpek ırkları içerisindedir.

Tembel KoalaTEMBEL KOALA

Gününün tamamını Okaliptüs ağaçlarına sarılarak geçiren bu hayvanlar çevresinde onun için tehlike yaratmayan canlılara karşı oldukça kayıtsızdır. Günün 20 saatini ağaca sarılarak yaprak yiyerek geçirirler ve bulundukları ağacı evleri belleyip sahiplenirler. Bu sahiplenmeler zaman zaman kendi türleriyle arasında rekabetlere yol açarak ağaçtan atılmaya kadar gitmektedir. Gri renkteki kürkleri, küçük siyah gözleri, ıslak ve yüzünde net gözüken siyah burnu ile sevimli bir görünüşe sahiptir. Günümüzde Avustralya’ da yaşamakta olan bu tür memelidir ve yavrularını keselerinde beslerler. Tırnak yapıları ağaçlarda rahatlıkla tutunmalarını sağlamaktadır. Son zamanlarda insanlar bu hayvanları sevimli olduklarından dolayı evcilleştirmeye başlamışlardır.

Pigme Afrika KirpisiPİGME AFRİKA KİRPİSİ

Afrika bölgesinde yaşayan Pigme Afrika Kirpisi diğer kirpiler gibi sırtında savunmasını sağlayan sivri dikenlere sahiptir. Küçük, uzun ve ince bir burnu bulunur. Çok üst düzey koku alma yeteneği yoktur. Bu memeli hayvan doğduğu zaman pembe renkli ve tüysüz olarak hayata gelir. Göğüs kısmı tüylü dikensiz ve yumuşaktır ancak sırt bölgesi oldukça sivri dikenlere sahiptir. Bu dikenler insan tarafından bu türün elle tutulmasını engellemez. Küçük yuvarlak siyah gözleri fareye benzetilen bir yüz tipi vardır. Tehlike sezdiği an vücudunu göbeğine doğru kıvırarak kendini savunmaya alır.

Ayrıca Kontrol Edin

Papağanların Vücut Dili

Papağanların Vücut Dili

Davranışlar ve Davranış Bozuklukları Vücut Dilinin Anlamı Papağanların hal ve hareketleri bazı anlamlar taşımaktadır. Vücut …

Papağan Sahibi Olurken

Yeni bir papağan almaya karar verdiniz. Öncelikle şunu çok iyi bilmeliyiz: uzun bir birlikteliğin başındasınız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.