Hayvanlar

En Güçlü Böcek Türleri Hangileridir

En Güçlü Böcek Türleri Hangileridir

İnsanlar ve hayvanlar yıllarca yan yana yaşamışlardır ama modern insan hayvanlarla birlikte yaşamaya uygun yapıda değildir. Evcilleştirilen hayvanlar birlikte yaşamak için oldukça uygunken yabani hayvanlar birlikte yaşamak için oldukça tehlikelidir. İnsanlar yerleşik hayata geçtiklerinden bu yana birçok hayvan türünü yaşama alanından uzaklaştırabilmişti ama böceklere    karşı hiç bir zaman galibiyet alamamıştır.

Böcekler yapıları itibariyle küçük hayvanlar olduğu için savaşması her zaman zor olmuştur. Genellikle koloni halinde yaşayan böcekler kendi yuvaların besin kaynağına yakın olan yerlerde seçerler. İnsanların dağınık yaşamı göz önüne alınınca insanın olduğu her yerde böceklerde var olmuştur. Birçok insan evinde böceklerle birlikte yaşar fakat böcekler karanlığı sevdiği için bunun farkına varamazlar. Birçok böcek türü insanlar için zararsız olsa da en güçlü böcek türleri çevresine fazlasıyla zarar verebilir.

Cırcır Böceği

Cırcır Böcekleri

Oldukça zararsız görünen cırcır böcekleri aslında sadece sesten ibaret değildirler. Yaz akşamlarında sesini duyduğumuz bu böcek nadiren de olsa insanlara saldırabiliyor bu durum sebebi olarak ağaç kabuğu ve insan derisini karıştırdığı düşünülüyor.

Çekirgeler

Çekirgeler

Genellikle zararsız olarak görülen çekirgeler insanlara kesinlikle saldırmaz fakat tarım ürünleri için oldukça büyük tehlike arz ederler. Tek başına yaşayan çekirgeler büyük problemler yaratmazken sürü halinde yaşayan çekirgeler her şeyi tüketebilir. Birçok çiftçi bu sürülerden korkar.

Japon Eşek Arıları

Japon Eşek Arıları

Arılar arasındaki en yırtıcı ve en güçlü türdür. Kendi türü dışındaki her türe düşmandır ve yok etmek için tüm gücünü kullanır. Diğer eşek arılarından daha büyük ve daha güçlü olması onu önemli kılar. Bal arılarının hayvanlar âlemindeki bir numaralı düşmanlarıdır. Binlerce bal arısını saatler içerisinde yok edebilirler.

Dev Titan Böceği

Titan Böceği

Bu böcek oldukça büyük ve güçlüdür. Genellikle böcekler fiziki güce sahip olmadıkları için zehir veya keskin dişlere sahiptirler ama Titan böceği oldukça güçlü bir yapıya sahiptir rahatlıkla bir kalemi ikiye ayırabilir.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle