Hayvanlar

Hayvanlar Neden Hasta Olur?

Hayvanlar Neden Hasta Olur ? Bizler Sevgili Dostlarımız İçin Neler Yapabiliriz

Hayvanlar çeşitli yaşamsal faaliyetleri tam olmadığında, soğuk hava koşullarında, yeme içmelerine bağlı olarak hasta olabilmektedirler. Hayvanlar yaşama koşulları sebebiyle birçok hastalık geçirebilirler. Hayvanların birçok hasta olma sebepleri vardır. Fakat bunların en çok bilinenleri soğuk hava, açlık ve barınak bulamamaları olmaktadır. Hayvanlar zehirli atık yedikleri zaman bu hastalıklar çok ciddi boyutlara gidebilmektedir. Yaşam koşullarının tam sağlanamaması onları hasta etmektedir. Hasta bir hayvan görüldüğünde hemen bir veterinere götürmeli ve önlem alınmalıdır. Çünkü bu hastalık ileri boyutlara taşınıp hayvanın sağlığı için hiç iyi olmayabilir.

İnsanlar Hayvanlar İçin Ne Yapabilir?

İnsanlar soğuk hava şartlarında hayvanlara evini açabilir, kapısının önüne bir kap yemek ve bir kap su koyabilir. Böylelikle hasta olacak hayvan sayısı birazda olsa azaltılmış olacaktır. Özellikle soğuk havalarda onlara kurulan evleri bozmamalı ve daha çok hayvan barınağı yapılmaya çalışılmalıdır. Çünkü hayvanlar soğuk havada insanlardan daha çok üşür ve daha çabuk acıkırlar. Yaz aylarında ise özellikle bir kap su onlara yetecektir. Tek ihtiyaçları sıcak bir yuva ve bir kap yemektir. İnsanlar onların yaşam haklarını ellerinden almamalı, yaşamaları için sürekli destek olmalıdırlar. Çünkü onlar tek başına hayatta kalmaya ve yaşamaya çalışmaktadırlar. Hayvanlar insanlar gibi yaşama, beslenme, barınma haklarına sahip canlılardır.

Sokak Hayvanları Zararlı mıdır?

Hiçbir canlı kendilerine zarar verilmedikleri sürece zarar vermezler. Sevgiye sevgiyle karşılık verirler. Çünkü onların doğasında bu vardır. Yani hayvanlardan korkmamalı, insanlar hayvanları en iyi şekilde yaşatmak için destek olmalıdır. İnsanların tek yapması gereken onlara sevgiyle yaklaşmak ve onların insanlarla aynı haklara sahip olduklarını bilmeleridir. Bu dünyada her canlı yaşamaya çalışmakta ve bunun için savaşmaktadır. İnsanların tek yapması gereken onlara sevgiyle yaklaşmak ve yaşamaları için yardımcı olmaktır.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle