Hayvanlar, Papağanlar

Hayvanların Yaşama Şartları Nasıl Olmalıdır?

Hayvanların Yaşama Şartları Nasıl Olmalıdır?

1- Yaşama hakkı

Hayvanlarda insanlar gibi canlı varlıklardır. Hayvanlarında insanlar gibi ayrıcalıkları aşama hakları olmalıdır. Hayvanların etrafta özgürce dolaşması tabi de yararsızdır. Çünkü bazı hayvanlar tehlikelidir hayvanların etrafta yaşayacak türde olması bu konu için çok önemlidir. Hayvanların evcil olan kısımları sokaklarda gezmektedir. Örnek olarak kedi, köpek ve benzeri. Hayvanlarda insanlar gibi yaşama hakkına sahip canlılar olduğu için hayvan katliamlarının olmaması gereklidir. Hayvanlar belirli önemler altında özgürce hayatlarını sürdürmeliler. İnsanlar hayvanların tabiat alanlarına saygı duymalılar. Hayvanlar doğada belirli bir düzene göre yaşayan canlılardır. İnsanların hayvanların tabiat alanlarından uzak durmaları gereklidir. Her hayvanın yaşama hakkı vardır.

Hayvanların Yaşama Şartları Nasıl Olmalıdır?

2- Barınma hakkı

Hayvanlarda insanlar gibi canlı bir birey olduğu için barınma hakları da doğal olarak vardır. Hayvanların belirli bir ortamda barınmaları gereklidir. Hayvanlar da insanlar gibi özgürce hareket etmeyi hak eden canlılar oldukları için gerek insanların yaptığı yapay barınak mekanlarında gerek de kendi doğal ortamlarında barınma hakları mevcuttur. Hayvanlar kendi yaradılışına göre hareket etmekte özgür canlılardır. Hayvanların da barınma hakları vardır.

3- Hayvanların özgürlüğü

Hayvanların da özgürlükleri vardır. Kendi alanlarında istedikleri gibi yaşayabilmelidirler. Zaten doğal döngü dediğimiz olayda bir hayvanın çok üreyip bir havanın az üremesi mümkün değildir. Hayvanlar kendi alaları içerisinde yaşayabilmeleri ve özgürce hareket etmeleri gereklidir. Her hayvanın insanlar gibi özgür hakları olduğu için tabiatlarında avlanmamaları gereklidir. İnsanoğlunun hayvanlara gösterdikleri işkence ortamları olmamalıdır. Hayvanlar kendi alanları içinde insanlar tarafından öldürüldükleri zaman doğal düzen yavaş yavaş bozulmaya başlar. İnsanların hayvanlar konusunda daha fazla dikkat etmeleri gereklidir. Hayvanlarında bir canlı olduğunu kabul eden insanlar hayvanlara daha fazla saygı duymalıdırlar. Hayvanlarında bir yaşama barınma ve özgürlük hakları mevcuttur.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle