Kakadu Papağanları

Beyaz Papağan

beyaz kakadu fiyat

Zeki ve Sevimli Beyaz Papağanlar

Beyaz papağan, Malakka Yarım adasından Solomon adalarını kapsayan bölgede ve Avustralya bulunan beyaz renge sahip kuş türüdür. Diğer adı ”Beyaz Kakadu” ismiyle de tanınmaktadır. Küçük, büyük birçok beyaz papağan türü vardır. Her bir beyaz papağan türünün kendine has nitelikleri vardır. Saf renge sahip bu hayvanın tüyleri parlak ve beyazdır. Boyutları normal kuşlara oranla iri yapıdadır. Renkleri beyaz olduğu için doğal ortamlarında hava kirliliği ve ortamlarının temiz olmaması evcil papağan da dahil olmak üzere renklerinin cazipliğini azaltmıştır. Bakımlı tutulduğu taktirde canlı parlak beyaz tüyleri göz alıcıdır. Sıcak bölge olan hayvanlar çeşitli bitkilerle, meyve sebze ve hayvansal yemlerle besin ihtiyaçlarını karşılarlar.

Beyaz Papağan Cinsi ve Özellikleri

Beyaz papağan, saflığın sembolü rengiyle sevecen, yumuşak karakteristik özelliğe sahip bir türdür.
Güçlü gagaları kabuklu yemişleri kırıp yiyen, kökleri bulup çıkararak altındaki böcekleri tüketmeyi seven hayvandır.

Ormanlarda ağar kovuklarının içinde yada dallar üzerinde yaşarlar.Konuşabilme yetenekleri iyi değildir.Çeşitli sesler çıkarabilirler. Ruh halleriyle tüylerini, kanatlarını çırparak toz meydana getirdikleri için astım hastalarının uzak durması gereken bir papağan türüdür. Ortalama yaşam süreleri yaklaşık 60-90 yıl kadardır. Sevgi etkileşimini fazlasıyla sever, evciller sahipleriyle arkadaş ilişkisi kurmaya en yakın papağan türüdür. Çok meraklı ve oyuncu yetenekleri vardır. Bir şeyleri kemirmek onlar için çok büyük ihtiyaçtır. Gagaları çok sağlam olduğu için eğer yeterli oyuncağı yoksa ve onlara oyun alanını oluşturulmazsa ev içerisine bırakıldığında bulduğu her yeri kemirebilir.

Besinleri yoksa ihtiyaçları karşılanmadığında sonuçları felaket olabilir.

Beyaz Papağan Türleri

Görünüşleri itibariyle masumiyeti simgeleyen bu papağanların eğitimi için yavruyken sahiplenilmesi gerekir. Dost canlısı olmalarına konuşma yetenekleri sınırlıdır. Duydukları müzik aletlerinin seslerini iyi taklit ettikleri için yansıma sesleri öğrenmede daha iyi kavrama güçleri mevcuttur. Kısa kelimeleri ağızlarında geveler tarzda söyleyebilirler. Fakat anlaşılması güçtür. Bulundukları yerde alıştıklarında kafes dışarısına çıkarıldığında kımıldamadan olduğu yerde sakince durabilir. Genel olarak zararsız bir hayvandır. İhtiyaçları düzenli karşılanırsa sakin bir yapıyla kıpırdamadan durabilirler.

Beyaz Papağan Fiyatları

Beyaz papağan cinsi kakadu ailesine bağlı sülfür kakadu papağanları örnek olarak göstermekteyiz. Birçok yerde aldığımız verilere göre sülfür kakadu yani beyaz papağanlar papağan cins,tüy, sağlık, bakım ve görünüşüne göre fiyatlarında değişiklikler göstermektedir. Beyaz papağan fiyatları minimum 10.000₺ ile 15.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle