Hayvanlar, Papağan Türleri

En Güzel Hayvanlardan Örnekler

En Güzel Hayvanlardan Örnekler

Hayvanlar, şüphesiz biz insanların en yakın dostudur. Çoğumuzun yalnızlığını paylaştığı yegâne dostlarımız hayvanlar, yaşamımızın ortağıdırlar. Onlara yakın olmak, içimizdeki sevgiyi onlarla paylaşmak çoğumuzu mutlu etmektedir. Yeryüzünde sayısız canlı bulunmaktadır. Bu kadar çeşidin içinde birbirinden güzel canlılar bulunmaktadır. Birçoğu bizlere günlük hayatımızda tabiatları gereği eşlik edemese de varlıkları yadsınamaz bir gerçektir. Mesela rengârenk bir cennet papağanı renkleriyle huzur vermektedir. Parıldayan gözleriyle Van kedileri insanların en yakın dostu olabilmektedir. Minik hamsterlar, Sibirya kurtları rengarenk gözleriyle insanlara en yakın canlılar arasında sayılabilir.

En Güzel Hayvanlardan Örnekler Sultan Papağanı

En Güzel Hayvanlardan Örnekler

Ancak her sevimli canlı doğası gereği doğal ortamından kopamaz. Örneğin Loris’ ler. Lorisler gayet sevimli canlılardır. Ancak doğal ortamından kopmaması gerekmektedir. İnternette kaşınırken çok sevimli olduğuna dair videolar bulunmaktadır.

En Güzel Hayvanlardan Örnekler Jako Papağanı

Ancak Loris kaşınmayı sevdiğinden değil, korktuğu için yüzünde bu ifade belirmektedir. Ufacık yavru bir oğlak veya sevimli kulakları ve güzel gözleriyle Arap tavşanlarının insanları mest ettiği söylenebilir. Beyaz kaplumbağaları, doğal olarak kolay kolay rastlanamayacak ancak görüldüğünde ise kendisine hayran bırakacak canlılar arasında sayılabilir.

Yeti Crap olarak bilinen, henüz çok yakın tarihte bilim adamları tarafından keşfedilen beyaz yengeç türünü de en sevimli canlılar arasındadır. Kürklü bedeniyle yengeç olduğuna inanmak güç olsa da bu türe Güney Pasifik’ te rastlamak mümkündür.

Kurbağa balığı, birçok kimsenin adını dahi duymadığı bir türdür: Meskeni ise deniz altıdır. Tarsiyer ise Filipinler’de rastlanan sevimli boncuk gözlü bir başka sevimli canlıdır.

Her ne kadar nesli tükenmekte olsa da pandaların sevimliliği inkar edilemez gerçekliktir. Kutup ayıları ise bembeyaz tüyleriyle sanki masumiyeti simgeler durumdadır.

Köpeklerin en yakın insanlara en yakın canlılar olduğu söylenebilir. Ufacık bir terrier, sevimli bir kaniş ya da güzellikleriyle olduğu kadar zekalarıyla da dillere destan olan border collie cinsi köpekler…

Hayvanların Yaşama Şartları Nasıl Olmalıdır?

-Onların olmadığı bir dünya insanoğluna çok büyük gelecektir. Onlar sevilmeli, korunmalı ve gözetilmelidir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle