Hayvanlar

İşte Dünyanın En Pahalı 7 Kuş Türü

İşte Dünyanın En Pahalı 7 Kuş Türü

Kuşçuluk, bazı kişiler için hobi hatta bir tutku. Kuşlar besleniyor, satın alınıyor, yeni türler üretilmeye çalışılıyor.

Süs Horozu

Süs Horozu

Fiyatı yaklaşık olarak 15.000₺ olan bu horozlar Bursa’da yetiştiriliyorlar. Bir diğer adıda Ayem Cemani’dir. Eti ve Yumurtası ve kanı da siyahtır.Dışı gibi içi siyah olan nadir görülen bir canlıdır.

Serema

Serema Horozu

Bu türün kökeni Malezya’ya dayanıyor özelliği ise bodur olmaları. Fiyatı ise yaklaşık olarak 17.000₺.

Sümbül Amerikan Papağanı

Sümbül Amerikan Papağanı

Anayurdu Güney Amerika olan bu papağan türünün en büyük özelliği diğerlerine göre konuşma kabiliyetinin daha yüksek olmasıdır. Sümbül Amerikan Papağanı Fiyatları ise 10.000₺ ile 30.000₺ arasında değişiyor.

Tukan

Tukan - Papağanımsı

Gagası neredeyse vücudu kadar olan bu papağınımsı kuşun ana vatanı Güney Meksika. Fiyatı ise 25.000₺.

Palmiye Kakadu

Bu kuşun en büyük özelliği kızdıkları zaman yüzündeki kırmızı noktanın maviye dönüşmesidir.Palmiye Kakadu Papağanı Fiyatları ise yaklaşık olarak 32.000₺‘dir.

Taklacı Güvercin

Taklacı Güvercin

Türkiye’de de çok fazla meraklısı bulunan güvercinlerin cinsine göre fiyatları değişiyor. Bu güvercinimizin fiyatı ise 13.000₺ dir.

Bolt

Bolt Güvercini

İsmini dünyanın en hızlı insanını Usain Bolt’ dan alan bu güvercin dünyanın en pahalı kuşu unvanını elinde taşıyor. Belçika’da düzenlenen açık artırmada Çinli bir iş adamının aldığı güvercinin fiyatı 850.000₺’dir. Evet, yanlış okumadınız, onun bu kadar pahalı olasının sebebi ise yarışçı güvercin olmasıdır.

Kaynak  : Mynet

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle